Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: gorączka myśliwska

gorączka myśliwska

podniecenie, ogarniające myśliwego na widok ukazującej się zwierzyny; nieopanowane utrudnia precyzyjne oddanie strzału.

Gorączka myśliwska to stan emocjonalny, który ogarnia myśliwego na widok zwierzyny. Jest to reakcja podniecenia wywołana przez samo pojawienie się lub bliskość zwierzęcia łownego. Myśliwi doświadczają silnego pobudzenia i ekscytacji, które mogą utrudniać precyzyjne oddanie strzału. Gorączka myśliwska jest naturalnym zjawiskiem znanym każdemu myśliwemu i może być bardzo silna, wpływając na umiejętność celowania.

Myśliwi muszą opanować ten stan oraz skupić się na celu, aby móc oddać precyzyjny strzał. Jest to istotne zarówno dla celów etycznych, jak i bezpieczeństwa podczas polowania. Samo przeżycie gorączki myśliwskiej może być traktowane zarówno jako pozytywne doznanie, jak i jedno z najbardziej ekscytujących elementów polowania. Jednakże, kontrolowanie tej emocji jest kluczowe dla skutecznego polowania oraz zapewnienia szybkiej i humanitarnej śmierci żerującemu zwierzęciu.

Praktykowanie samokontroli oraz zachowanie spokoju podczas przeżywania gorączki myśliwskiej wymagać może lat praktyki i doświadczeń w terenie łowieckim. Myśliwi uczą się opanowania tego stanu emocjonalnego poprzez świadome oddychanie, techniki relaksacyjne oraz koncentrację na celu, co pozwala im osiągnąć lepsze rezultaty podczas polowań.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj gorączka myśliwska w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

gruba zwierzyna

zob. zwierzyna gruba.

gąsior

samiec gęsi.

gryfon francuski

mało popularna w Polsce rasa wyżłów. Sierść gryfona francuskiego charakterystycznie powykręcana i stercząca zabezpiecza go doskonale podczas pracy w szuwarach.

grać

1) o trąbkach i rogach myśliwskich używanych na polowaniu w celu porozumiewania się;
2) o gończych psach myśliwskich: szczekać podczas gonienia zwierzyny w miocie;
3) o (...)

gawra, gawra, budowisko

miejsce, w którym niedźwiedź przesypia zimę i gdzie przychodzą na świat młode.

gońka

sarna koza grzejąca się poza okresem rui.

gwizdać

o słonkach i jarząbkach: wydawać głos podobny do gwizdania.

grzywacz

inaczej gołąb grzywacz.

grawerunek

wklęsłe lub wypukłe rysunki zdobiące metalowe części broni myśliwskiej.

grążyce

grupa kaczek nurkujących. Mają one krępą budowę ciała, ogon osadzony niemal poziomo, krótkie skrzydła, głowa duża na dość krótkiej szyi, na tylnym palcu nóg dobrze rozwinięty płatek (...)