Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: gorączka myśliwska

gorączka myśliwska

podniecenie, ogarniające myśliwego na widok ukazującej się zwierzyny; nieopanowane utrudnia precyzyjne oddanie strzału.

Gorączka myśliwska to stan emocjonalny, który ogarnia myśliwego na widok zwierzyny. Jest to stan podniecenia, który może być wywołany przez samo pojawienie się zwierzyny lub jej bliskość. Myśliwi czują silne pobudzenie i ekscytację, które mogą powodować trudności w precyzyjnym oddaniu strzału.

Gorączka myśliwska jest czymś naturalnym dla każdego myśliwego. Jest to reakcja na widok zwierzyny, która jest czymś, co wszyscy myśliwi dobrze znają. Może być bardzo silna i może powodować trudności w precyzyjnym oddaniu strzału. Myśliwi muszą nauczyć się opanowania tego stanu i skupienia się na celu, aby móc oddać precyzyjny strzał.

Gorączka myśliwska może być również uważana za pozytywne doznanie. Jest to stan ekscytacji i podniecenia, który może być bardzo przyjemny dla myśliwego. Wielu myśliwych uważa go za jeden z najbardziej ekscytujących aspektów polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj gorączka myśliwska w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

guziki

forma pierwszego poroża kozła w formie wypukłych guzików lub malutkich czubków.

gonić się

o sukach psów i lisów: być w stanie gotowości do zapłodnienia.

gniazdownik

(zwykle w liczbie mnogiej) 1) ptak, który po wylęgu pozostaje w gnieździe, ponieważ wymaga opieki i karmienia. Dopiero po pewnym czasie osiąga samodzielność i opuszcza gniazdo;
2) w (...)

gruby, gruby (zwierz)

o mocnym byku lub odyńcu.

gągoł, gągoł (Bucephala clangula L.)

kaczka z rzędu blaszkodziobych należąca do grążyc. W Polsce gnieździ się nielicznie na północy kraju. Kaczor w upierzeniu godowym ma głowę i górną część szyi czarną z (...)

Greener

angielska fabryka broni śrutowej.

gnieździć

inaczej gniazdować.

głuszka, głuszka, głuszyca

samica głuszca.

gęś mała, gęś mała (Anser erythropus L.)

najmniejsza z występujących w Polsce gęsi. Długość ciała 60 cm, rozpiętość skrzydeł 105 cm, ciężar 1,5-2 kg, ciemniejsza od g. białoczelnej. Biała plama na czole zachodzi między (...)

grawerunek

wklęsłe lub wypukłe rysunki zdobiące metalowe części broni myśliwskiej.