Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: grzebień

grzebień

długa, gęsta sierść na grzbiecie kozicy.

Grzebień to długa, gęsta sierść na grzbiecie kozicy. Jest to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów wyglądu tego zwierzęcia. Grzebień składa się z długich, prostych włosów, które są ułożone w rzędach. Włosy są bardzo gęste i twarde, a ich długość może sięgać nawet do 30 cm. Grzebień jest czarny lub brązowy i ma białe plamy na końcach.

Grzebień ma kilka funkcji. Przede wszystkim chroni kozicę przed warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz i śnieg. Ponadto grzebień pomaga zwierzęciu utrzymać ciepło, a także chroni je przed drapieżnikami. Grzebień może również służyć jako oznaka statusu społecznego w stadzie kozic.

Grzebieniem można również określić rodzaj futra, który jest uważany za bardzo cenny i luksusowy. Futro to jest często używane do produkcji odzieży i akcesoriów, takich jak czapki, rękawiczki i buty. Jest to bardzo trwałe i miękkie futro, które jest cenione przez producentów odzieży za swoje wysokiej jakości właściwości.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj grzebień w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

gastrolity
(...)

głowienka, kaczka rdzawogłowa, głowienka, kaczka rdzawogłowa (Aythya ferina L.)

kaczka z rzędu blaszkodziobych należąca do grążyc, jedna z najpospolitszych w Polsce. Kaczor w upierzeniu godowym ma głowę i szyję rdzawokasztanowate, wole i pierś czarne, grzbiet, pokrywy (...)

gra

1) charakterystyczne zachowanie się niektórych ptaków na tokowisku, np. głuszce, cietrzewie;
2) szczekanie psów gończych idących po tropie.

garbić się

o zwierzynie, która po otrzymaniu postrzału na miękkie charakterystycznie wygina grzbiet.

gołąb grzywacz, gołąb grzywacz (Columba palumbus L.)

ptak z rzędu gołębiowatych, największy z polskich dzikich gołębi. Upierzenie szaroniebieskie, na skrzydłach białe pręgi; u osobników dorosłych biała pręga po bokach szyi. Długość (...)

gołębiarz

inaczej jastrząb gołębiarz.

guldynka

staropolska myśliwska strzelba gwintowana, wyrabiana w XVII i XVIII w. Pierwsze g. miały zamki kołowe, późniejsze skałkowe.

gęś zbożowa, gęś zbożowa (Anser fabalis Lath.)

gęś zwana również posiewnicą zbożową. Długość ciała około 75 cm, rozpiętość skrzydeł 150-170 cm, ciężar 3-4,2 kg. Upierzenie szaro-popielato-brązowe, ciemniejsze niż u gegawy. (...)

gwint

spiralne nacięcie powierzchni przewodu lufy w broni kulowej, mające na celu nadanie pociskowi ruchu obrotowego wokół jego osi.

głownia

klinga, ostrze białej broni - kordelasa, szabli itp.