Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: jednorożec

jednorożec

samiec zwierzyny płowej, mający jako poroże tylko jedną tykę, wyrastającą z centralnie położonego jednego możdżenia.

Jednorożec to samiec zwierzyny płowej, który charakteryzuje się tym, że ma tylko jedną tykę. Jest to zwierzę o dużych rozmiarach, którego waga może dochodzić nawet do 400 kg. Jednorożce są bardzo silne i mają bardzo mocne kończyny, dzięki czemu są w stanie przebiec duże odległości. Ich poroże jest bardzo charakterystyczne i składa się z jednej tyki, która wyrasta z centralnie położonego możdżenia. Tyka ta może mieć różną długość i szerokość, w zależności od gatunku jednorożca.

Jednorożce są bardzo cennymi trofeami łowieckimi i są upolowane przez myśliwych na całym świecie. Są one również uważane za symbol siły i mocy, dlatego też ich skóry są czasami używane do produkcji odzieży lub ozdabiania mebli. Jednorożce są również czasami uznawane za symbol szczególnego rodzaju magii lub nadprzyrodzonej mocy, co sprawia, że są one bardzo pożądanymi trofeami łowieckimi.

Jednorożce są bardzo cennymi trofeami łowieckimi i mogą być polowane na całym świecie. Ich poroże jest bardzo charakterystyczne i składa się z jednej tyki, która wyrasta z centralnie położonego możdżenia. Są one również uważane za symbol siły i mocy oraz magii i nadprzyrodzonej mocy, co sprawia, że są one bardzo pożądanymi trofeami łowieckimi.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj jednorożec w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę J

zobacz pełną listę haseł

jeleń sika, jeleń sika (Cervus nippon Temmick)

gatunek z rodziny jeleniowatych. Długość ciała 125-150 cm, wysokość 72-100 cm, dł. ogona 22-26 cm, ciężar samców 40-45 kg. Ubarwienie w lecie rudawe z delikatnymi białawymi plamkami, (...)

jastrzębiarstwo

przeciwstawiane często sokolnictwu polowanie z jastrzębiami jako ptakami łowczymi.

język łowiecki

fachowe słownictwo myśliwskie powstałe na przestrzeni wieków i ciągle żywe wśród myśliwych. Polski język łowiecki został szczegółowo opracowany przez Stanisława Hoppego, autora (...)

janczarka

dawna strzelba myśliwska pochodzenia wschodniego o długiej lufie i zakrzywionej kolbie.

język spustowy

część mechanizmu spustowego broni w kształcie dźwigni, którą naciskamy palcem chcąc oddać strzał

jeleń szlachetny, jeleń szlachetny (Cervus elaphus L.)

ssak z rodziny jeleniowatych. Długość ciała 165-250 cm, wysokość 120-150 cm, dł. ogona 12-15 cm, ciężar byka do 250 kg, łani do 150 kg. Wierzch ciała latem od jasnorudego do (...)

jastrzębiowate, jastrzębiowate (Accipitridae)

rodzina ptaków drapieżnych obejmująca 205 gatunków, z których w Polsce występuje 25. Wszystkie znajdują się pod ochroną.

jeleniarz

myśliwy zamiłowany w polowaniu na jelenie.

jamniki

niewielkie psy na krótkich łapach, lecz o długim, silnym tułowiu. Przednie łapy przystosowane do kopania w norach. Ogon długi, maść od jasnabrązowej do czarnej. Sierść, w zależności od (...)

jałówka

tamka ssaka, która nic miała jeszcze potomstwa.