Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: gryzawka

gryzawka

gałązki wierzby lub osiki nasycone solą, przeznaczone dla ząjęcy do obgryzania.

Gryzawka to przedmiot lub przysmak, przeznaczony dla zwierząt, przede wszystkim zągniotki. Składa się z gałązek wierzby lub osiki namoczonych w soli, które spełniają funkcje obgryzania i żucia. Gryzawki stanowią doskonałe źródło witamin i minerałów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu zwierząt. Proces przygotowania gryzawek jest stosunkowo prosty, polega na namoczeniu gałązek w soli i pozostawieniu ich do wyschnięcia. Gotowe gryzawki można przechowywać w lodówce, aby zachować ich świeżość. Gryzawki dostępne są w sklepach zoologicznych oraz można je znaleźć w sprzedaży internetowej. Oprócz funkcji zapewniania rozrywki i odprężenia zwierzątom, mogą także pomagać w ćwiczeniu szczęk i prewencji problemów stomatologicznych. Dzięki nim zwierzaki mogą otrzymać dodatkową dawkę witamin oraz minerałów niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj gryzawka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

głowienka, kaczka rdzawogłowa, głowienka, kaczka rdzawogłowa (Aythya ferina L.)

kaczka z rzędu blaszkodziobych należąca do grążyc, jedna z najpospolitszych w Polsce. Kaczor w upierzeniu godowym ma głowę i szyję rdzawokasztanowate, wole i pierś czarne, grzbiet, pokrywy (...)

gniazdowisko

miejsce, gdzie ptaki co roku gromadnie zakładają gniazda.

glot

staropolska nazwa śrutu.

gęś gęgawa, gęś gęgawa (Anser anser L.)

największa z gęsi występujących w Polsce. Długość ciała 85-90 cm, rozpiętość skrzydeł około 170 cm, ciężar 2,3-3,5 kg. Przedstawiciele obu płci posiadają podobne szaropopiełate (...)

głos!

rozkaz dla psa aby szczekał.

gnieździć

inaczej gniazdować.

grandle

inaczej haki.

gruby, gruby (zwierz)

o mocnym byku lub odyńcu.

gwintówka

staropolska nazwa broni myśliwskiej gwintowanej.

gołąb grzywacz, gołąb grzywacz (Columba palumbus L.)

ptak z rzędu gołębiowatych, największy z polskich dzikich gołębi. Upierzenie szaroniebieskie, na skrzydłach białe pręgi; u osobników dorosłych biała pręga po bokach szyi. Długość (...)