Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: Greener

Greener

angielska fabryka broni śrutowej.

Greener to brytyjska firma założona w 1829 roku przez Williama Greenera, która specjalizuje się w produkcji broni śrutowej, takiej jak karabiny, strzelby i pistolety. Firma jest znana z wysokiej jakości broni, trwałych i niezawodnych. Produkuje także akcesoria do broni, takie jak lufy, magazynki czy inne części. Historia firmy sięga produkcji karabinów muszkietowych i strzelb dla armii brytyjskiej w XIX wieku. W latach 20. XX wieku rozszerzyła ofertę o pistolety maszynowe i samopowtarzalne, a w latach 30. XX wieku - broń sportową.

Greener posiada długą historię innowacji technologicznych. W latach 50. XX wieku opracowała pierwszy na świecie system bezpiecznego otwierania komory nabojowej stosowany do produkcji strzelb, a w latach 70. XX wieku system bezpiecznego otwierania lufy do pistoletów samopowtarzalnych.

Obecnie Greener jest uznawany za cenionego producenta broni śrutowej na światowym rynku. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment broni dla myśliwych, sportowców i innych użytkowników broni. Produkty firmy są cenione ze względu na wysoką jakość wykonania, niezawodność oraz innowacyjne technologie stosowane przy ich tworzeniu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj Greener w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

gniazdownik

(zwykle w liczbie mnogiej) 1) ptak, który po wylęgu pozostaje w gnieździe, ponieważ wymaga opieki i karmienia. Dopiero po pewnym czasie osiąga samodzielność i opuszcza gniazdo;
2) w (...)

gończarz

myśliwy polujący z psami gończymi.

gwint

spiralne nacięcie powierzchni przewodu lufy w broni kulowej, mające na celu nadanie pociskowi ruchu obrotowego wokół jego osi.

grzywa

gęsta długa sierść na szyi i karku byków żubra, łosia, jelenia oraz grzbiecie kozicy.

grzanka

mały kawałek chleba usmażony w odpowiedniej przyprawie, służący jako przynęta na lisa.

gruby, gruby (zwierz)

o mocnym byku lub odyńcu.

guzikarz

młody kozioł noszący poroże w kształcie guzików (zob. kryterium odstrzału selekcyjnego).

głowienka, kaczka rdzawogłowa, głowienka, kaczka rdzawogłowa (Aythya ferina L.)

kaczka z rzędu blaszkodziobych należąca do grążyc, jedna z najpospolitszych w Polsce. Kaczor w upierzeniu godowym ma głowę i szyję rdzawokasztanowate, wole i pierś czarne, grzbiet, pokrywy (...)

gąsior

samiec gęsi.

głosić

o psie myśliwskim: oznajmiać za pomocą głosu myśliwemu znalezienie tropu zwierza lub jego osaczenie.