Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: gordon seter

gordon seter

pies myśliwski, zwany inaczej selerem szkockim, maści czarnej podpalanej. Najbardziej odporny ze wszystkich seterów na trudy polowania. Posiada zdolność pracy zarówno górnym jak i dolnym wiatrem, pojętny w tresurze. Te cechy decydują o jego użytkowości jako psa wielostronnego, a nawet wszechstronnego.

Gordon seter to pies myśliwski o umaszczeniu czarnym podpalanym, znany również jako seler szkocki. Jest to jedna z ras seterów, wyhodowana pierwotnie do polowania na ptactwo. Charakteryzuje go wysoka odporność na trudy polowania oraz zdolność pracy zarówno z górnym, jak i dolnym wiatrem.

Gordon seter jest ceniony za swoją wszechstronność i użyteczność jako pies wielostronny, a nawet wszechstronny. Posiada zdolności do pracy w różnych warunkach terenowych i atmosferycznych, co czyni go idealnym towarzyszem dla myśliwych w różnych sytuacjach polowych.

Ze względu na swoją pojętność oraz chęć współpracy z człowiekiem, gordon seter jest również dobrze oceniany pod kątem tresury. Posiada instynkt łowiecki oraz silne zapotrzebowanie na aktywność fizyczną i umysłową, co wymaga regularnej aktywności i odpowiedniej stymulacji.

Jego charakterystyczne umaszczenie czarne podpalane nadaje mu nie tylko atrakcyjny wygląd, ale również pomaga mu w kamuflażu podczas polowania na ptactwo w lesie lub w trudnych warunkach terenowych. Dzięki tym cechom gordon seter jest ceniony przez myśliwych jako skuteczny i oddany partner podczas łowiectwa.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj gordon seter w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

gołąb grzywacz, gołąb grzywacz (Columba palumbus L.)

ptak z rzędu gołębiowatych, największy z polskich dzikich gołębi. Upierzenie szaroniebieskie, na skrzydłach białe pręgi; u osobników dorosłych biała pręga po bokach szyi. Długość (...)

gwizdać

o słonkach i jarząbkach: wydawać głos podobny do gwizdania.

gęś zbożowa, gęś zbożowa (Anser fabalis Lath.)

gęś zwana również posiewnicą zbożową. Długość ciała około 75 cm, rozpiętość skrzydeł 150-170 cm, ciężar 3-4,2 kg. Upierzenie szaro-popielato-brązowe, ciemniejsze niż u gegawy. (...)

gomółka

samiec okresowo nie posiadający poroża

gubić się

o ptaku łowczym lub psie: oddalić się poza zasięg kontaktu z myśliwym.

grawerunek

wklęsłe lub wypukłe rysunki zdobiące metalowe części broni myśliwskiej.

guziki

forma pierwszego poroża kozła w formie wypukłych guzików lub malutkich czubków.

gawra, gawra, budowisko

miejsce, w którym niedźwiedź przesypia zimę i gdzie przychodzą na świat młode.

gomóła

jeleń byk po zrzuceniu wieńca.

gągoł, gągoł (Bucephala clangula L.)

kaczka z rzędu blaszkodziobych należąca do grążyc. W Polsce gnieździ się nielicznie na północy kraju. Kaczor w upierzeniu godowym ma głowę i górną część szyi czarną z (...)