Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: gamrat

gamrat

odyniec w okresie huczki.

Gamrat to określenie używane w łowiectwie, które odnosi się do odynca w okresie huczki. Huczka to okres, w którym samce dzikich zwierząt wydają charakterystyczne dźwięki, aby przyciągnąć samice. Gamrat jest samcem, który nie ma partnerki i nie może zdobyć jej poprzez swoje głosy. Zamiast tego, gamrat próbuje zdobyć partnerkę poprzez inne metody, takie jak polowanie na innych samców lub przebywanie w pobliżu innych samców i próbowanie przyciągnąć samicę.

Gamraty są często postrzegane jako agresywne i niebezpieczne zwierzęta, ponieważ są skłonne do atakowania innych samców w celu zdobycia partnerki. Mogą również stanowić zagrożenie dla ludzi i innych zwierząt, ponieważ mogą być bardzo agresywne i niebezpieczne. Dlatego też ważne jest, aby łowcy byli ostrożni podczas polowania na gamrata.

Gamraty są również ważnymi członkami ekosystemu, ponieważ ich obecność może mieć pozytywny wpływ na populację dzikich zwierząt. Ich obecność może również pomóc utrzymać równowagę między populacjami dzikich zwierząt a ich środowiskiem naturalnym.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj gamrat w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

gwint

spiralne nacięcie powierzchni przewodu lufy w broni kulowej, mające na celu nadanie pociskowi ruchu obrotowego wokół jego osi.

gnieździć

inaczej gniazdować.

gomóła

jeleń byk po zrzuceniu wieńca.

gały

oczy zająca.

grzybkować, grzybkować, rozkwitać

o pocisku kulowym, który w tuszy zwierzęcia przybiera kształt grzybka.

Greener

angielska fabryka broni śrutowej.

gałęźnik

młody ptak drapieżny wychodzący już z gniazda i przebywający na sąsiednich gałęziach, lecz nie umiejący jeszcze dobrze latać. Chętnie brany jest na ptaka łowczego.

grzanka

mały kawałek chleba usmażony w odpowiedniej przyprawie, służący jako przynęta na lisa.

gody

okres godowy u zwierzyny, np. rykowisko u jeleni, cieczka lisów czy tokowisko cietrzewi.

grać

1) o trąbkach i rogach myśliwskich używanych na polowaniu w celu porozumiewania się;
2) o gończych psach myśliwskich: szczekać podczas gonienia zwierzyny w miocie;
3) o (...)