Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: gniazdowisko

gniazdowisko

miejsce, gdzie ptaki co roku gromadnie zakładają gniazda.

Gniazdowisko to miejsce, w którym ptaki zakładają gniazda i składają jaja. Jest to miejsce, w którym ptaki gromadzą się co roku w okresie lęgowym. Gniazdowiska są zwykle zlokalizowane w pobliżu źródeł pożywienia, takich jak rzeki, jeziora lub lasy. Ptaki często wybierają te same miejsca do budowy gniazd co roku, dlatego też gniazdowiska są czasami nazywane „strefami lęgowymi”.

Gniazdowiska są ważne dla populacji ptaków, ponieważ stanowią one bezpieczne miejsce do składania jaj i wychowywania potomstwa. Ptaki mogą również chronić się przed drapieżnikami i innymi zagrożeniami w tych miejscach. Gniazdowiska są również ważne dla łowców, ponieważ umożliwiają im obserwowanie i polowanie na ptaki.

Gniazdowiska są również ważne dla środowiska naturalnego. Służą one jako źródło pożywienia dla innych zwierząt, takich jak ssaki i ptaki drapieżne. Gniazdowiska służą również do ochrony przyrody poprzez ograniczanie liczebności gatunków ptaków, które mogłyby stanowić zagrożenie dla innych gatunków.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj gniazdowisko w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

gąsior

samiec gęsi.

gach

samiec zająca.

gęś białoczelna, białoczółka, gęś białoczelna, białoczółka (Anser albifrons Scop)

gęś mniejsza od gęgawy, długość ciała 66-75 cm, rozpiętość skrzydeł 115 cm, ciężar w granicach 2-3 kg. Na czole posiada charakterystyczną białą plamę, otaczającą nasadową (...)

grzanka

mały kawałek chleba usmażony w odpowiedniej przyprawie, służący jako przynęta na lisa.

gastrolity
(...)

gubić

1) o myśliwym: nie znaleźć strzelonej zwierzyny;
2) o psie: zgubić trop lub wiatr.

gruba

o szczennej waderze lub liszce: nosząca płód.

grzać się

o samicach psów, lisów, wilków, sarn i jeleni: wykazywać objawy popędu płciowego.

gałęźnik

młody ptak drapieżny wychodzący już z gniazda i przebywający na sąsiednich gałęziach, lecz nie umiejący jeszcze dobrze latać. Chętnie brany jest na ptaka łowczego.

grankulka

dawna nazwa kuli do strzelby śrutowej. Grandkulka była większa od lojtki, a mniejsza od normalnej kuli. Nazwa pochodzi od jej graniastego kształtu. Nabój zawierał kilka sztuk grandkulki.