Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: gruchanie

gruchanie

głos wydawany przez gołębie.

Gruchanie to głos wydawany przez gołębie, który jest szczególnie charakterystyczny dla tego gatunku ptaków. Jest to dźwięk, który można usłyszeć w całej gamie odcieni i tonów. Gruchanie jest często używane przez gołębie do komunikowania się z innymi ptakami lub do wyrażania swojego nastroju. Może być również używane jako sygnał ostrzegawczy, aby ostrzec inne ptaki o nadchodzącym zagrożeniu.

Gruchanie może być również używane przez gołębie do wyrażania swojego terytorium. Gołębie mogą gruchać, aby powiedzieć innym ptakom, że ich terytorium jest już zajęte i aby inni ptaki nie próbowali się tam osiedlać. Gruchanie może również być używane do okazywania szacunku i lojalności wobec innych ptaków.

Gruchanie może być również używane przez gołębie do okazywania swojego zadowolenia lub radości. Gołębie mogą gruchać, gdy są szczęśliwe lub gdy chcą się pochwalić swoim terytorium lub swojemu partnerowi. Gruchanie może być również używane do okazywania miłości i troski wobec innych ptaków.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj gruchanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę G

zobacz pełną listę haseł

grążyce

grupa kaczek nurkujących. Mają one krępą budowę ciała, ogon osadzony niemal poziomo, krótkie skrzydła, głowa duża na dość krótkiej szyi, na tylnym palcu nóg dobrze rozwinięty płatek (...)

gniazdownik

(zwykle w liczbie mnogiej) 1) ptak, który po wylęgu pozostaje w gnieździe, ponieważ wymaga opieki i karmienia. Dopiero po pewnym czasie osiąga samodzielność i opuszcza gniazdo;
2) w (...)

grzywacz

inaczej gołąb grzywacz.

gawra, gawra, budowisko

miejsce, w którym niedźwiedź przesypia zimę i gdzie przychodzą na świat młode.

gąsior

samiec gęsi.

gęś mała, gęś mała (Anser erythropus L.)

najmniejsza z występujących w Polsce gęsi. Długość ciała 60 cm, rozpiętość skrzydeł 105 cm, ciężar 1,5-2 kg, ciemniejsza od g. białoczelnej. Biała plama na czole zachodzi między (...)

gniazdowy

inaczej lęgowy.

gwintówka

staropolska nazwa broni myśliwskiej gwintowanej.

głos!

rozkaz dla psa aby szczekał.

garbić się

o zwierzynie, która po otrzymaniu postrzału na miękkie charakterystycznie wygina grzbiet.