Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: Greener

Greener

angielska fabryka broni śrutowej.

Greener to angielska firma założona w 1829 roku przez Williama Greenera. Firma specjalizuje się w produkcji broni śrutowej, takiej jak karabiny, strzelby i pistolety. Greener jest znany z produkcji wysokiej jakości broni, która jest trwała i niezawodna. Firma produkuje również akcesoria do broni, takie jak lufy, magazynki i inne części.

Greener ma długą historię produkcji broni śrutowej. Firma zaczęła od produkcji karabinów muszkietowych i strzelb dla armii brytyjskiej w XIX wieku. W latach 20. XX wieku firma rozszerzyła swoją ofertę o pistolety maszynowe i pistolety samopowtarzalne. W latach 30. XX wieku Greener zaczął produkować broń sportową, taką jak strzelby sportowe i pistolety sportowe.

Firma Greener ma również bogatą historię innowacji technologicznych. W latach 50. XX wieku firma opracowała pierwszy na świecie system bezpiecznego otwierania komory nabojowej, który był używany do produkcji strzelb Greener. W latach 70. XX wieku firma opracowała system bezpiecznego otwierania lufy, który był używany do produkcji pistoletów samopowtarzalnych Greener.

Greener jest obecnie jednym z najbardziej cenionych producentów broni śrutowej na świecie. Firma oferuje szeroki asortyment broni śrutowej dla myśliwych, sportowców strzeleckich i innych użytkowników broni. Produkty firmy są cenione zarówno ze względu na ich trwałość, niezawodność, jak i innowacyjne technologie stosowane przy ich tworzeniu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj Greener w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

grzebiące

inaczej kumki.

gruchanie

głos wydawany przez gołębie.

gody

okres godowy u zwierzyny, np. rykowisko u jeleni, cieczka lisów czy tokowisko cietrzewi.

Galicyjskie Towarzystwo Łowieckie

założone w 1876 r. przez Włodzimierza Dzieduszyckiego, obejmowało swym zasięgiem całą Małopolskę. Uważane jest za pierwowzór PZŁ. Towarzystwo to wydawało pierwsze polskie czasopismo (...)

gołębiarka

broń śrutowa przeznaczona do strzelania sportowego (przeważnie kaliber 12mm). Dawniej na zawodach strzelano do wypuszczonych z budek gołębi i stąd pochodzi nazwa tej broni. Szyna gołębiarki (...)

gęsi

nazwa kilku gatunków ptaków z rzędu blaszkodziobych, z których tylko gęgawa jest w Polsce lęgowa (nielicznie). Pozostałe gatunki są przelotne. W Polsce spotkać można 2 rodzaje gęsi: 1) (...)

gamrat

odyniec w okresie huczki.

gon

okres godowy kozic; 2. głos psów podczas pędzenia zwierzyny w miocie,

grzywacz

inaczej gołąb grzywacz.

gach

samiec zająca.