Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: grzać się

grzać się

o samicach psów, lisów, wilków, sarn i jeleni: wykazywać objawy popędu płciowego.

Grzać się to termin używany w łowiectwie, aby opisać zachowanie samic psów, lisów, wilków, sarn i jeleni. Oznacza to, że samica wykazuje objawy popędu płciowego. Zazwyczaj zaczyna się od okresu rui, który trwa od kilku dni do kilku tygodni. W tym czasie samica staje się bardziej aktywna i zaczyna szukać partnera. Może to być wyrażone poprzez wydawanie dźwięków lub przez zmiany w jej zachowaniu.

Samce również mogą grzać się, ale nie jest to tak powszechne jak u samic. Samce mogą wykazywać objawy popędu płciowego poprzez wydawanie dźwięków lub przez zmiany w ich zachowaniu. Mogą również starać się przyciągnąć samice poprzez obronę terytorium lub przez prezentowanie swojego ciała.

Grzanie się może być również używane jako określenie dla innych gatunków zwierząt, takich jak ptaki i ssaki morskie. W tych przypadkach oznacza to, że samica lub samiec szuka partnera do godzenia się i rozmnażania. Grzanie się może być również używane jako określenie dla innych gatunków zwierząt, takich jak ptaki i ssaki morskie. W tych przypadkach oznacza to, że samica lub samiec szuka partnera do godzenia się i rozmnażania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj grzać się w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

gruchanie

głos wydawany przez gołębie.

gorączka myśliwska

podniecenie, ogarniające myśliwego na widok ukazującej się zwierzyny; nieopanowane utrudnia precyzyjne oddanie strzału.

glot

staropolska nazwa śrutu.

grzanka

mały kawałek chleba usmażony w odpowiedniej przyprawie, służący jako przynęta na lisa.

gały

oczy zająca.

gonić się

o sukach psów i lisów: być w stanie gotowości do zapłodnienia.

gwint

spiralne nacięcie powierzchni przewodu lufy w broni kulowej, mające na celu nadanie pociskowi ruchu obrotowego wokół jego osi.

gęsi

nazwa kilku gatunków ptaków z rzędu blaszkodziobych, z których tylko gęgawa jest w Polsce lęgowa (nielicznie). Pozostałe gatunki są przelotne. W Polsce spotkać można 2 rodzaje gęsi: 1) (...)

grzebiące

inaczej kumki.

głuszka, głuszka, głuszyca

samica głuszca.