Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: gracz

gracz

głuszec grający swą pieśń, tokujący.

Gracz to gatunek ptaka z rodziny głuszców, który jest szeroko rozpowszechniony w Europie, Azji i Afryce. Jego charakterystycznym znakiem rozpoznawczym jest długi, biały ogon. Ptaki te są bardzo aktywne w porze dnia i nocy, a ich śpiew jest słyszalny na duże odległości.

Gracz jest ptakiem o silnym instynkcie łowieckim. Wykorzystuje swoje umiejętności do polowania na inne ptaki i małe zwierzęta. W celu ustalenia pozycji ofiary, gracz wykonuje okrągłe loty wokół niej, obserwując jej ruchy. Gdy ofiara się rusza, gracz natychmiast atakuje.

Gracze są również znane ze swojego pięknego śpiewu. Ich pieśni składają się z kilku dźwięków, które są wykonywane w różnych sekwencjach. Ich śpiew można usłyszeć przez cały rok, ale najbardziej aktywni są wiosną i latem. Gracze czasami tokują też podczas lotu lub na gałęzi drzewa.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj gracz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

glot

staropolska nazwa śrutu.

gońka

sarna koza grzejąca się poza okresem rui.

gach

samiec zająca.

gryfon francuski

mało popularna w Polsce rasa wyżłów. Sierść gryfona francuskiego charakterystycznie powykręcana i stercząca zabezpiecza go doskonale podczas pracy w szuwarach.

gawra, gawra, budowisko

miejsce, w którym niedźwiedź przesypia zimę i gdzie przychodzą na świat młode.

gołębiarz

inaczej jastrząb gołębiarz.

głowienka, kaczka rdzawogłowa, głowienka, kaczka rdzawogłowa (Aythya ferina L.)

kaczka z rzędu blaszkodziobych należąca do grążyc, jedna z najpospolitszych w Polsce. Kaczor w upierzeniu godowym ma głowę i szyję rdzawokasztanowate, wole i pierś czarne, grzbiet, pokrywy (...)

grzęzy

wymiona samic zwierzyny płowej.

guldynka

staropolska myśliwska strzelba gwintowana, wyrabiana w XVII i XVIII w. Pierwsze g. miały zamki kołowe, późniejsze skałkowe.

gra

1) charakterystyczne zachowanie się niektórych ptaków na tokowisku, np. głuszce, cietrzewie;
2) szczekanie psów gończych idących po tropie.