Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: głuszak

głuszak

pisklę głuszca.

Głuszak to określenie używane na określenie młodego pisklęcia głuszca, charakteryzującego się szarawo-brązową sierścią oraz białymi plamami na skrzydłach. Te ptaki są zazwyczaj aktywne i łatwe do znalezienia w lesie, często wydają też charakterystyczny dźwięk - gwizd. Głuszaki posiadają długie nogi i szerokie skrzydła, pozwalające im na lot. Szybko rosną i wkrótce przekształcają się w dorosłe ptaki, które cechuje umiejętność szybkiego uczenia się oraz przystosowania do nowych warunków środowiskowych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj głuszak w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

gnieździć

inaczej gniazdować.

gąsior

samiec gęsi.

gołąb grzywacz, gołąb grzywacz (Columba palumbus L.)

ptak z rzędu gołębiowatych, największy z polskich dzikich gołębi. Upierzenie szaroniebieskie, na skrzydłach białe pręgi; u osobników dorosłych biała pręga po bokach szyi. Długość (...)

głuszka, głuszka, głuszyca

samica głuszca.

grabarz

pies myśliwski zakopujący odnalezioną zwierzynę. Jest to cecha dyskwalifikująca psa z polowań.

grandle

inaczej haki.

gryzawka

gałązki wierzby lub osiki nasycone solą, przeznaczone dla ząjęcy do obgryzania.

gordon seter

pies myśliwski, zwany inaczej selerem szkockim, maści czarnej podpalanej. Najbardziej odporny ze wszystkich seterów na trudy polowania. Posiada zdolność pracy zarówno górnym jak i dolnym (...)

gracz

głuszec grający swą pieśń, tokujący.

grążyce

grupa kaczek nurkujących. Mają one krępą budowę ciała, ogon osadzony niemal poziomo, krótkie skrzydła, głowa duża na dość krótkiej szyi, na tylnym palcu nóg dobrze rozwinięty płatek (...)