Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: gordon seter

gordon seter

pies myśliwski, zwany inaczej selerem szkockim, maści czarnej podpalanej. Najbardziej odporny ze wszystkich seterów na trudy polowania. Posiada zdolność pracy zarówno górnym jak i dolnym wiatrem, pojętny w tresurze. Te cechy decydują o jego użytkowości jako psa wielostronnego, a nawet wszechstronnego.

Gordon seter to pies myśliwski o umaszczeniu czarnym podpalanym, znany również jako seler szkocki. Jest to jedna z ras seterów, wyhodowana pierwotnie do polowania na ptactwo. Charakteryzuje go wysoka odporność na trudy polowania oraz zdolność pracy zarówno z górnym, jak i dolnym wiatrem.

Gordon seter jest ceniony za swoją wszechstronność i użyteczność jako pies wielostronny, a nawet wszechstronny. Posiada zdolności do pracy w różnych warunkach terenowych i atmosferycznych, co czyni go idealnym towarzyszem dla myśliwych w różnych sytuacjach polowych.

Ze względu na swoją pojętność oraz chęć współpracy z człowiekiem, gordon seter jest również dobrze oceniany pod kątem tresury. Posiada instynkt łowiecki oraz silne zapotrzebowanie na aktywność fizyczną i umysłową, co wymaga regularnej aktywności i odpowiedniej stymulacji.

Jego charakterystyczne umaszczenie czarne podpalane nadaje mu nie tylko atrakcyjny wygląd, ale również pomaga mu w kamuflażu podczas polowania na ptactwo w lesie lub w trudnych warunkach terenowych. Dzięki tym cechom gordon seter jest ceniony przez myśliwych jako skuteczny i oddany partner podczas łowiectwa.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj gordon seter w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

gordon seter

pies myśliwski, zwany inaczej selerem szkockim, maści czarnej podpalanej. Najbardziej odporny ze wszystkich seterów na trudy polowania. Posiada zdolność pracy zarówno górnym jak i dolnym (...)

gonić się

o sukach psów i lisów: być w stanie gotowości do zapłodnienia.

grzywa

gęsta długa sierść na szyi i karku byków żubra, łosia, jelenia oraz grzbiecie kozicy.

gniazdo

miejsce lęgowe wszystkich ptaków oraz niektórych ssaków, np. wilka czy lisa.

gastrolity
(...)

głuszec, głuszec (Tetrao urogallus L.)

największy z europejskich kuraków leśnych. Długość ciała koguta 85-110 cm, rozpiętość skrzydeł 120-144 cm, ciężar 3-6,5 kg. Długość ciała kury 65-70 cm, rozpiętość skrzydeł (...)

gracz

głuszec grający swą pieśń, tokujący.

gniazdowisko

miejsce, gdzie ptaki co roku gromadnie zakładają gniazda.

głos!

rozkaz dla psa aby szczekał.

gwizd

1) głos sionki i jarząbka;
2) ryj dzika.