Definicja hasła: jagdterier
- jagdterier
niemiecki terier myśliwski, używany jako dzikarz i norowiec. Ma twardą, szorstką sierść, przylegającą do skóry. Maść czarna, podpalana na pysku, łapach, piersi i podogoniu. Wysokość około 40 cm.
Jagdterier to niemiecki terier myśliwski, który jest używany do polowania na dzikie zwierzęta. Jego sierść jest twarda i szorstka, przylegająca do skóry. Maść jest czarna, z podpalaną maścią na pysku, łapach, piersi i podogoniu. Wysokość tego teriera wynosi około 40 cm.
Jagdterier jest bardzo silnym i wytrzymałym psem, który może być używany do polowania na duże zwierzęta takie jak dziki, lisy czy niedźwiedzie. Jego szorstka sierść chroni go przed ostrymi krzakami i innymi przeszkodami w lesie. Jest bardzo odporny na warunki atmosferyczne i może pracować w trudnych warunkach.
Jagdterier jest bardzo inteligentnym psem i łatwo go wytresować. Jego silny instynkt polowania sprawia, że jest idealnym partnerem dla myśliwych. Jego silne mięśnie pozwalają mu skakać wysoko i daleko oraz szybko biegać po lesie. Dzięki swojej odporności na warunki atmosferyczne może pracować cały rok bez obaw o swoje zdrowie.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj jagdterier w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę J
- jednorurka
śrutowa broń myśliwska o jednej lufie.
- jucha
farba niedźwiedzia.
- jastrzębiowate, jastrzębiowate (Accipitridae)
rodzina ptaków drapieżnych obejmująca 205 gatunków, z których w Polsce występuje 25. Wszystkie znajdują się pod ochroną.
- jastrzębnik
myśliwy, specjalizujący się w polowaniu z ułożonym jastrzębiem.
- jednorożec
samiec zwierzyny płowej, mający jako poroże tylko jedną tykę, wyrastającą z centralnie położonego jednego możdżenia.
- jelenina
dziczyzna z jeleni
- jelonek
młody jeleń.
- jagnię
młody muflon.
- jarząbek, jarząbek (Tetrastes bonasia L.)
ptak z rodziny głuszców rzędu kuraków. Najmniejszy krajowy kurak leśny; upierzenie jasnobrązowe upstrzone. Kogut ma czubek na głowie i czarne podgardle, ogon krótki. Długość ciała 36-45 (...)
- jamki
chodniki wydrążone przez cietrzewie w głębokim śniegu podczas silnych mrozów.