Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: głuszak

głuszak

pisklę głuszca.

Głuszak to określenie używane na określenie młodego pisklęcia głuszca, charakteryzującego się szarawo-brązową sierścią oraz białymi plamami na skrzydłach. Te ptaki są zazwyczaj aktywne i łatwe do znalezienia w lesie, często wydają też charakterystyczny dźwięk - gwizd. Głuszaki posiadają długie nogi i szerokie skrzydła, pozwalające im na lot. Szybko rosną i wkrótce przekształcają się w dorosłe ptaki, które cechuje umiejętność szybkiego uczenia się oraz przystosowania do nowych warunków środowiskowych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj głuszak w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

grzebiące

inaczej kumki.

grzybek

kula z broni gwintowanej po rozgrzybkowaniu

gągoł, gągoł (Bucephala clangula L.)

kaczka z rzędu blaszkodziobych należąca do grążyc. W Polsce gnieździ się nielicznie na północy kraju. Kaczor w upierzeniu godowym ma głowę i górną część szyi czarną z (...)

gołąb grzywacz, gołąb grzywacz (Columba palumbus L.)

ptak z rzędu gołębiowatych, największy z polskich dzikich gołębi. Upierzenie szaroniebieskie, na skrzydłach białe pręgi; u osobników dorosłych biała pręga po bokach szyi. Długość (...)

gołębiowate, gołębiowate (Columbiformes)

rząd ptaków obejmujący liczne gatunki. W Polsce występują: gołąb grzywacz, turkawka, gołąb siniak i synogarlica turecka (synantrop - przywędrowała do Polski w 1949 r.). Ptakiem łownym (...)

gonić się

o sukach psów i lisów: być w stanie gotowości do zapłodnienia.

gołębiarka

broń śrutowa przeznaczona do strzelania sportowego (przeważnie kaliber 12mm). Dawniej na zawodach strzelano do wypuszczonych z budek gołębi i stąd pochodzi nazwa tej broni. Szyna gołębiarki (...)

grot

1) ostre zakończenie oszczepu;
2) zakończenie iglicy;
3) odnoga kończąca tykę w parostkach kozła;
4) ostre zakończenie odnogi w wieńcu jelenia;
5) zakończenie (...)

ględzenie

głos wydawany przez łanie w czasie rykowiska.

gniazdownik

(zwykle w liczbie mnogiej) 1) ptak, który po wylęgu pozostaje w gnieździe, ponieważ wymaga opieki i karmienia. Dopiero po pewnym czasie osiąga samodzielność i opuszcza gniazdo;
2) w (...)