Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: Greener

Greener

angielska fabryka broni śrutowej.

Greener to angielska firma założona w 1829 roku przez Williama Greenera. Firma specjalizuje się w produkcji broni śrutowej, takiej jak karabiny, strzelby i pistolety. Greener jest znany z produkcji wysokiej jakości broni, która jest trwała i niezawodna. Firma produkuje również akcesoria do broni, takie jak lufy, magazynki i inne części.

Greener ma długą historię produkcji broni śrutowej. Firma zaczęła od produkcji karabinów muszkietowych i strzelb dla armii brytyjskiej w XIX wieku. W latach 20. XX wieku firma rozszerzyła swoją ofertę o pistolety maszynowe i pistolety samopowtarzalne. W latach 30. XX wieku Greener zaczął produkować broń sportową, taką jak strzelby sportowe i pistolety sportowe.

Firma Greener ma również bogatą historię innowacji technologicznych. W latach 50. XX wieku firma opracowała pierwszy na świecie system bezpiecznego otwierania komory nabojowej, który był używany do produkcji strzelb Greener. W latach 70. XX wieku firma opracowała system bezpiecznego otwierania lufy, który był używany do produkcji pistoletów samopowtarzalnych Greener.

Greener jest obecnie jednym z najbardziej cenionych producentów broni śrutowej na świecie. Firma oferuje szeroki asortyment broni śrutowej dla myśliwych, sportowców strzeleckich i innych użytkowników broni. Produkty firmy są cenione zarówno ze względu na ich trwałość, niezawodność, jak i innowacyjne technologie stosowane przy ich tworzeniu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj Greener w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

gołębiarz

inaczej jastrząb gołębiarz.

gończarz

myśliwy polujący z psami gończymi.

gońka

sarna koza grzejąca się poza okresem rui.

gniazdować, gniazdować, gnieździć się

o ptakach: zakładać gniazda.

głuszka, głuszka, głuszyca

samica głuszca.

gęś mała, gęś mała (Anser erythropus L.)

najmniejsza z występujących w Polsce gęsi. Długość ciała 60 cm, rozpiętość skrzydeł 105 cm, ciężar 1,5-2 kg, ciemniejsza od g. białoczelnej. Biała plama na czole zachodzi między (...)

gon

okres godowy kozic; 2. głos psów podczas pędzenia zwierzyny w miocie,

grabarz

pies myśliwski zakopujący odnalezioną zwierzynę. Jest to cecha dyskwalifikująca psa z polowań.

gągoł, gągoł (Bucephala clangula L.)

kaczka z rzędu blaszkodziobych należąca do grążyc. W Polsce gnieździ się nielicznie na północy kraju. Kaczor w upierzeniu godowym ma głowę i górną część szyi czarną z (...)

gruszka

wybrzuszenie w kolistej linii myśliwych podczas polowania w kotły na zające.