Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: głuszak

głuszak

pisklę głuszca.

Głuszak to młode pisklę głuszca, które wygląda zupełnie inaczej niż dorosły ptak. Młode głuszaki mają szarawo-brązową sierść i białe plamy na skrzydłach. Ich oczy są ciemne, a dzioby są jasne. Głuszaki mają długie nogi i szerokie skrzydła, które pozwalają im latać.

Głuszaki są zazwyczaj łatwe do znalezienia w lesie, ponieważ często wydają charakterystyczny dźwięk - gwizd. Są to bardzo aktywne ptaki, które lubią latać i bawić się ze sobą. Głuszaki szybko rosną i wkrótce stają się dorosłymi ptakami.

Głuszaki szybko się uczą i łatwo przystosowują się do nowych sytuacji. Szybko uczą się nowych tras lotu i potrafią znaleźć drogę do domu. Szybko też uczą się nowych miejsc do odpoczynku i żerowania. Głuszaki szybko przystosowują się do nowych warunków środowiskowych i potrafią przeżyć w trudnych warunkach.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj głuszak w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

gały

oczy zająca.

gubić się

o ptaku łowczym lub psie: oddalić się poza zasięg kontaktu z myśliwym.

gordon seter

pies myśliwski, zwany inaczej selerem szkockim, maści czarnej podpalanej. Najbardziej odporny ze wszystkich seterów na trudy polowania. Posiada zdolność pracy zarówno górnym jak i dolnym (...)

gończy

pies myśliwski służący do wypędzania zwierzyny z miotu, który podczas pracy głosi gonioną zwierzynę.

gody

okres godowy u zwierzyny, np. rykowisko u jeleni, cieczka lisów czy tokowisko cietrzewi.

gniazdownik

(zwykle w liczbie mnogiej) 1) ptak, który po wylęgu pozostaje w gnieździe, ponieważ wymaga opieki i karmienia. Dopiero po pewnym czasie osiąga samodzielność i opuszcza gniazdo;
2) w (...)

gęś gęgawa, gęś gęgawa (Anser anser L.)

największa z gęsi występujących w Polsce. Długość ciała 85-90 cm, rozpiętość skrzydeł około 170 cm, ciężar 2,3-3,5 kg. Przedstawiciele obu płci posiadają podobne szaropopiełate (...)

gruba zwierzyna

zob. zwierzyna gruba.

grawerunek

wklęsłe lub wypukłe rysunki zdobiące metalowe części broni myśliwskiej.

gonić

o psie myśliwskim: ścigać zwierzynę.