Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: gryzawka

gryzawka

gałązki wierzby lub osiki nasycone solą, przeznaczone dla ząjęcy do obgryzania.

Gryzawka to specjalny rodzaj przysmaku, który jest szczególnie lubiany przez ząbki. Jest to gałąź wierzby lub osiki, która została namoczona w soli. Jest to doskonały sposób na zaspokojenie ich naturalnego instynktu do obgryzania i żucia. Gryzawka jest również doskonałym źródłem witamin i minerałów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu zwierzęcia.

Gryzawki są łatwe w przygotowaniu i można je znaleźć w sklepach zoologicznych lub w Internecie. Wystarczy namoczyć gałąź w soli, a następnie pozostawić ją do wyschnięcia. Po wyschnięciu gryzawka będzie gotowa do użycia. Można ją również przechowywać w lodówce, aby utrzymać jej świeżość.

Gryzawki są doskonałym sposobem na zapewnienie zwierzakom rozrywki i odprężenia się. Mogą one również pomóc im w ćwiczeniu ich szczęki i zapobiegać powstawaniu problemów stomatologicznych. Są one również doskonałym sposobem na zapewnienie im dodatkowej dawki witamin i minerałów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj gryzawka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

gniazdo sztuczne

osłona przygotowana przez człowieka, mająca na celu zwabienie ptaka łownego do założenia tam gniazda. Najczęściej buduje się różnego rodzaju kosze dla kaczek. gniazdosz - ostatnie (...)

grzać się

o samicach psów, lisów, wilków, sarn i jeleni: wykazywać objawy popędu płciowego.

gołębiarka

broń śrutowa przeznaczona do strzelania sportowego (przeważnie kaliber 12mm). Dawniej na zawodach strzelano do wypuszczonych z budek gołębi i stąd pochodzi nazwa tej broni. Szyna gołębiarki (...)

gągoł, gągoł (Bucephala clangula L.)

kaczka z rzędu blaszkodziobych należąca do grążyc. W Polsce gnieździ się nielicznie na północy kraju. Kaczor w upierzeniu godowym ma głowę i górną część szyi czarną z (...)

gruby, gruby (zwierz)

o mocnym byku lub odyńcu.

gęba

pysk żubra, muflona, kozicy i zwierzyny płowej.

grzybek

kula z broni gwintowanej po rozgrzybkowaniu

gniazdować, gniazdować, gnieździć się

o ptakach: zakładać gniazda.

gęś białoczelna, białoczółka, gęś białoczelna, białoczółka (Anser albifrons Scop)

gęś mniejsza od gęgawy, długość ciała 66-75 cm, rozpiętość skrzydeł 115 cm, ciężar w granicach 2-3 kg. Na czole posiada charakterystyczną białą plamę, otaczającą nasadową (...)

gubić

1) o myśliwym: nie znaleźć strzelonej zwierzyny;
2) o psie: zgubić trop lub wiatr.