Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: gniazdo sztuczne

gniazdo sztuczne

osłona przygotowana przez człowieka, mająca na celu zwabienie ptaka łownego do założenia tam gniazda. Najczęściej buduje się różnego rodzaju kosze dla kaczek. gniazdosz - ostatnie pisklę ptaka drapieżnego najdłużej pozostającego w gnieździe. Uważane jest za łatwiejsze do ułożenia niż starsze, które wcześniej opuszczają gniazdo.

Gniazdo sztuczne to konstrukcja wykonana przez człowieka, która ma na celu przyciągnięcie ptaków łownych do zbudowania gniazda w określonym miejscu. Najczęściej używane są różnego rodzaju kosze, zawierające materiały potrzebne do budowy gniazda, takie jak słoma, trawa i gałęzie. Umieszcza się je zazwyczaj w strefach, gdzie ptaki łowne czują się bezpiecznie i mogą swobodnie rozmnażać. Gniazda sztuczne są istotnym narzędziem w monitorowaniu populacji ptaków łownych oraz zapewnianiu im ochrony przed niekorzystnymi warunkami środowiska.

Gniazdosz oznacza ostatnie pisklę ptaka drapieżnego, które najdłużej pozostaje w gnieździe. Jest ono uważane za bardziej podatne na osiągnięcie sukcesu reprodukcyjnego niż starsze pisklęta, które wcześniej opuszczają gniazdo. Gniazdosz jest szczególnie wrażliwy na zmiany temperatury, wilgotności powietrza oraz inne czynniki środowiskowe, dlatego konieczne jest zadbanie o odpowiedni poziom ochrony i warunki dla tego ptaka.

Gniazda sztuczne oraz opóźnione pisklęta mają istotne znaczenie w dziedzinie łowiectwa poprzez umożliwienie monitorowania populacji oraz stosowanie odpowiednich technik hodowlanych celem zwiększenia liczby tych ptaków w określonym obszarze.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj gniazdo sztuczne w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

grzybek

kula z broni gwintowanej po rozgrzybkowaniu

gały

oczy zająca.

gniazdować, gniazdować, gnieździć się

o ptakach: zakładać gniazda.

gruby, gruby (zwierz)

o mocnym byku lub odyńcu.

głownia

klinga, ostrze białej broni - kordelasa, szabli itp.

grzybkować, grzybkować, rozkwitać

o pocisku kulowym, który w tuszy zwierzęcia przybiera kształt grzybka.

grać

1) o trąbkach i rogach myśliwskich używanych na polowaniu w celu porozumiewania się;
2) o gończych psach myśliwskich: szczekać podczas gonienia zwierzyny w miocie;
3) o (...)

gnieździć

inaczej gniazdować.

gniazdowy

inaczej lęgowy.

gospodarstwo łowieckie

dział gospodarki obejmujący planowe gospodarowanie zwierzyną, zgodnie z potrzebami społecznymi i wymogami ochrony przyrody. Obejmuje hodowlę i ochronę zwierzyny, organizację polowań oraz (...)