Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: gruba zwierzyna

gruba zwierzyna

zob. zwierzyna gruba.

Gruba zwierzyna to termin używany w łowiectwie, aby określić szeroką gamę dużych dzikich zwierząt. Zazwyczaj obejmuje ona gatunki, które są zbyt duże, aby być polowane przez myśliwych. W skład grubej zwierzyny wchodzą łosie, jelenie daniele, muflony, sarny, rysie, wilki, dziki i dropie.

Łosie są największymi ssakami lądowymi na świecie i są często uważane za symbol siły i mocy. Są one bardzo inteligentne i mają silny instynkt ochronny wobec swoich młodych. Jelenie daniele to duże zwierzęta o długich rogach i grubym futrze. Są one bardzo płochliwe i trudne do polowania. Muflony to duże owce o grubym futrze i krótkich rogach. Sarny to małe zwierzęta o długich rogach i grubym futrze.

Rysie to duże koty polujące na inne zwierzęta. Wilki są inteligentnymi drapieżnikami, które polują na inne zwierzęta w stadach. Dziki to duże zwierzęta o grubym futrze i krótkich rogach. Dropie to małe ptaki o grubym futrze i długich rogach.

Gruba zwierzyna jest ważnym elementem ekosystemu, ponieważ jej obecność może mieć wpływ na populacje innych gatunków oraz na strukturę środowiska naturalnego. Myśliwi powinni być świadomi tego, że polowanie na grubą zwierzynę może mieć negatywny wpływ na ekosystem i powinni postarać się ograniczyć jej polowanie do minimum.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj gruba zwierzyna w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

głuszak

pisklę głuszca.

gruby, gruby (zwierz)

o mocnym byku lub odyńcu.

gubić

1) o myśliwym: nie znaleźć strzelonej zwierzyny;
2) o psie: zgubić trop lub wiatr.

guziki

forma pierwszego poroża kozła w formie wypukłych guzików lub malutkich czubków.

grać

1) o trąbkach i rogach myśliwskich używanych na polowaniu w celu porozumiewania się;
2) o gończych psach myśliwskich: szczekać podczas gonienia zwierzyny w miocie;
3) o (...)

garbić się

o zwierzynie, która po otrzymaniu postrzału na miękkie charakterystycznie wygina grzbiet.

głownia

klinga, ostrze białej broni - kordelasa, szabli itp.

grążyce

grupa kaczek nurkujących. Mają one krępą budowę ciała, ogon osadzony niemal poziomo, krótkie skrzydła, głowa duża na dość krótkiej szyi, na tylnym palcu nóg dobrze rozwinięty płatek (...)

głowienka, kaczka rdzawogłowa, głowienka, kaczka rdzawogłowa (Aythya ferina L.)

kaczka z rzędu blaszkodziobych należąca do grążyc, jedna z najpospolitszych w Polsce. Kaczor w upierzeniu godowym ma głowę i szyję rdzawokasztanowate, wole i pierś czarne, grzbiet, pokrywy (...)

gwizdać

o słonkach i jarząbkach: wydawać głos podobny do gwizdania.