Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: jednorożec

jednorożec

samiec zwierzyny płowej, mający jako poroże tylko jedną tykę, wyrastającą z centralnie położonego jednego możdżenia.

Jednorożec to samiec zwierzyny płowej, który charakteryzuje się tym, że ma tylko jedną tykę. Jest to zwierzę o dużych rozmiarach, którego waga może dochodzić nawet do 400 kg. Jednorożce są bardzo silne i mają bardzo mocne kończyny, dzięki czemu są w stanie przebiec duże odległości. Ich poroże jest bardzo charakterystyczne i składa się z jednej tyki, która wyrasta z centralnie położonego możdżenia. Tyka ta może mieć różną długość i szerokość, w zależności od gatunku jednorożca.

Jednorożce są bardzo cennymi trofeami łowieckimi i są upolowane przez myśliwych na całym świecie. Są one również uważane za symbol siły i mocy, dlatego też ich skóry są czasami używane do produkcji odzieży lub ozdabiania mebli. Jednorożce są również czasami uznawane za symbol szczególnego rodzaju magii lub nadprzyrodzonej mocy, co sprawia, że są one bardzo pożądanymi trofeami łowieckimi.

Jednorożce są bardzo cennymi trofeami łowieckimi i mogą być polowane na całym świecie. Ich poroże jest bardzo charakterystyczne i składa się z jednej tyki, która wyrasta z centralnie położonego możdżenia. Są one również uważane za symbol siły i mocy oraz magii i nadprzyrodzonej mocy, co sprawia, że są one bardzo pożądanymi trofeami łowieckimi.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj jednorożec w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę J

zobacz pełną listę haseł

jałowa

samica, która nie może mieć potomstwa.

jastrzębnik

myśliwy, specjalizujący się w polowaniu z ułożonym jastrzębiem.

język spustowy

część mechanizmu spustowego broni w kształcie dźwigni, którą naciskamy palcem chcąc oddać strzał

jasła

drabina, za którą kładzie się karmę dla zwierzyny płowej.

jeleniowate, jeleniowate (Cervidae)

rodzina ssaków z rzędu parzystokopytnych obejmująca około 40 gatunków. W Polsce występują: jeleń szlachetny, jeleń sika, sarna, łoś i daniel. Samce jeleniowatych (a u reniferów i (...)

jarząbek, jarząbek (Tetrastes bonasia L.)

ptak z rodziny głuszców rzędu kuraków. Najmniejszy krajowy kurak leśny; upierzenie jasnobrązowe upstrzone. Kogut ma czubek na głowie i czarne podgardle, ogon krótki. Długość ciała 36-45 (...)

jamniki

niewielkie psy na krótkich łapach, lecz o długim, silnym tułowiu. Przednie łapy przystosowane do kopania w norach. Ogon długi, maść od jasnabrązowej do czarnej. Sierść, w zależności od (...)

jagnię

młody muflon.

jagdterier

niemiecki terier myśliwski, używany jako dzikarz i norowiec. Ma twardą, szorstką sierść, przylegającą do skóry. Maść czarna, podpalana na pysku, łapach, piersi i podogoniu. Wysokość (...)

jeleniarz

myśliwy zamiłowany w polowaniu na jelenie.