Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: Greener

Greener

angielska fabryka broni śrutowej.

Greener to brytyjska firma założona w 1829 roku przez Williama Greenera, która specjalizuje się w produkcji broni śrutowej, takiej jak karabiny, strzelby i pistolety. Firma jest znana z wysokiej jakości broni, trwałych i niezawodnych. Produkuje także akcesoria do broni, takie jak lufy, magazynki czy inne części. Historia firmy sięga produkcji karabinów muszkietowych i strzelb dla armii brytyjskiej w XIX wieku. W latach 20. XX wieku rozszerzyła ofertę o pistolety maszynowe i samopowtarzalne, a w latach 30. XX wieku - broń sportową.

Greener posiada długą historię innowacji technologicznych. W latach 50. XX wieku opracowała pierwszy na świecie system bezpiecznego otwierania komory nabojowej stosowany do produkcji strzelb, a w latach 70. XX wieku system bezpiecznego otwierania lufy do pistoletów samopowtarzalnych.

Obecnie Greener jest uznawany za cenionego producenta broni śrutowej na światowym rynku. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment broni dla myśliwych, sportowców i innych użytkowników broni. Produkty firmy są cenione ze względu na wysoką jakość wykonania, niezawodność oraz innowacyjne technologie stosowane przy ich tworzeniu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj Greener w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

gęba

pysk żubra, muflona, kozicy i zwierzyny płowej.

Galicyjskie Towarzystwo Łowieckie

założone w 1876 r. przez Włodzimierza Dzieduszyckiego, obejmowało swym zasięgiem całą Małopolskę. Uważane jest za pierwowzór PZŁ. Towarzystwo to wydawało pierwsze polskie czasopismo (...)

gonić

o psie myśliwskim: ścigać zwierzynę.

gniazdować, gniazdować, gnieździć się

o ptakach: zakładać gniazda.

gołębiarz

inaczej jastrząb gołębiarz.

głuszec, głuszec (Tetrao urogallus L.)

największy z europejskich kuraków leśnych. Długość ciała koguta 85-110 cm, rozpiętość skrzydeł 120-144 cm, ciężar 3-6,5 kg. Długość ciała kury 65-70 cm, rozpiętość skrzydeł (...)

grandle

inaczej haki.

gruby, gruby (zwierz)

o mocnym byku lub odyńcu.

gwizd

1) głos sionki i jarząbka;
2) ryj dzika.

ględzenie

głos wydawany przez łanie w czasie rykowiska.