Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: jagdterier

jagdterier

niemiecki terier myśliwski, używany jako dzikarz i norowiec. Ma twardą, szorstką sierść, przylegającą do skóry. Maść czarna, podpalana na pysku, łapach, piersi i podogoniu. Wysokość około 40 cm.

Jagdterier to niemiecki terier myśliwski, charakteryzujący się twardą i szorstką sierścią, przylegającą do skóry. Posiada czarną maść z podpalanymi oznaczeniami na pysku, łapach, piersi oraz podogoniu. Jagdterier jest psem o wysokości około 40 cm używanym do polowania na dzikie zwierzęta. Jest wytrzymały, odporny na warunki atmosferyczne i specjalizuje się w pracy na terenach leśnych. Ma silne mięśnie, co pozwala mu skakać wysoko, biegać szybko oraz pracować przy polowaniu dużych zwierząt jak dziki czy niedźwiedzie. Posiada silny instynkt polowania i charakteryzuje go łatwość w tresurze.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj jagdterier w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę J

zobacz pełną listę haseł

jucha

farba niedźwiedzia.

jednorożec

samiec zwierzyny płowej, mający jako poroże tylko jedną tykę, wyrastającą z centralnie położonego jednego możdżenia.

jaźwiec

inaczej borsuk.

jasła

drabina, za którą kładzie się karmę dla zwierzyny płowej.

jelonek

młody jeleń.

język spustowy

część mechanizmu spustowego broni w kształcie dźwigni, którą naciskamy palcem chcąc oddać strzał

język łowiecki

fachowe słownictwo myśliwskie powstałe na przestrzeni wieków i ciągle żywe wśród myśliwych. Polski język łowiecki został szczegółowo opracowany przez Stanisława Hoppego, autora (...)

jeleniowate, jeleniowate (Cervidae)

rodzina ssaków z rzędu parzystokopytnych obejmująca około 40 gatunków. W Polsce występują: jeleń szlachetny, jeleń sika, sarna, łoś i daniel. Samce jeleniowatych (a u reniferów i (...)

jenot, jenot (Nyctereutes procyonides Gray)

gatunek z rodziny psów, pochodzący z Mandżurii i Japonii. Introdukowany w europejskiej części ZSRR rozprzestrzenił się poza granice. Do Polski dotarł w 1955 r. Długość ciała 65- 80 cm, (...)

jastrząb gołębiarz, jastrząb gołębiarz (Accipiter gentilis L.)

ptak drapie&ty z rodziny jastrzębiowatych, długość ciała samca 53-55 cm, samicy 60-63 cm, rozpiętość skrzydeł odpowiednio 101-103 cm oraz 116-120 cm. Upierzenie brązowe lub (...)