Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: jasła

jasła

drabina, za którą kładzie się karmę dla zwierzyny płowej.

Jasła to rodzaj drabiny, która służy do karmienia zwierzyny płowej. Jest to jeden z najczęściej stosowanych narzędzi w łowiectwie. Jasła składa się z kilku szczebli, które są ustawione na odpowiedniej wysokości, aby umożliwić łowcom dostęp do karmy. Szczebelki są wykonane z drewna lub metalu i są umieszczone na metalowej ramie, która jest przytwierdzona do podłoża.

Korzystanie z jasła polega na tym, że łowca umieszcza na nim karmę dla zwierzyny płowej. Karmienie może odbywać się codziennie lub co kilka dni, w zależności od potrzeb i preferencji łowcy. Karmienie może być również regulowane przez łowców, aby maksymalnie wykorzystać efektywność jasła.

Jasła jest bardzo przydatnym narzędziem w łowiectwie, ponieważ pozwala łowcom na precyzyjne i skuteczne karmienie zwierzyny płowej. Dzięki temu można lepiej monitorować jej liczbę i stan zdrowia oraz lepiej planować polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj jasła w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę J

zobacz pełną listę haseł

jeleniarz

myśliwy zamiłowany w polowaniu na jelenie.

jagdterier

niemiecki terier myśliwski, używany jako dzikarz i norowiec. Ma twardą, szorstką sierść, przylegającą do skóry. Maść czarna, podpalana na pysku, łapach, piersi i podogoniu. Wysokość (...)

jamki

chodniki wydrążone przez cietrzewie w głębokim śniegu podczas silnych mrozów.

janczarka

dawna strzelba myśliwska pochodzenia wschodniego o długiej lufie i zakrzywionej kolbie.

jazgot

ujadanie wilków lub psów.

jasła

drabina, za którą kładzie się karmę dla zwierzyny płowej.

jeleń sika, jeleń sika (Cervus nippon Temmick)

gatunek z rodziny jeleniowatych. Długość ciała 125-150 cm, wysokość 72-100 cm, dł. ogona 22-26 cm, ciężar samców 40-45 kg. Ubarwienie w lecie rudawe z delikatnymi białawymi plamkami, (...)

jednostka jelenia

jednostka przeliczeniowa, którą stosujemy przy obliczaniu prawidłowej obsady łowiska jeleniowatymi: 1 jeleń = 2 daniele = sarny.

jastrzębnik

myśliwy, specjalizujący się w polowaniu z ułożonym jastrzębiem.

jelenina

dziczyzna z jeleni