Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: górować

górować

o broni myśliwskiej, która mimo prawidłowego celowania bije powyżej celu.

Górowanie to zjawisko, które może wystąpić podczas strzelania z broni myśliwskiej. Polega ono na tym, że mimo prawidłowego celowania, pocisk bije powyżej celu. Jest to dość często spotykane zjawisko, szczególnie u osób dopiero uczących się strzelać. Górowanie może być spowodowane wieloma czynnikami, w tym niewłaściwym ustawieniem broni lub nieprawidłowym przygotowaniem amunicji.

Aby uniknąć górowania, ważne jest, aby strzelec dokładnie przestrzegał instrukcji dotyczących ustawienia broni i przygotowania amunicji. Powinien również upewnić się, że jego celownik jest wyraźny i łatwy do odczytania. Ponadto ważne jest, aby strzelec miał odpowiednią technikę strzelania i trzymał broń stabilnie podczas celowania. Jeśli te wszystkie czynniki są spełnione, powinno to zminimalizować ryzyko górowania.

Górowanie można również zminimalizować poprzez regularne ćwiczenia strzelania i stosowanie odpowiednich technik. Strzelec powinien również regularnie sprawdzać swoją broń i amunicję pod kątem ewentualnych uszkodzeń lub nieprawidłowości. Dzięki temu będzie miał pewność, że jego broń działa prawidłowo i nie ma ryzyka górowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj górować w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

grzybkować, grzybkować, rozkwitać

o pocisku kulowym, który w tuszy zwierzęcia przybiera kształt grzybka.

głuszka, głuszka, głuszyca

samica głuszca.

grążyce

grupa kaczek nurkujących. Mają one krępą budowę ciała, ogon osadzony niemal poziomo, krótkie skrzydła, głowa duża na dość krótkiej szyi, na tylnym palcu nóg dobrze rozwinięty płatek (...)

gach

samiec zająca.

grzać się

o samicach psów, lisów, wilków, sarn i jeleni: wykazywać objawy popędu płciowego.

gwint

spiralne nacięcie powierzchni przewodu lufy w broni kulowej, mające na celu nadanie pociskowi ruchu obrotowego wokół jego osi.

gastrolity
(...)

głownia

klinga, ostrze białej broni - kordelasa, szabli itp.

gniazdować, gniazdować, gnieździć się

o ptakach: zakładać gniazda.

gubić się

o ptaku łowczym lub psie: oddalić się poza zasięg kontaktu z myśliwym.