Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: gruba zwierzyna

gruba zwierzyna

zob. zwierzyna gruba.

Gruba zwierzyna to termin używany w łowiectwie, aby określić szeroką gamę dużych dzikich zwierząt. Zazwyczaj obejmuje ona gatunki, które są zbyt duże, aby być polowane przez myśliwych. W skład grubej zwierzyny wchodzą łosie, jelenie daniele, muflony, sarny, rysie, wilki, dziki i dropie.

Łosie są największymi ssakami lądowymi na świecie i są często uważane za symbol siły i mocy. Są one bardzo inteligentne i mają silny instynkt ochronny wobec swoich młodych. Jelenie daniele to duże zwierzęta o długich rogach i grubym futrze. Są one bardzo płochliwe i trudne do polowania. Muflony to duże owce o grubym futrze i krótkich rogach. Sarny to małe zwierzęta o długich rogach i grubym futrze. Rysie to duże koty polujące na inne zwierzęta. Wilki są inteligentnymi drapieżnikami, które polują na inne zwierzęta w stadach. Dziki to duże zwierzęta o grubym futrze i krótkich rogach. Dropie to małe ptaki o grubym futrze i długich rogach.

Gruba zwierzyna jest ważnym elementem ekosystemu, ponieważ jej obecność może mieć wpływ na populacje innych gatunków oraz na strukturę środowiska naturalnego. Myśliwi powinni być świadomi tego, że polowanie na grubą zwierzynę może mieć negatywny wpływ na ekosystem i powinni postarać się ograniczyć jej polowanie do minimum.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj gruba zwierzyna w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

grzebiące

inaczej kumki.

gryfon francuski

mało popularna w Polsce rasa wyżłów. Sierść gryfona francuskiego charakterystycznie powykręcana i stercząca zabezpiecza go doskonale podczas pracy w szuwarach.

gęś mała, gęś mała (Anser erythropus L.)

najmniejsza z występujących w Polsce gęsi. Długość ciała 60 cm, rozpiętość skrzydeł 105 cm, ciężar 1,5-2 kg, ciemniejsza od g. białoczelnej. Biała plama na czole zachodzi między (...)

gruba

o szczennej waderze lub liszce: nosząca płód.

gniazdowy

inaczej lęgowy.

gorączka myśliwska

podniecenie, ogarniające myśliwego na widok ukazującej się zwierzyny; nieopanowane utrudnia precyzyjne oddanie strzału.

głuszec, głuszec (Tetrao urogallus L.)

największy z europejskich kuraków leśnych. Długość ciała koguta 85-110 cm, rozpiętość skrzydeł 120-144 cm, ciężar 3-6,5 kg. Długość ciała kury 65-70 cm, rozpiętość skrzydeł (...)

gordon seter

pies myśliwski, zwany inaczej selerem szkockim, maści czarnej podpalanej. Najbardziej odporny ze wszystkich seterów na trudy polowania. Posiada zdolność pracy zarówno górnym jak i dolnym (...)

gomółka

samiec okresowo nie posiadający poroża

gawra, gawra, budowisko

miejsce, w którym niedźwiedź przesypia zimę i gdzie przychodzą na świat młode.