Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: grzać się

grzać się

o samicach psów, lisów, wilków, sarn i jeleni: wykazywać objawy popędu płciowego.

Grzać się to termin używany w łowiectwie, aby opisać zachowanie samic psów, lisów, wilków, sarn i jeleni. Oznacza to, że samica wykazuje objawy popędu płciowego. Zazwyczaj zaczyna się od okresu rui, który trwa od kilku dni do kilku tygodni. W tym czasie samica staje się bardziej aktywna i zaczyna szukać partnera. Może to być wyrażone poprzez wydawanie dźwięków lub przez zmiany w jej zachowaniu.

Samce również mogą grzać się, ale nie jest to tak powszechne jak u samic. Samce mogą wykazywać objawy popędu płciowego poprzez wydawanie dźwięków lub przez zmiany w ich zachowaniu. Mogą również starać się przyciągnąć samice poprzez obronę terytorium lub przez prezentowanie swojego ciała.

Grzanie się może być również używane jako określenie dla innych gatunków zwierząt, takich jak ptaki i ssaki morskie. W tych przypadkach oznacza to, że samica lub samiec szuka partnera do godzenia się i rozmnażania. Grzanie się może być również używane jako określenie dla innych gatunków zwierząt, takich jak ptaki i ssaki morskie. W tych przypadkach oznacza to, że samica lub samiec szuka partnera do godzenia się i rozmnażania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj grzać się w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

głowienka, kaczka rdzawogłowa, głowienka, kaczka rdzawogłowa (Aythya ferina L.)

kaczka z rzędu blaszkodziobych należąca do grążyc, jedna z najpospolitszych w Polsce. Kaczor w upierzeniu godowym ma głowę i szyję rdzawokasztanowate, wole i pierś czarne, grzbiet, pokrywy (...)

gordon seter

pies myśliwski, zwany inaczej selerem szkockim, maści czarnej podpalanej. Najbardziej odporny ze wszystkich seterów na trudy polowania. Posiada zdolność pracy zarówno górnym jak i dolnym (...)

gracz

głuszec grający swą pieśń, tokujący.

grzebień

długa, gęsta sierść na grzbiecie kozicy.

gęś mała, gęś mała (Anser erythropus L.)

najmniejsza z występujących w Polsce gęsi. Długość ciała 60 cm, rozpiętość skrzydeł 105 cm, ciężar 1,5-2 kg, ciemniejsza od g. białoczelnej. Biała plama na czole zachodzi między (...)

głos!

rozkaz dla psa aby szczekał.

glot

staropolska nazwa śrutu.

gubić się

o ptaku łowczym lub psie: oddalić się poza zasięg kontaktu z myśliwym.

gonić się

o sukach psów i lisów: być w stanie gotowości do zapłodnienia.

gwizdać

o słonkach i jarząbkach: wydawać głos podobny do gwizdania.