Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: gniazdowisko

gniazdowisko

miejsce, gdzie ptaki co roku gromadnie zakładają gniazda.

Gniazdowisko to miejsce, w którym ptaki zakładają gniazda i składają jaja. Jest to miejsce, w którym ptaki gromadzą się co roku w okresie lęgowym. Gniazdowiska są zwykle zlokalizowane w pobliżu źródeł pożywienia, takich jak rzeki, jeziora lub lasy. Ptaki często wybierają te same miejsca do budowy gniazd co roku, dlatego też gniazdowiska są czasami nazywane „strefami lęgowymi”.

Gniazdowiska są ważne dla populacji ptaków, ponieważ stanowią one bezpieczne miejsce do składania jaj i wychowywania potomstwa. Ptaki mogą również chronić się przed drapieżnikami i innymi zagrożeniami w tych miejscach. Gniazdowiska są również ważne dla łowców, ponieważ umożliwiają im obserwowanie i polowanie na ptaki.

Gniazdowiska są również ważne dla środowiska naturalnego. Służą one jako źródło pożywienia dla innych zwierząt, takich jak ssaki i ptaki drapieżne. Gniazdowiska służą również do ochrony przyrody poprzez ograniczanie liczebności gatunków ptaków, które mogłyby stanowić zagrożenie dla innych gatunków.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj gniazdowisko w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

gęś białoczelna, białoczółka, gęś białoczelna, białoczółka (Anser albifrons Scop)

gęś mniejsza od gęgawy, długość ciała 66-75 cm, rozpiętość skrzydeł 115 cm, ciężar w granicach 2-3 kg. Na czole posiada charakterystyczną białą plamę, otaczającą nasadową (...)

gody

okres godowy u zwierzyny, np. rykowisko u jeleni, cieczka lisów czy tokowisko cietrzewi.

grążyce

grupa kaczek nurkujących. Mają one krępą budowę ciała, ogon osadzony niemal poziomo, krótkie skrzydła, głowa duża na dość krótkiej szyi, na tylnym palcu nóg dobrze rozwinięty płatek (...)

gołąb grzywacz, gołąb grzywacz (Columba palumbus L.)

ptak z rzędu gołębiowatych, największy z polskich dzikich gołębi. Upierzenie szaroniebieskie, na skrzydłach białe pręgi; u osobników dorosłych biała pręga po bokach szyi. Długość (...)

gomóła

jeleń byk po zrzuceniu wieńca.

grzywacz

inaczej gołąb grzywacz.

grajcarkowaty

o porożu kozła w kształcie podobnym do korkociągu (zob. mylkusy).

gruby, gruby (zwierz)

o mocnym byku lub odyńcu.

górować

o broni myśliwskiej, która mimo prawidłowego celowania bije powyżej celu.

gryfon francuski

mało popularna w Polsce rasa wyżłów. Sierść gryfona francuskiego charakterystycznie powykręcana i stercząca zabezpiecza go doskonale podczas pracy w szuwarach.