Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: gryfon francuski

gryfon francuski

mało popularna w Polsce rasa wyżłów. Sierść gryfona francuskiego charakterystycznie powykręcana i stercząca zabezpiecza go doskonale podczas pracy w szuwarach.

Gryfon francuski to rasa psa myśliwskiego, wyżłowatego pochodzenia, charakteryzującego się średnią wielkością oraz długą, gęstą i powykręcaną sierścią. Jego specyficzna sierść stanowi doskonałą ochronę przed zimnem i wilgocią podczas pracy w szuwarach. Rasa ta jest inteligentna, posłuszna, oddana swojemu właścicielowi i aktywna. Gryfon francuski cechuje się energią oraz potrzebą regularnego ruchu i ćwiczeń. Jako pies stróżujący może również być wykorzystywany do polowań na ptaki lub inne zwierzęta. Ze względu na swoje cechy fizyczne i charakterystykę zachowania, gryfon francuski jest idealnym psem dla aktywnych osób, które cenią sobie spędzanie czasu na świeżym powietrzu oraz gotowe są zapewnić mu dużo uwagi, miłości oraz odpowiedniego treningu, umożliwiającego rozwinięcie jego zdolności myśliwskich.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj gryfon francuski w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

głowienka, kaczka rdzawogłowa, głowienka, kaczka rdzawogłowa (Aythya ferina L.)

kaczka z rzędu blaszkodziobych należąca do grążyc, jedna z najpospolitszych w Polsce. Kaczor w upierzeniu godowym ma głowę i szyję rdzawokasztanowate, wole i pierś czarne, grzbiet, pokrywy (...)

gracz

głuszec grający swą pieśń, tokujący.

gniazdowy

inaczej lęgowy.

grabarz

pies myśliwski zakopujący odnalezioną zwierzynę. Jest to cecha dyskwalifikująca psa z polowań.

gruchanie

głos wydawany przez gołębie.

grot

1) ostre zakończenie oszczepu;
2) zakończenie iglicy;
3) odnoga kończąca tykę w parostkach kozła;
4) ostre zakończenie odnogi w wieńcu jelenia;
5) zakończenie (...)

Galicyjskie Towarzystwo Łowieckie

założone w 1876 r. przez Włodzimierza Dzieduszyckiego, obejmowało swym zasięgiem całą Małopolskę. Uważane jest za pierwowzór PZŁ. Towarzystwo to wydawało pierwsze polskie czasopismo (...)

grzanka

mały kawałek chleba usmażony w odpowiedniej przyprawie, służący jako przynęta na lisa.

górować

o broni myśliwskiej, która mimo prawidłowego celowania bije powyżej celu.

gęś mała, gęś mała (Anser erythropus L.)

najmniejsza z występujących w Polsce gęsi. Długość ciała 60 cm, rozpiętość skrzydeł 105 cm, ciężar 1,5-2 kg, ciemniejsza od g. białoczelnej. Biała plama na czole zachodzi między (...)