Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: grot

grot

1) ostre zakończenie oszczepu;
2) zakończenie iglicy;
3) odnoga kończąca tykę w parostkach kozła;
4) ostre zakończenie odnogi w wieńcu jelenia;
5) zakończenie ślimów muflona.

Grot to ostre zakończenie oszczepu, które służy do wbijania go w cel. Grot może być wykonany z różnych materiałów, takich jak metal, drewno lub tworzywo sztuczne. Grot jest często wyposażony w małe otwory, które umożliwiają lepsze trzymanie się oszczepu w celu. Groty mogą być również wyposażone w małe ostrza, które pomagają w przebijaniu celu.

Grot jest również zakończeniem iglicy, która jest używana do łowienia ryb. Iglica składa się z długiego drutu, na końcu którego znajduje się grot. Grot jest umieszczony na końcu iglicy i służy do przebijania skorupki ryby i utrzymywania jej na iglicy.

Grot jest również odnogą kończącą tykę w parostkach kozła. Parostki kozła są używane do polowania na zwierzynę i są skonstruowane tak, aby miały dużo mocy i były bardzo precyzyjne. Grot jest umieszczony na końcu tyki i służy do przebijania skóry zwierzyny.

Grot jest również ostro zakończoną odnogą w wieńcu jelenia. Wieniec jelenia jest uważany za symbol łowiectwa i składa się z rogów jelenia otoczonych grotem. Grot ma na celu chronić rogami przed uszkodzeniem podczas transportu lub przechowywania.

Grot jest również zakończeniem ślimów muflona. Muflon to gatunek dzikich owiec, który żyje głównie na terenach górskich Europy Południowej i Azji Zachodniej. Ślimaki muflona są uważane za symbol łowiectwa i składają się z rogów muflona otoczonych grotem. Grot ma na celu chronić rogami przed uszkodzeniem podczas transportu lub przechowywania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj grot w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

gołębiarz

inaczej jastrząb gołębiarz.

gawra, gawra, budowisko

miejsce, w którym niedźwiedź przesypia zimę i gdzie przychodzą na świat młode.

głuszak

pisklę głuszca.

gągoł, gągoł (Bucephala clangula L.)

kaczka z rzędu blaszkodziobych należąca do grążyc. W Polsce gnieździ się nielicznie na północy kraju. Kaczor w upierzeniu godowym ma głowę i górną część szyi czarną z (...)

grabarz

pies myśliwski zakopujący odnalezioną zwierzynę. Jest to cecha dyskwalifikująca psa z polowań.

gruszka

wybrzuszenie w kolistej linii myśliwych podczas polowania w kotły na zające.

gra

1) charakterystyczne zachowanie się niektórych ptaków na tokowisku, np. głuszce, cietrzewie;
2) szczekanie psów gończych idących po tropie.

gaik

dawniej miejsce, w którym ptasznik rozstawiał swoje sieci.

gomółka

samiec okresowo nie posiadający poroża

gryfon francuski

mało popularna w Polsce rasa wyżłów. Sierść gryfona francuskiego charakterystycznie powykręcana i stercząca zabezpiecza go doskonale podczas pracy w szuwarach.