Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: grzanka

grzanka

mały kawałek chleba usmażony w odpowiedniej przyprawie, służący jako przynęta na lisa.

Grzanka jest jednym z najbardziej popularnych przynęt łowieckich, szczególnie wykorzystywanych do polowania na lisy. Jest to mały kawałek chleba, usmażony w odpowiedniej przyprawie, który ma za zadanie przyciągnąć lisa do pułapki. Grzanki są bardzo proste w przygotowaniu i mogą być wykonane z dowolnego rodzaju chleba. Najczęściej używa się białego chleba, ale można również użyć ciemnego chleba lub innych rodzajów pieczywa. Chleb należy pokroić na małe kawałki i usmażyć je na patelni z odrobiną oliwy lub masła. Następnie należy dodać ulubione przyprawy, takie jak sól, pieprz, czosnek lub inne ulubione przyprawy. Po usmażeniu grzanki powinny być lekko chrupiące i aromatyczne.

Grzanki są bardzo skuteczną przynętą na lisa, ponieważ mają one silny zapach i smak, który przyciąga te zwierzęta. Grzanki można umieścić w pułapce lub rozrzucić wokół niej, aby zachęcić lisa do wejścia do pułapki. Grzanki mogą być również używane do łowienia innych gatunków zwierząt, takich jak dzikie ptaki czy dzikie króliki. Mogą one również być stosowane jako dodatek do paszy dla domowych zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj grzanka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

gracz

głuszec grający swą pieśń, tokujący.

grzebiące

inaczej kumki.

grabarz

pies myśliwski zakopujący odnalezioną zwierzynę. Jest to cecha dyskwalifikująca psa z polowań.

gołębiarz

inaczej jastrząb gołębiarz.

garbić się

o zwierzynie, która po otrzymaniu postrzału na miękkie charakterystycznie wygina grzbiet.

głownia

klinga, ostrze białej broni - kordelasa, szabli itp.

gniazdownik

(zwykle w liczbie mnogiej) 1) ptak, który po wylęgu pozostaje w gnieździe, ponieważ wymaga opieki i karmienia. Dopiero po pewnym czasie osiąga samodzielność i opuszcza gniazdo;
2) w (...)

grawerunek

wklęsłe lub wypukłe rysunki zdobiące metalowe części broni myśliwskiej.

ględzenie

głos wydawany przez łanie w czasie rykowiska.

gospodarstwo łowieckie

dział gospodarki obejmujący planowe gospodarowanie zwierzyną, zgodnie z potrzebami społecznymi i wymogami ochrony przyrody. Obejmuje hodowlę i ochronę zwierzyny, organizację polowań oraz (...)