Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: gracz

gracz

głuszec grający swą pieśń, tokujący.

Gracz to gatunek ptaka z rodziny głuszców, który jest szeroko rozpowszechniony w Europie, Azji i Afryce. Jego charakterystycznym znakiem rozpoznawczym jest długi, biały ogon. Ptaki te są bardzo aktywne w porze dnia i nocy, a ich śpiew jest słyszalny na duże odległości.

Gracz jest ptakiem o silnym instynkcie łowieckim. Wykorzystuje swoje umiejętności do polowania na inne ptaki i małe zwierzęta. W celu ustalenia pozycji ofiary, gracz wykonuje okrągłe loty wokół niej, obserwując jej ruchy. Gdy ofiara się rusza, gracz natychmiast atakuje.

Gracze są również znane ze swojego pięknego śpiewu. Ich pieśni składają się z kilku dźwięków, które są wykonywane w różnych sekwencjach. Ich śpiew można usłyszeć przez cały rok, ale najbardziej aktywni są wiosną i latem. Gracze czasami tokują też podczas lotu lub na gałęzi drzewa.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj gracz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

gwint

spiralne nacięcie powierzchni przewodu lufy w broni kulowej, mające na celu nadanie pociskowi ruchu obrotowego wokół jego osi.

gwizd

1) głos sionki i jarząbka;
2) ryj dzika.

gołębiowate, gołębiowate (Columbiformes)

rząd ptaków obejmujący liczne gatunki. W Polsce występują: gołąb grzywacz, turkawka, gołąb siniak i synogarlica turecka (synantrop - przywędrowała do Polski w 1949 r.). Ptakiem łownym (...)

gały

oczy zająca.

gałęźnik

młody ptak drapieżny wychodzący już z gniazda i przebywający na sąsiednich gałęziach, lecz nie umiejący jeszcze dobrze latać. Chętnie brany jest na ptaka łowczego.

grajcarkowaty

o porożu kozła w kształcie podobnym do korkociągu (zob. mylkusy).

grążyce

grupa kaczek nurkujących. Mają one krępą budowę ciała, ogon osadzony niemal poziomo, krótkie skrzydła, głowa duża na dość krótkiej szyi, na tylnym palcu nóg dobrze rozwinięty płatek (...)

gubić się

o ptaku łowczym lub psie: oddalić się poza zasięg kontaktu z myśliwym.

gruba

o szczennej waderze lub liszce: nosząca płód.

gospodarstwo łowieckie

dział gospodarki obejmujący planowe gospodarowanie zwierzyną, zgodnie z potrzebami społecznymi i wymogami ochrony przyrody. Obejmuje hodowlę i ochronę zwierzyny, organizację polowań oraz (...)