Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: gryfon francuski

gryfon francuski

mało popularna w Polsce rasa wyżłów. Sierść gryfona francuskiego charakterystycznie powykręcana i stercząca zabezpiecza go doskonale podczas pracy w szuwarach.

Gryfon francuski jest wyżłem o średniej wielkości, o długiej sierści i charakterystycznym wyglądzie. Jego sierść jest bardzo gęsta i powykręcana, co sprawia, że jest doskonale chroniony przed zimnem i wilgocią podczas pracy w szuwarach. Ma krótką, prostą grzywę na głowie i długie, zwisające uszy. Jego oczy są duże i okrągłe, a nos czarny.

Gryfon francuski jest bardzo inteligentny i posłuszny. Jest bardzo oddany swojemu właścicielowi i lubi towarzyszyć mu wszędzie. Jest również bardzo energiczny i aktywny, więc potrzebuje dużo ruchu i ćwiczeń. Jest dobrym stróżem domu i może być używany do polowań na ptaki lub inne zwierzęta.

Gryfon francuski jest idealnym psem dla osób aktywnych, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. Potrzebuje dużo uwagi i miłości oraz regularnego treningu, aby mógł rozwinąć swoje umiejętności myśliwskie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj gryfon francuski w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

gastrolity
(...)

grążyce

grupa kaczek nurkujących. Mają one krępą budowę ciała, ogon osadzony niemal poziomo, krótkie skrzydła, głowa duża na dość krótkiej szyi, na tylnym palcu nóg dobrze rozwinięty płatek (...)

gordon seter

pies myśliwski, zwany inaczej selerem szkockim, maści czarnej podpalanej. Najbardziej odporny ze wszystkich seterów na trudy polowania. Posiada zdolność pracy zarówno górnym jak i dolnym (...)

gonić się

o sukach psów i lisów: być w stanie gotowości do zapłodnienia.

gawra, gawra, budowisko

miejsce, w którym niedźwiedź przesypia zimę i gdzie przychodzą na świat młode.

gały

oczy zająca.

gągoł, gągoł (Bucephala clangula L.)

kaczka z rzędu blaszkodziobych należąca do grążyc. W Polsce gnieździ się nielicznie na północy kraju. Kaczor w upierzeniu godowym ma głowę i górną część szyi czarną z (...)

głuszka, głuszka, głuszyca

samica głuszca.

grajcarkowaty

o porożu kozła w kształcie podobnym do korkociągu (zob. mylkusy).

gniazdowy

inaczej lęgowy.