Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: górować

górować

o broni myśliwskiej, która mimo prawidłowego celowania bije powyżej celu.

Górowanie to zjawisko, które może wystąpić podczas strzelania z broni myśliwskiej. Polega ono na tym, że mimo prawidłowego celowania, pocisk bije powyżej celu. Jest to dość często spotykane zjawisko, szczególnie u osób dopiero uczących się strzelać. Górowanie może być spowodowane wieloma czynnikami, w tym niewłaściwym ustawieniem broni lub nieprawidłowym przygotowaniem amunicji.

Aby uniknąć górowania, ważne jest, aby strzelec dokładnie przestrzegał instrukcji dotyczących ustawienia broni i przygotowania amunicji. Powinien również upewnić się, że jego celownik jest wyraźny i łatwy do odczytania. Ponadto ważne jest, aby strzelec miał odpowiednią technikę strzelania i trzymał broń stabilnie podczas celowania. Jeśli te wszystkie czynniki są spełnione, powinno to zminimalizować ryzyko górowania.

Górowanie można również zminimalizować poprzez regularne ćwiczenia strzelania i stosowanie odpowiednich technik. Strzelec powinien również regularnie sprawdzać swoją broń i amunicję pod kątem ewentualnych uszkodzeń lub nieprawidłowości. Dzięki temu będzie miał pewność, że jego broń działa prawidłowo i nie ma ryzyka górowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj górować w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

grzywacz

inaczej gołąb grzywacz.

grzybkować, grzybkować, rozkwitać

o pocisku kulowym, który w tuszy zwierzęcia przybiera kształt grzybka.

gody

okres godowy u zwierzyny, np. rykowisko u jeleni, cieczka lisów czy tokowisko cietrzewi.

grzęzy

wymiona samic zwierzyny płowej.

głownia

klinga, ostrze białej broni - kordelasa, szabli itp.

gołębiarz

inaczej jastrząb gołębiarz.

gołębiarka

broń śrutowa przeznaczona do strzelania sportowego (przeważnie kaliber 12mm). Dawniej na zawodach strzelano do wypuszczonych z budek gołębi i stąd pochodzi nazwa tej broni. Szyna gołębiarki (...)

gniazdować, gniazdować, gnieździć się

o ptakach: zakładać gniazda.

gały

oczy zająca.

gaik

dawniej miejsce, w którym ptasznik rozstawiał swoje sieci.