Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: gubić się

gubić się

o ptaku łowczym lub psie: oddalić się poza zasięg kontaktu z myśliwym.

Gubienie się jest zjawiskiem, które może wystąpić u ptaków łowczych lub psów myśliwskich. Oznacza to, że zwierzę oddala się poza zasięg kontaktu z myśliwym. Gubienie się może być wynikiem wielu czynników, w tym niewłaściwego szkolenia, niewłaściwego wykorzystania lub braku doświadczenia myśliwego.

Ptaki łowcze mogą gubić się, jeśli są niedostatecznie szkolone lub jeśli myśliwy nie jest w stanie utrzymać kontaktu z ptakiem. Ptaki te są bardzo inteligentne i potrafią szybko się uczyć, ale jeśli myśliwy nie jest w stanie utrzymać kontroli nad ptakiem, może on gubić się i oddalać od myśliwego.

Psy myśliwskie również mogą gubić się, jeśli szkolenie jest niewłaściwe lub jeśli pies ma problem z przestrzeganiem poleceń. Psy te są bardzo inteligentne i potrafią szybko się uczyć, ale jeśli myśliwy nie jest w stanie utrzymać kontroli nad psem, może on gubić się i oddalać od myśliwego.

Gubienie się ptaka lub psa może być frustrujące dla myśliwego i może prowadzić do straty czasu i energii. Dlatego ważne jest, aby myśliwi starali się unikać sytuacji, w których ptak lub pies mogliby gubić się.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj gubić się w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

gołębiarz

inaczej jastrząb gołębiarz.

gody

okres godowy u zwierzyny, np. rykowisko u jeleni, cieczka lisów czy tokowisko cietrzewi.

gołąb grzywacz, gołąb grzywacz (Columba palumbus L.)

ptak z rzędu gołębiowatych, największy z polskich dzikich gołębi. Upierzenie szaroniebieskie, na skrzydłach białe pręgi; u osobników dorosłych biała pręga po bokach szyi. Długość (...)

gaik

dawniej miejsce, w którym ptasznik rozstawiał swoje sieci.

gonić

o psie myśliwskim: ścigać zwierzynę.

gniazdownik

(zwykle w liczbie mnogiej) 1) ptak, który po wylęgu pozostaje w gnieździe, ponieważ wymaga opieki i karmienia. Dopiero po pewnym czasie osiąga samodzielność i opuszcza gniazdo;
2) w (...)

grzęzy

wymiona samic zwierzyny płowej.

grzywacz

inaczej gołąb grzywacz.

gruba zwierzyna

zob. zwierzyna gruba.

grzywa

gęsta długa sierść na szyi i karku byków żubra, łosia, jelenia oraz grzbiecie kozicy.