Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: glot

glot

staropolska nazwa śrutu.

Glot to staropolska nazwa śrutu, która pochodzi od słowa „glotka”. Jest to rodzaj śrutu, który jest używany do polowania na ptaki i inne zwierzęta. Glot jest wykonany z mieszanki metalowych drobinek, które są wstrzykiwane w proch lub inny materiał wybuchowy. Drobinki te są bardzo małe i mają różne kształty, dzięki czemu są bardziej skuteczne w zabijaniu ofiar.

Glot jest używany głównie do polowania na ptaki, ale może być również używany do polowania na inne zwierzęta, takie jak dziki, jelenie i inne. Glot jest bardzo skuteczny w zabijaniu ofiar, ponieważ drobinki metalowe są wstrzykiwane w materiał wybuchowy i rozpylane na duże odległości. Dzięki temu glot może być używany do polowania na duże odległości i może być skuteczny nawet przy dużym dystansie między myśliwym a ofiarą.

Glot jest również stosunkowo bezpieczny dla myśliwych, ponieważ drobinki metalowe są bardzo małe i nie powodują poważnych obrażeń. Jednak należy pamiętać, że glot może być nadal niebezpieczny dla ludzi i zwierząt, jeśli jest używany niewłaściwie lub jeśli myśliwy nie przestrzega odpowiednich procedur bezpieczeństwa.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj glot w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

grandle

inaczej haki.

gołąb grzywacz, gołąb grzywacz (Columba palumbus L.)

ptak z rzędu gołębiowatych, największy z polskich dzikich gołębi. Upierzenie szaroniebieskie, na skrzydłach białe pręgi; u osobników dorosłych biała pręga po bokach szyi. Długość (...)

grążyce

grupa kaczek nurkujących. Mają one krępą budowę ciała, ogon osadzony niemal poziomo, krótkie skrzydła, głowa duża na dość krótkiej szyi, na tylnym palcu nóg dobrze rozwinięty płatek (...)

grzanka

mały kawałek chleba usmażony w odpowiedniej przyprawie, służący jako przynęta na lisa.

garbić się

o zwierzynie, która po otrzymaniu postrzału na miękkie charakterystycznie wygina grzbiet.

grzęzy

wymiona samic zwierzyny płowej.

grzebiące

inaczej kumki.

gońka

sarna koza grzejąca się poza okresem rui.

grzybkować, grzybkować, rozkwitać

o pocisku kulowym, który w tuszy zwierzęcia przybiera kształt grzybka.

grawerunek

wklęsłe lub wypukłe rysunki zdobiące metalowe części broni myśliwskiej.