Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: jagdterier

jagdterier

niemiecki terier myśliwski, używany jako dzikarz i norowiec. Ma twardą, szorstką sierść, przylegającą do skóry. Maść czarna, podpalana na pysku, łapach, piersi i podogoniu. Wysokość około 40 cm.

Jagdterier to niemiecki terier myśliwski, który jest używany do polowania na dzikie zwierzęta. Jego sierść jest twarda i szorstka, przylegająca do skóry. Maść jest czarna, z podpalaną maścią na pysku, łapach, piersi i podogoniu. Wysokość tego teriera wynosi około 40 cm.

Jagdterier jest bardzo silnym i wytrzymałym psem, który może być używany do polowania na duże zwierzęta takie jak dziki, lisy czy niedźwiedzie. Jego szorstka sierść chroni go przed ostrymi krzakami i innymi przeszkodami w lesie. Jest bardzo odporny na warunki atmosferyczne i może pracować w trudnych warunkach.

Jagdterier jest bardzo inteligentnym psem i łatwo go wytresować. Jego silny instynkt polowania sprawia, że jest idealnym partnerem dla myśliwych. Jego silne mięśnie pozwalają mu skakać wysoko i daleko oraz szybko biegać po lesie. Dzięki swojej odporności na warunki atmosferyczne może pracować cały rok bez obaw o swoje zdrowie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj jagdterier w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę J

zobacz pełną listę haseł

jednotykowiec

samiec zwierzyny płowej, mający w porożu tylko jedną tykę.

jelenina

dziczyzna z jeleni

jednorożec

samiec zwierzyny płowej, mający jako poroże tylko jedną tykę, wyrastającą z centralnie położonego jednego możdżenia.

jeleń sika, jeleń sika (Cervus nippon Temmick)

gatunek z rodziny jeleniowatych. Długość ciała 125-150 cm, wysokość 72-100 cm, dł. ogona 22-26 cm, ciężar samców 40-45 kg. Ubarwienie w lecie rudawe z delikatnymi białawymi plamkami, (...)

jednostka jelenia

jednostka przeliczeniowa, którą stosujemy przy obliczaniu prawidłowej obsady łowiska jeleniowatymi: 1 jeleń = 2 daniele = sarny.

jastrzębiec

dawna nazwa samołówki do chwytania ptaków drapieżnych.

jagnię

młody muflon.

jarząbek, jarząbek (Tetrastes bonasia L.)

ptak z rodziny głuszców rzędu kuraków. Najmniejszy krajowy kurak leśny; upierzenie jasnobrązowe upstrzone. Kogut ma czubek na głowie i czarne podgardle, ogon krótki. Długość ciała 36-45 (...)

jeleniarz

myśliwy zamiłowany w polowaniu na jelenie.

jastrzębiarstwo

przeciwstawiane często sokolnictwu polowanie z jastrzębiami jako ptakami łowczymi.