Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: gorączka myśliwska

gorączka myśliwska

podniecenie, ogarniające myśliwego na widok ukazującej się zwierzyny; nieopanowane utrudnia precyzyjne oddanie strzału.

Gorączka myśliwska to stan emocjonalny, który ogarnia myśliwego na widok zwierzyny. Jest to stan podniecenia, który może być wywołany przez samo pojawienie się zwierzyny lub jej bliskość. Myśliwi czują silne pobudzenie i ekscytację, które mogą powodować trudności w precyzyjnym oddaniu strzału.

Gorączka myśliwska jest czymś naturalnym dla każdego myśliwego. Jest to reakcja na widok zwierzyny, która jest czymś, co wszyscy myśliwi dobrze znają. Może być bardzo silna i może powodować trudności w precyzyjnym oddaniu strzału. Myśliwi muszą nauczyć się opanowania tego stanu i skupienia się na celu, aby móc oddać precyzyjny strzał.

Gorączka myśliwska może być również uważana za pozytywne doznanie. Jest to stan ekscytacji i podniecenia, który może być bardzo przyjemny dla myśliwego. Wielu myśliwych uważa go za jeden z najbardziej ekscytujących aspektów polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj gorączka myśliwska w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

grawerunek

wklęsłe lub wypukłe rysunki zdobiące metalowe części broni myśliwskiej.

gorączka myśliwska

podniecenie, ogarniające myśliwego na widok ukazującej się zwierzyny; nieopanowane utrudnia precyzyjne oddanie strzału.

gordon seter

pies myśliwski, zwany inaczej selerem szkockim, maści czarnej podpalanej. Najbardziej odporny ze wszystkich seterów na trudy polowania. Posiada zdolność pracy zarówno górnym jak i dolnym (...)

gruchanie

głos wydawany przez gołębie.

gra

1) charakterystyczne zachowanie się niektórych ptaków na tokowisku, np. głuszce, cietrzewie;
2) szczekanie psów gończych idących po tropie.

Greener

angielska fabryka broni śrutowej.

gomóła

jeleń byk po zrzuceniu wieńca.

grankulka

dawna nazwa kuli do strzelby śrutowej. Grandkulka była większa od lojtki, a mniejsza od normalnej kuli. Nazwa pochodzi od jej graniastego kształtu. Nabój zawierał kilka sztuk grandkulki.

grzywacz

inaczej gołąb grzywacz.

gęsi

nazwa kilku gatunków ptaków z rzędu blaszkodziobych, z których tylko gęgawa jest w Polsce lęgowa (nielicznie). Pozostałe gatunki są przelotne. W Polsce spotkać można 2 rodzaje gęsi: 1) (...)