Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: głuszak

głuszak

pisklę głuszca.

Głuszak to młode pisklę głuszca, które wygląda zupełnie inaczej niż dorosły ptak. Młode głuszaki mają szarawo-brązową sierść i białe plamy na skrzydłach. Ich oczy są ciemne, a dzioby są jasne. Głuszaki mają długie nogi i szerokie skrzydła, które pozwalają im latać.

Głuszaki są zazwyczaj łatwe do znalezienia w lesie, ponieważ często wydają charakterystyczny dźwięk - gwizd. Są to bardzo aktywne ptaki, które lubią latać i bawić się ze sobą. Głuszaki szybko rosną i wkrótce stają się dorosłymi ptakami.

Głuszaki szybko się uczą i łatwo przystosowują się do nowych sytuacji. Szybko uczą się nowych tras lotu i potrafią znaleźć drogę do domu. Szybko też uczą się nowych miejsc do odpoczynku i żerowania. Głuszaki szybko przystosowują się do nowych warunków środowiskowych i potrafią przeżyć w trudnych warunkach.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj głuszak w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

guziki

forma pierwszego poroża kozła w formie wypukłych guzików lub malutkich czubków.

gęsi

nazwa kilku gatunków ptaków z rzędu blaszkodziobych, z których tylko gęgawa jest w Polsce lęgowa (nielicznie). Pozostałe gatunki są przelotne. W Polsce spotkać można 2 rodzaje gęsi: 1) (...)

gruba zwierzyna

zob. zwierzyna gruba.

gach

samiec zająca.

głos!

rozkaz dla psa aby szczekał.

gągoł, gągoł (Bucephala clangula L.)

kaczka z rzędu blaszkodziobych należąca do grążyc. W Polsce gnieździ się nielicznie na północy kraju. Kaczor w upierzeniu godowym ma głowę i górną część szyi czarną z (...)

ględzenie

głos wydawany przez łanie w czasie rykowiska.

gniazdowisko

miejsce, gdzie ptaki co roku gromadnie zakładają gniazda.

grzęzy

wymiona samic zwierzyny płowej.

gubić

1) o myśliwym: nie znaleźć strzelonej zwierzyny;
2) o psie: zgubić trop lub wiatr.