Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: gąsior

gąsior

samiec gęsi.

Gąsior to samiec gęsi, który jest zazwyczaj większy i cięższy od samicy. Ma dłuższy i bardziej wyrazisty dziób oraz dłuższe i bardziej wyraziste pióra na szyi. Gąsior ma również charakterystyczny głos, który jest głośniejszy i bardziej donośny niż głos samicy. Gąsior jest zazwyczaj bardziej agresywny niż samica, a także bardziej skłonny do broni swojego terytorium przed innymi ptakami.

Gąsior jest odpowiedzialny za ochronę swojej rodziny i terytorium przed drapieżnikami. Jego agresywne zachowanie może być skuteczne w odstraszaniu drapieżników, takich jak lisy, wilki lub nawet inne ptaki. Gąsior może również stać się bardzo obronny wobec innych ptaków, które mogą chcieć zagarnąć jego terytorium lub pozbawić go pożywienia.

Gąsior jest również odpowiedzialny za wyszukiwanie pożywienia dla swojej rodziny. Jego silne pióra na szyi pomagają mu wykopać pożywienie z podłoża, a także wykrywać potencjalne niebezpieczeństwa. Gdy gąsior znajdzie pożywienie, wraca do swojej rodziny i podzieli się nim ze swoją partnerką i młodymi.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj gąsior w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

głosić

o psie myśliwskim: oznajmiać za pomocą głosu myśliwemu znalezienie tropu zwierza lub jego osaczenie.

gomóła

jeleń byk po zrzuceniu wieńca.

gruba

o szczennej waderze lub liszce: nosząca płód.

gryfon francuski

mało popularna w Polsce rasa wyżłów. Sierść gryfona francuskiego charakterystycznie powykręcana i stercząca zabezpiecza go doskonale podczas pracy w szuwarach.

gon

okres godowy kozic; 2. głos psów podczas pędzenia zwierzyny w miocie,

głownia

klinga, ostrze białej broni - kordelasa, szabli itp.

grzybkować, grzybkować, rozkwitać

o pocisku kulowym, który w tuszy zwierzęcia przybiera kształt grzybka.

grążyce

grupa kaczek nurkujących. Mają one krępą budowę ciała, ogon osadzony niemal poziomo, krótkie skrzydła, głowa duża na dość krótkiej szyi, na tylnym palcu nóg dobrze rozwinięty płatek (...)

grzebień

długa, gęsta sierść na grzbiecie kozicy.

gończy

pies myśliwski służący do wypędzania zwierzyny z miotu, który podczas pracy głosi gonioną zwierzynę.