Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: gwizdać

gwizdać

o słonkach i jarząbkach: wydawać głos podobny do gwizdania.

Gwizdanie jest jednym z najbardziej charakterystycznych dźwięków wydawanych przez ptaki. Jest to szczególnie widoczne w przypadku słonków i jarząbków, które wydają głosy podobne do gwizdania. Słonki i jarząbki są bardzo aktywnymi ptakami, które lubią latać wokół drzew i śpiewać swoje piękne melodie. Gwizdanie jest jednym z ich najbardziej charakterystycznych dźwięków.

Gwizdanie słonka i jarząbka może być bardzo różne. Czasem może to być cichy, monotonny dźwięk, a czasem może to być głośniejszy, bardziej melodyjny dźwięk. W zależności od tego, jak mocno ptaki gwizdają, można je usłyszeć na odległość kilku metrów lub nawet kilkunastu metrów. Dla osób, które lubią obserwować ptaki, gwizdanie słonka i jarząbka jest jedną z najbardziej uroczych rzeczy do usłyszenia.

Gwizdanie słonka i jarząbka ma również swoje znaczenie w środowisku naturalnym. Ptaki te używają swoich głosów do komunikowania się ze sobą oraz do oznaczania swojego terytorium. Gwizdanie może być również użyte do ostrzegania innych ptaków o potencjalnym zagrożeniu lub po prostu do wyrażenia radości.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj gwizdać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

guldynka

staropolska myśliwska strzelba gwintowana, wyrabiana w XVII i XVIII w. Pierwsze g. miały zamki kołowe, późniejsze skałkowe.

gracz

głuszec grający swą pieśń, tokujący.

gnieździć

inaczej gniazdować.

gordon seter

pies myśliwski, zwany inaczej selerem szkockim, maści czarnej podpalanej. Najbardziej odporny ze wszystkich seterów na trudy polowania. Posiada zdolność pracy zarówno górnym jak i dolnym (...)

grot

1) ostre zakończenie oszczepu;
2) zakończenie iglicy;
3) odnoga kończąca tykę w parostkach kozła;
4) ostre zakończenie odnogi w wieńcu jelenia;
5) zakończenie (...)

gubić

1) o myśliwym: nie znaleźć strzelonej zwierzyny;
2) o psie: zgubić trop lub wiatr.

gały

oczy zająca.

gołąb grzywacz, gołąb grzywacz (Columba palumbus L.)

ptak z rzędu gołębiowatych, największy z polskich dzikich gołębi. Upierzenie szaroniebieskie, na skrzydłach białe pręgi; u osobników dorosłych biała pręga po bokach szyi. Długość (...)

gospodarstwo łowieckie

dział gospodarki obejmujący planowe gospodarowanie zwierzyną, zgodnie z potrzebami społecznymi i wymogami ochrony przyrody. Obejmuje hodowlę i ochronę zwierzyny, organizację polowań oraz (...)

gwizdać

o słonkach i jarząbkach: wydawać głos podobny do gwizdania.