Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: gwizdać

gwizdać

o słonkach i jarząbkach: wydawać głos podobny do gwizdania.

Gwizdanie jest jednym z najbardziej charakterystycznych dźwięków wydawanych przez ptaki. Jest to szczególnie widoczne w przypadku słonków i jarząbków, które wydają głosy podobne do gwizdania. Słonki i jarząbki są bardzo aktywnymi ptakami, które lubią latać wokół drzew i śpiewać swoje piękne melodie. Gwizdanie jest jednym z ich najbardziej charakterystycznych dźwięków.

Gwizdanie słonka i jarząbka może być bardzo różne. Czasem może to być cichy, monotonny dźwięk, a czasem może to być głośniejszy, bardziej melodyjny dźwięk. W zależności od tego, jak mocno ptaki gwizdają, można je usłyszeć na odległość kilku metrów lub nawet kilkunastu metrów. Dla osób, które lubią obserwować ptaki, gwizdanie słonka i jarząbka jest jedną z najbardziej uroczych rzeczy do usłyszenia.

Gwizdanie słonka i jarząbka ma również swoje znaczenie w środowisku naturalnym. Ptaki te używają swoich głosów do komunikowania się ze sobą oraz do oznaczania swojego terytorium. Gwizdanie może być również użyte do ostrzegania innych ptaków o potencjalnym zagrożeniu lub po prostu do wyrażenia radości.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj gwizdać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

gwintówka

staropolska nazwa broni myśliwskiej gwintowanej.

Greener

angielska fabryka broni śrutowej.

gały

oczy zająca.

grzybkować, grzybkować, rozkwitać

o pocisku kulowym, który w tuszy zwierzęcia przybiera kształt grzybka.

garbić się

o zwierzynie, która po otrzymaniu postrzału na miękkie charakterystycznie wygina grzbiet.

gołębiarz

inaczej jastrząb gołębiarz.

gracz

głuszec grający swą pieśń, tokujący.

gwizdać

o słonkach i jarząbkach: wydawać głos podobny do gwizdania.

gałęźnik

młody ptak drapieżny wychodzący już z gniazda i przebywający na sąsiednich gałęziach, lecz nie umiejący jeszcze dobrze latać. Chętnie brany jest na ptaka łowczego.

grzebień

długa, gęsta sierść na grzbiecie kozicy.