Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: głuszka

głuszka, głuszka, głuszyca

samica głuszca.

Głuszka jest samicą głuszca, który jest ptakiem z rodziny kuraków. Jest to ptak o długim, smukłym ciele i długich skrzydłach. Ma szarobrązową głowę i szyję, a także brązowe upierzenie na całym ciele. Głuszka ma bardzo charakterystyczny dźwięk, który można usłyszeć w lesie. Jest to dźwięk podobny do „glu-glu”, który może być słyszany na odległość nawet kilku kilometrów.

Głuszki żyją w lasach Europy i Azji, a także w Ameryce Północnej. Są aktywne zarówno w dzień, jak iw nocy. Żywią się owadami, małymi ssakami i ptasimi jajami. Głuszki są bardzo aktywne w okresie godowym, gdy samce przyciągają samice swoim charakterystycznym głosem. Samica składa od 3 do 5 jaj w gniazdach zbudowanych z gałęzi i liści.

Głuszki są ważnymi czynnikami ekosystemu lasu, ponieważ pożerają dużo szkodników i insektów. Są również ważnymi ofiarami dla myśliwych, ponieważ ich mięso jest uważane za smaczną przekąskę.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj głuszka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

gruszka

wybrzuszenie w kolistej linii myśliwych podczas polowania w kotły na zające.

gołąb grzywacz, gołąb grzywacz (Columba palumbus L.)

ptak z rzędu gołębiowatych, największy z polskich dzikich gołębi. Upierzenie szaroniebieskie, na skrzydłach białe pręgi; u osobników dorosłych biała pręga po bokach szyi. Długość (...)

gwint

spiralne nacięcie powierzchni przewodu lufy w broni kulowej, mające na celu nadanie pociskowi ruchu obrotowego wokół jego osi.

gały

oczy zająca.

gęś zbożowa, gęś zbożowa (Anser fabalis Lath.)

gęś zwana również posiewnicą zbożową. Długość ciała około 75 cm, rozpiętość skrzydeł 150-170 cm, ciężar 3-4,2 kg. Upierzenie szaro-popielato-brązowe, ciemniejsze niż u gegawy. (...)

gniazdowy

inaczej lęgowy.

Galicyjskie Towarzystwo Łowieckie

założone w 1876 r. przez Włodzimierza Dzieduszyckiego, obejmowało swym zasięgiem całą Małopolskę. Uważane jest za pierwowzór PZŁ. Towarzystwo to wydawało pierwsze polskie czasopismo (...)

ględzenie

głos wydawany przez łanie w czasie rykowiska.

gordon seter

pies myśliwski, zwany inaczej selerem szkockim, maści czarnej podpalanej. Najbardziej odporny ze wszystkich seterów na trudy polowania. Posiada zdolność pracy zarówno górnym jak i dolnym (...)

grzybkować, grzybkować, rozkwitać

o pocisku kulowym, który w tuszy zwierzęcia przybiera kształt grzybka.