Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: gubić się

gubić się

o ptaku łowczym lub psie: oddalić się poza zasięg kontaktu z myśliwym.

Gubienie się jest zjawiskiem obserwowanym u ptaków łowczych lub psów myśliwskich, które polega na oddaleniu się tych zwierząt poza zasięg kontaktu z myśliwym. Jest to problem wynikający z różnych czynników, takich jak niewłaściwe szkolenie, nieprawidłowe wykorzystanie zwierząt lub brak doświadczenia myśliwego. Ptaki łowcze oraz psy myśliwskie, jeżeli nie są odpowiednio szkolone lub nie mają właściwej kontroli nad nimi, mogą gubić się i oddalać od myśliwego. Ptaki te charakteryzują się dużą inteligencją i szybkim uczeniem się, co jednakże nie wyklucza możliwości gubienia się, jeśli kontakt z myśliwym zostanie utracony. Podobnie psy myśliwskie mogą gubić się w sytuacjach niewłaściwego szkolenia bądź problemów w przestrzeganiu poleceń. Gubienie się ptaka lub psa jest dla myśliwego frustrujące i może prowadzić do straty czasu i energii, dlatego ważne jest unikanie sytuacji, które mogą prowadzić do tego zjawiska.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj gubić się w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

gruba

o szczennej waderze lub liszce: nosząca płód.

gołębiarz

inaczej jastrząb gołębiarz.

gwintówka

staropolska nazwa broni myśliwskiej gwintowanej.

gęś gęgawa, gęś gęgawa (Anser anser L.)

największa z gęsi występujących w Polsce. Długość ciała 85-90 cm, rozpiętość skrzydeł około 170 cm, ciężar 2,3-3,5 kg. Przedstawiciele obu płci posiadają podobne szaropopiełate (...)

Greener

angielska fabryka broni śrutowej.

gruchanie

głos wydawany przez gołębie.

gęba

pysk żubra, muflona, kozicy i zwierzyny płowej.

garbić się

o zwierzynie, która po otrzymaniu postrzału na miękkie charakterystycznie wygina grzbiet.

gwizdać

o słonkach i jarząbkach: wydawać głos podobny do gwizdania.

gniazdownik

(zwykle w liczbie mnogiej) 1) ptak, który po wylęgu pozostaje w gnieździe, ponieważ wymaga opieki i karmienia. Dopiero po pewnym czasie osiąga samodzielność i opuszcza gniazdo;
2) w (...)