Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: głos!

głos!

rozkaz dla psa aby szczekał.

Głos - rozkaz dla psa myśliwskiego, nakazujący mu szczekanie w celu wypłoszenia lub odnalezienia zwierzęcia łownego. Rozkaz ten jest często stosowany podczas polowania, gdy pies ma za zadanie znaleźć lub wystraszyć zwierzynę i dostarczyć informacji o jej położeniu poprzez szczekanie. Komenda "głos" stanowi istotny element szkolenia psów myśliwskich, które są specjalnie wyszkolone do współpracy z myśliwym i pracy na terenie leśnym w poszukiwaniu zwierzyny łownej.

W kontekście pracy psów myśliwskich, komenda "głos" jest kluczowym sygnałem dla psa, który natychmiast reaguje na nią poprzez wytwarzanie charakterystycznego dźwięku - szczekania. Efektywność tej komendy zależy od odpowiedniego szkolenia psa oraz jego przestrzegania poleceń. Głos jest więc nieodłącznym elementem pracy z psem myśliwskim i odnosi się bezpośrednio do jego roli podczas polowań.

Oprócz pracy w lesie podczas polowań, komenda "głos" może być również stosowana w innych sytuacjach, takich jak poszukiwanie zaginionego psa czy też w treningu i doskonaleniu umiejętności psów myśliwskich. Kluczowym aspektem efektywnego wykorzystania tej komendy jest precyzyjne szkolenie i odpowiednie budowanie relacji między psem a przewodnikiem. Dzięki temu możliwe jest skuteczne wykorzystanie psa do realizacji zadań na terenie leśnym oraz kontrolowane reagowanie na polecenia podczas polowania czy innych działań łowieckich.

Podsumowując, "głos" to komenda wykorzystywana w pracy z psem myśliwskim, mająca na celu nakłonienie go do szczekania w celu odnalezienia lub wystraszenia zwierzyny łownej. Szkolenie psów myśliwskich pod kątem tej komendy ma kluczowe znaczenie dla efektywności ich działania podczas polowań oraz innych działań związanych z pracą w terenie leśnym.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj głos! w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

gastrolity
(...)

głuszec, głuszec (Tetrao urogallus L.)

największy z europejskich kuraków leśnych. Długość ciała koguta 85-110 cm, rozpiętość skrzydeł 120-144 cm, ciężar 3-6,5 kg. Długość ciała kury 65-70 cm, rozpiętość skrzydeł (...)

grzebień

długa, gęsta sierść na grzbiecie kozicy.

gonić się

o sukach psów i lisów: być w stanie gotowości do zapłodnienia.

gubić się

o ptaku łowczym lub psie: oddalić się poza zasięg kontaktu z myśliwym.

gęś białoczelna, białoczółka, gęś białoczelna, białoczółka (Anser albifrons Scop)

gęś mniejsza od gęgawy, długość ciała 66-75 cm, rozpiętość skrzydeł 115 cm, ciężar w granicach 2-3 kg. Na czole posiada charakterystyczną białą plamę, otaczającą nasadową (...)

gąsior

samiec gęsi.

gończy

pies myśliwski służący do wypędzania zwierzyny z miotu, który podczas pracy głosi gonioną zwierzynę.

gończarz

myśliwy polujący z psami gończymi.

ględzenie

głos wydawany przez łanie w czasie rykowiska.