Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: ględzenie

ględzenie

głos wydawany przez łanie w czasie rykowiska.

Ględzenie jest głosem wydawanym przez łanie w czasie rykowiska. Jest to dźwięk, który można usłyszeć na odległość nawet do kilku kilometrów. Ględzenie jest wytwarzane przez łanie, aby zaznaczyć swoje terytorium i ostrzec inne samce o swojej obecności. Jest to także sposób na wyrażenie swojego zadowolenia lub niezadowolenia.

Ględzenie jest bardzo głośnym dźwiękiem, który może być słyszany na odległość nawet do kilku kilometrów. Jest to dźwięk, który można usłyszeć w porze nocnej lub rano, gdy łanie są aktywne. Ględzenie jest bardzo donośne i może być słyszane przez inne zwierzęta w okolicy.

Ględzenie jest także uważane za formę komunikacji między samcami łani. Samce mogą ględzić, aby ostrzec innych samców o swojej obecności i zaznaczyć swoje terytorium. Ględzenie może być także uważane za sposób na wyrażenie swojego zadowolenia lub niezadowolenia. Samce mogą ględzić, aby oznajmić innym samcom, że są gotowi do walki lub aby poinformować inne samce o swoim stanie emocjonalnym.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj ględzenie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

gubić

1) o myśliwym: nie znaleźć strzelonej zwierzyny;
2) o psie: zgubić trop lub wiatr.

gach

samiec zająca.

gniazdo sztuczne

osłona przygotowana przez człowieka, mająca na celu zwabienie ptaka łownego do założenia tam gniazda. Najczęściej buduje się różnego rodzaju kosze dla kaczek. gniazdosz - ostatnie (...)

gra

1) charakterystyczne zachowanie się niektórych ptaków na tokowisku, np. głuszce, cietrzewie;
2) szczekanie psów gończych idących po tropie.

Greener

angielska fabryka broni śrutowej.

gągoł, gągoł (Bucephala clangula L.)

kaczka z rzędu blaszkodziobych należąca do grążyc. W Polsce gnieździ się nielicznie na północy kraju. Kaczor w upierzeniu godowym ma głowę i górną część szyi czarną z (...)

gryfon francuski

mało popularna w Polsce rasa wyżłów. Sierść gryfona francuskiego charakterystycznie powykręcana i stercząca zabezpiecza go doskonale podczas pracy w szuwarach.

gomółka

samiec okresowo nie posiadający poroża

gordon seter

pies myśliwski, zwany inaczej selerem szkockim, maści czarnej podpalanej. Najbardziej odporny ze wszystkich seterów na trudy polowania. Posiada zdolność pracy zarówno górnym jak i dolnym (...)

gniazdowisko

miejsce, gdzie ptaki co roku gromadnie zakładają gniazda.