Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: grabarz

grabarz

pies myśliwski zakopujący odnalezioną zwierzynę. Jest to cecha dyskwalifikująca psa z polowań.

Grabarz to pies myśliwski, który został specjalnie wyhodowany do zakopywania odnalezionej zwierzyny. Jest to cecha, która dyskwalifikuje psa z polowań, ponieważ nie pozwala na łatwe odnalezienie zwierzyny. Zazwyczaj grabarze są wybierani spośród ras myśliwskich, takich jak teriery, gończy i inne.

Grabarze są szkoleni do wykonywania tego zadania poprzez uczenie ich wykopywania dziur i ukrywania w nich przedmiotów. Pies musi być bardzo skupiony i skuteczny w swoim działaniu, aby mógł skutecznie ukryć zwierzynę. Następnie musi on być w stanie odnaleźć swoje ukryte skarby, aby mógł je pokazać swojemu właścicielowi.

Grabarze są bardzo przydatne dla myśliwych, ponieważ pozwalają im na łatwe odnalezienie upolowanej zwierzyny. Jednak ta cecha może być również bardzo problematyczna, ponieważ pies może ukrywać zbyt dużo zwierzyny i uniemożliwić jej odnalezienie przez myśliwego. Dlatego ważne jest, aby pies był dobrze wyszkolony i kontrolowany przez swojego właściciela podczas polowań.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj grabarz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

grzywa

gęsta długa sierść na szyi i karku byków żubra, łosia, jelenia oraz grzbiecie kozicy.

gomóła

jeleń byk po zrzuceniu wieńca.

grankulka

dawna nazwa kuli do strzelby śrutowej. Grandkulka była większa od lojtki, a mniejsza od normalnej kuli. Nazwa pochodzi od jej graniastego kształtu. Nabój zawierał kilka sztuk grandkulki.

grandle

inaczej haki.

gubić się

o ptaku łowczym lub psie: oddalić się poza zasięg kontaktu z myśliwym.

gra

1) charakterystyczne zachowanie się niektórych ptaków na tokowisku, np. głuszce, cietrzewie;
2) szczekanie psów gończych idących po tropie.

gruby, gruby (zwierz)

o mocnym byku lub odyńcu.

gawra, gawra, budowisko

miejsce, w którym niedźwiedź przesypia zimę i gdzie przychodzą na świat młode.

guldynka

staropolska myśliwska strzelba gwintowana, wyrabiana w XVII i XVIII w. Pierwsze g. miały zamki kołowe, późniejsze skałkowe.

gniazdo sztuczne

osłona przygotowana przez człowieka, mająca na celu zwabienie ptaka łownego do założenia tam gniazda. Najczęściej buduje się różnego rodzaju kosze dla kaczek. gniazdosz - ostatnie (...)