Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: grawerunek

grawerunek

wklęsłe lub wypukłe rysunki zdobiące metalowe części broni myśliwskiej.

Grawerunek to technika zdobienia metalowych części broni myśliwskiej, która polega na wykonaniu wklęsłych lub wypukłych rysunków. Grawerunek jest stosowany od wielu lat, a jego historia sięga starożytności. W starożytnym Egipcie i Mezopotamii grawerowano ozdoby na broni, a także na innych przedmiotach codziennego użytku. Grawerunek był również popularny w średniowiecznej Europie, gdzie szlachetniejsze rodzaje broni były ozdabiane za pomocą tej techniki.

Grawerunek jest szeroko stosowany w dzisiejszych czasach do ozdabiania broni myśliwskiej. Jest to technika, która polega na wykonaniu precyzyjnych rysunków na metalowej powierzchni. Rysunki mogą być wklęsłe lub wypukłe i mogą przedstawiać różne motywy, takie jak ptaki, zwierzęta, rośliny lub inne obrazy. Grawerunek może być wykonany za pomocą specjalnych narzędzi do grawerowania lub lasera.

Grawerunek jest bardzo popularną techniką zdobienia broni myśliwskiej i innych metalowych przedmiotów. Jest to technika, która nadaje przedmiotom unikalny charakter i podkreśla ich wartość estetyczną. Grawerunek może być stosowany do tworzenia pięknych i trwałych dekoracji, które będą służyć przez długi czas.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj grawerunek w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

gordon seter

pies myśliwski, zwany inaczej selerem szkockim, maści czarnej podpalanej. Najbardziej odporny ze wszystkich seterów na trudy polowania. Posiada zdolność pracy zarówno górnym jak i dolnym (...)

gonić się

o sukach psów i lisów: być w stanie gotowości do zapłodnienia.

gończarz

myśliwy polujący z psami gończymi.

gągoł, gągoł (Bucephala clangula L.)

kaczka z rzędu blaszkodziobych należąca do grążyc. W Polsce gnieździ się nielicznie na północy kraju. Kaczor w upierzeniu godowym ma głowę i górną część szyi czarną z (...)

gruba zwierzyna

zob. zwierzyna gruba.

grać

1) o trąbkach i rogach myśliwskich używanych na polowaniu w celu porozumiewania się;
2) o gończych psach myśliwskich: szczekać podczas gonienia zwierzyny w miocie;
3) o (...)

gwizdać

o słonkach i jarząbkach: wydawać głos podobny do gwizdania.

gniazdownik

(zwykle w liczbie mnogiej) 1) ptak, który po wylęgu pozostaje w gnieździe, ponieważ wymaga opieki i karmienia. Dopiero po pewnym czasie osiąga samodzielność i opuszcza gniazdo;
2) w (...)

gniazdowy

inaczej lęgowy.

grzybkować, grzybkować, rozkwitać

o pocisku kulowym, który w tuszy zwierzęcia przybiera kształt grzybka.