Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: grzebień

grzebień

długa, gęsta sierść na grzbiecie kozicy.

Grzebień to długa, gęsta sierść na grzbiecie kozicy. Jest to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów wyglądu tego zwierzęcia. Grzebień składa się z długich, prostych włosów, które są ułożone w rzędach. Włosy są bardzo gęste i twarde, a ich długość może sięgać nawet do 30 cm. Grzebień jest czarny lub brązowy i ma białe plamy na końcach.

Grzebień ma kilka funkcji. Przede wszystkim chroni kozicę przed warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz i śnieg. Ponadto grzebień pomaga zwierzęciu utrzymać ciepło, a także chroni je przed drapieżnikami. Grzebień może również służyć jako oznaka statusu społecznego w stadzie kozic.

Grzebieniem można również określić rodzaj futra, który jest uważany za bardzo cenny i luksusowy. Futro to jest często używane do produkcji odzieży i akcesoriów, takich jak czapki, rękawiczki i buty. Jest to bardzo trwałe i miękkie futro, które jest cenione przez producentów odzieży za swoje wysokiej jakości właściwości.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj grzebień w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

głosić

o psie myśliwskim: oznajmiać za pomocą głosu myśliwemu znalezienie tropu zwierza lub jego osaczenie.

grzybkować, grzybkować, rozkwitać

o pocisku kulowym, który w tuszy zwierzęcia przybiera kształt grzybka.

gołębiarz

inaczej jastrząb gołębiarz.

gałęźnik

młody ptak drapieżny wychodzący już z gniazda i przebywający na sąsiednich gałęziach, lecz nie umiejący jeszcze dobrze latać. Chętnie brany jest na ptaka łowczego.

gnieździć

inaczej gniazdować.

gęś zbożowa, gęś zbożowa (Anser fabalis Lath.)

gęś zwana również posiewnicą zbożową. Długość ciała około 75 cm, rozpiętość skrzydeł 150-170 cm, ciężar 3-4,2 kg. Upierzenie szaro-popielato-brązowe, ciemniejsze niż u gegawy. (...)

gruchanie

głos wydawany przez gołębie.

gonić się

o sukach psów i lisów: być w stanie gotowości do zapłodnienia.

gniazdo sztuczne

osłona przygotowana przez człowieka, mająca na celu zwabienie ptaka łownego do założenia tam gniazda. Najczęściej buduje się różnego rodzaju kosze dla kaczek. gniazdosz - ostatnie (...)

gwizdać

o słonkach i jarząbkach: wydawać głos podobny do gwizdania.