Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: grzebień

grzebień

długa, gęsta sierść na grzbiecie kozicy.

Grzebień to długa, gęsta sierść na grzbiecie kozicy. Jest to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów wyglądu tego zwierzęcia. Grzebień składa się z długich, prostych włosów, które są ułożone w rzędach. Włosy są bardzo gęste i twarde, a ich długość może sięgać nawet do 30 cm. Grzebień jest czarny lub brązowy i ma białe plamy na końcach.

Grzebień ma kilka funkcji. Przede wszystkim chroni kozicę przed warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz i śnieg. Ponadto grzebień pomaga zwierzęciu utrzymać ciepło, a także chroni je przed drapieżnikami. Grzebień może również służyć jako oznaka statusu społecznego w stadzie kozic.

Także sam termin "grzebień" może odnosić się do rodzaju futra, które jest uważane za bardzo cenne i luksusowe. Futro to jest często używane do produkcji odzieży i akcesoriów, takich jak czapki, rękawiczki i buty. Jest to bardzo trwałe i miękkie futro, które jest cenione przez producentów odzieży za swoje wysokiej jakości właściwości.

W łowiectwie termin "grzebień" może być używany w kontekście określenia charakterystycznego elementu sierści u innych gatunków zwierząt futerkowych o podobnej budowie włosa na grzbiecie lub tułowiu.

Warto zauważyć, że nazwa "grzebień" odnosi się głównie do sierści kozicy lub określonego typu futra pochodzącego właśnie z sierści kozicy. Termin ten jest charakterystyczny dla dziedziny łowieckiej oraz branży futrzarskiej.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj grzebień w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

gonić

o psie myśliwskim: ścigać zwierzynę.

głownia

klinga, ostrze białej broni - kordelasa, szabli itp.

gach

samiec zająca.

gniazdownik

(zwykle w liczbie mnogiej) 1) ptak, który po wylęgu pozostaje w gnieździe, ponieważ wymaga opieki i karmienia. Dopiero po pewnym czasie osiąga samodzielność i opuszcza gniazdo;
2) w (...)

gwint

spiralne nacięcie powierzchni przewodu lufy w broni kulowej, mające na celu nadanie pociskowi ruchu obrotowego wokół jego osi.

gordon seter

pies myśliwski, zwany inaczej selerem szkockim, maści czarnej podpalanej. Najbardziej odporny ze wszystkich seterów na trudy polowania. Posiada zdolność pracy zarówno górnym jak i dolnym (...)

grzebień

długa, gęsta sierść na grzbiecie kozicy.

gęsi

nazwa kilku gatunków ptaków z rzędu blaszkodziobych, z których tylko gęgawa jest w Polsce lęgowa (nielicznie). Pozostałe gatunki są przelotne. W Polsce spotkać można 2 rodzaje gęsi: 1) (...)

gołębiowate, gołębiowate (Columbiformes)

rząd ptaków obejmujący liczne gatunki. W Polsce występują: gołąb grzywacz, turkawka, gołąb siniak i synogarlica turecka (synantrop - przywędrowała do Polski w 1949 r.). Ptakiem łownym (...)

gruby, gruby (zwierz)

o mocnym byku lub odyńcu.