Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: głosić

głosić

o psie myśliwskim: oznajmiać za pomocą głosu myśliwemu znalezienie tropu zwierza lub jego osaczenie.

Głoszenie to jedna z najważniejszych umiejętności psów myśliwskich. Jest to szczególny rodzaj komunikacji między psem a myśliwym, który pozwala na współpracę w polowaniu. Głoszenie polega na tym, że pies wydaje określone dźwięki, aby oznajmić myśliwemu znalezienie tropu zwierza lub jego osaczenie.

Pies może głosić w różny sposób, w zależności od tego, jakiego rodzaju zwierzę śledzi. Na przykład, jeśli pies śledzi jelenia, może wydawać głośne skomlenia lub szczekanie. Jeśli pies śledzi lisa lub innego drobnego zwierzęcia, może wydawać cichsze dźwięki, takie jak szelest lub szuranie.

Głoszenie ma również inne funkcje niż tylko informowanie myśliwego o tropach zwierząt. Pies może również głosić, aby ostrzec innych psów myśliwskich o nadchodzącym niebezpieczeństwie lub ostrzec swojego pana o obecności dzikich zwierząt. Głoszenie jest również uważane za formę komunikacji między psami i może być uznawane za rodzaj mowy psów.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj głosić w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

gniazdo sztuczne

osłona przygotowana przez człowieka, mająca na celu zwabienie ptaka łownego do założenia tam gniazda. Najczęściej buduje się różnego rodzaju kosze dla kaczek. gniazdosz - ostatnie (...)

gaik

dawniej miejsce, w którym ptasznik rozstawiał swoje sieci.

gniazdować, gniazdować, gnieździć się

o ptakach: zakładać gniazda.

grzybek

kula z broni gwintowanej po rozgrzybkowaniu

grzybkować, grzybkować, rozkwitać

o pocisku kulowym, który w tuszy zwierzęcia przybiera kształt grzybka.

grajcarkowaty

o porożu kozła w kształcie podobnym do korkociągu (zob. mylkusy).

górować

o broni myśliwskiej, która mimo prawidłowego celowania bije powyżej celu.

głowienka, kaczka rdzawogłowa, głowienka, kaczka rdzawogłowa (Aythya ferina L.)

kaczka z rzędu blaszkodziobych należąca do grążyc, jedna z najpospolitszych w Polsce. Kaczor w upierzeniu godowym ma głowę i szyję rdzawokasztanowate, wole i pierś czarne, grzbiet, pokrywy (...)

gordon seter

pies myśliwski, zwany inaczej selerem szkockim, maści czarnej podpalanej. Najbardziej odporny ze wszystkich seterów na trudy polowania. Posiada zdolność pracy zarówno górnym jak i dolnym (...)

gęś gęgawa, gęś gęgawa (Anser anser L.)

największa z gęsi występujących w Polsce. Długość ciała 85-90 cm, rozpiętość skrzydeł około 170 cm, ciężar 2,3-3,5 kg. Przedstawiciele obu płci posiadają podobne szaropopiełate (...)