Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: jazgot

jazgot

ujadanie wilków lub psów.

Jazgot to określenie odnoszące się do dźwięku wydawanego przez wilki lub psy. Jest to głośny, wyraźny dźwięk, który może być słyszany na duże odległości. Wilki wydają jazgot, aby porozumiewać się z innymi członkami stada lub aby ostrzec inne stada o swojej obecności. Psy również wydają jazgot, ale często jest to po prostu oznaka radości lub ekscytacji.

Wilki wydają jazgot w postaci krótkich, głośnych okrzyków. Zwykle są one wydawane przez samca alfa, aby ostrzec inne wilki o swojej obecno

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj jazgot w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę J

zobacz pełną listę haseł

jastrząb gołębiarz, jastrząb gołębiarz (Accipiter gentilis L.)

ptak drapie&ty z rodziny jastrzębiowatych, długość ciała samca 53-55 cm, samicy 60-63 cm, rozpiętość skrzydeł odpowiednio 101-103 cm oraz 116-120 cm. Upierzenie brązowe lub (...)

jasła

drabina, za którą kładzie się karmę dla zwierzyny płowej.

jeleń szlachetny, jeleń szlachetny (Cervus elaphus L.)

ssak z rodziny jeleniowatych. Długość ciała 165-250 cm, wysokość 120-150 cm, dł. ogona 12-15 cm, ciężar byka do 250 kg, łani do 150 kg. Wierzch ciała latem od jasnorudego do (...)

jamniki

niewielkie psy na krótkich łapach, lecz o długim, silnym tułowiu. Przednie łapy przystosowane do kopania w norach. Ogon długi, maść od jasnabrązowej do czarnej. Sierść, w zależności od (...)

jednorożec

samiec zwierzyny płowej, mający jako poroże tylko jedną tykę, wyrastającą z centralnie położonego jednego możdżenia.

jeleniowate, jeleniowate (Cervidae)

rodzina ssaków z rzędu parzystokopytnych obejmująca około 40 gatunków. W Polsce występują: jeleń szlachetny, jeleń sika, sarna, łoś i daniel. Samce jeleniowatych (a u reniferów i (...)

jastrzębiec

dawna nazwa samołówki do chwytania ptaków drapieżnych.

jazgot

ujadanie wilków lub psów.

jagnię

młody muflon.

jastrzębnik

myśliwy, specjalizujący się w polowaniu z ułożonym jastrzębiem.