Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: grzanka

grzanka

mały kawałek chleba usmażony w odpowiedniej przyprawie, służący jako przynęta na lisa.

Grzanka jest jednym z najbardziej popularnych przynęt łowieckich, szczególnie wykorzystywanych do polowania na lisy. Jest to mały kawałek chleba, usmażony w odpowiedniej przyprawie, który ma za zadanie przyciągnąć lisa do pułapki. Grzanki są bardzo proste w przygotowaniu i mogą być wykonane z dowolnego rodzaju chleba. Najczęściej używa się białego chleba, ale można również użyć ciemnego chleba lub innych rodzajów pieczywa. Chleb należy pokroić na małe kawałki i usmażyć je na patelni z odrobiną oliwy lub masła. Następnie należy dodać ulubione przyprawy, takie jak sól, pieprz, czosnek lub inne ulubione przyprawy. Po usmażeniu grzanki powinny być lekko chrupiące i aromatyczne.

Grzanki są bardzo skuteczną przynętą na lisa, ponieważ mają one silny zapach i smak, który przyciąga te zwierzęta. Grzanki można umieścić w pułapce lub rozrzucić wokół niej, aby zachęcić lisa do wejścia do pułapki. Grzanki mogą być również używane do łowienia innych gatunków zwierząt, takich jak dzikie ptaki czy dzikie króliki. Mogą one również być stosowane jako dodatek do paszy dla domowych zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj grzanka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

grandle

inaczej haki.

gra

1) charakterystyczne zachowanie się niektórych ptaków na tokowisku, np. głuszce, cietrzewie;
2) szczekanie psów gończych idących po tropie.

grabarz

pies myśliwski zakopujący odnalezioną zwierzynę. Jest to cecha dyskwalifikująca psa z polowań.

gastrolity
(...)

gołąb grzywacz, gołąb grzywacz (Columba palumbus L.)

ptak z rzędu gołębiowatych, największy z polskich dzikich gołębi. Upierzenie szaroniebieskie, na skrzydłach białe pręgi; u osobników dorosłych biała pręga po bokach szyi. Długość (...)

gubić

1) o myśliwym: nie znaleźć strzelonej zwierzyny;
2) o psie: zgubić trop lub wiatr.

gołębiarka

broń śrutowa przeznaczona do strzelania sportowego (przeważnie kaliber 12mm). Dawniej na zawodach strzelano do wypuszczonych z budek gołębi i stąd pochodzi nazwa tej broni. Szyna gołębiarki (...)

gomóła

jeleń byk po zrzuceniu wieńca.

gonić

o psie myśliwskim: ścigać zwierzynę.

gońka

sarna koza grzejąca się poza okresem rui.