Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: grabarz

grabarz

pies myśliwski zakopujący odnalezioną zwierzynę. Jest to cecha dyskwalifikująca psa z polowań.

Grabarz to pies myśliwski, który został specjalnie wyhodowany do zakopywania odnalezionej zwierzyny. Jest to cecha, która dyskwalifikuje psa z polowań, ponieważ nie pozwala na łatwe odnalezienie zwierzyny. Zazwyczaj grabarze są wybierani spośród ras myśliwskich, takich jak teriery, gończy i inne.

Grabarze są szkoleni do wykonywania tego zadania poprzez uczenie ich wykopywania dziur i ukrywania w nich przedmiotów. Pies musi być bardzo skupiony i skuteczny w swoim działaniu, aby mógł skutecznie ukryć zwierzynę. Następnie musi on być w stanie odnaleźć swoje ukryte skarby, aby mógł je pokazać swojemu właścicielowi.

Grabarze są bardzo przydatne dla myśliwych, ponieważ pozwalają im na łatwe odnalezienie upolowanej zwierzyny. Jednak ta cecha może być również bardzo problematyczna, ponieważ pies może ukrywać zbyt dużo zwierzyny i uniemożliwić jej odnalezienie przez myśliwego. Dlatego ważne jest, aby pies był dobrze wyszkolony i kontrolowany przez swojego właściciela podczas polowań.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj grabarz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

głos!

rozkaz dla psa aby szczekał.

gałęźnik

młody ptak drapieżny wychodzący już z gniazda i przebywający na sąsiednich gałęziach, lecz nie umiejący jeszcze dobrze latać. Chętnie brany jest na ptaka łowczego.

glot

staropolska nazwa śrutu.

gniazdowisko

miejsce, gdzie ptaki co roku gromadnie zakładają gniazda.

gwintówka

staropolska nazwa broni myśliwskiej gwintowanej.

głuszec, głuszec (Tetrao urogallus L.)

największy z europejskich kuraków leśnych. Długość ciała koguta 85-110 cm, rozpiętość skrzydeł 120-144 cm, ciężar 3-6,5 kg. Długość ciała kury 65-70 cm, rozpiętość skrzydeł (...)

głownia

klinga, ostrze białej broni - kordelasa, szabli itp.

grążyce

grupa kaczek nurkujących. Mają one krępą budowę ciała, ogon osadzony niemal poziomo, krótkie skrzydła, głowa duża na dość krótkiej szyi, na tylnym palcu nóg dobrze rozwinięty płatek (...)

gospodarstwo łowieckie

dział gospodarki obejmujący planowe gospodarowanie zwierzyną, zgodnie z potrzebami społecznymi i wymogami ochrony przyrody. Obejmuje hodowlę i ochronę zwierzyny, organizację polowań oraz (...)

grankulka

dawna nazwa kuli do strzelby śrutowej. Grandkulka była większa od lojtki, a mniejsza od normalnej kuli. Nazwa pochodzi od jej graniastego kształtu. Nabój zawierał kilka sztuk grandkulki.