Definicja hasła: język spustowy
- język spustowy
część mechanizmu spustowego broni w kształcie dźwigni, którą naciskamy palcem chcąc oddać strzał
Język spustowy to element broni palnej, który stanowi część mechanizmu spustowego. Jest to zazwyczaj metalowa dźwignia umieszczona w połączeniu z innymi elementami takimi jak sprężyny i mechaniczne zabezpieczenia. Język spustowy jest przeznaczony do obsługi przez strzelca, który poprzez naciskanie go palcem inicjuje proces oddania strzału.
W przypadku broni myśliwskiej lub sportowej, język spustowy może być wyposażony w dodatkowe regulacje pozwalające dostosować siłę potrzebną do oddania strzału oraz czułość spustu. Umiejętne operowanie językiem spustowym ma kluczowe znaczenie dla precyzji strzału i bezpieczeństwa podczas korzystania z broni palnej.
Język spustowy pełni istotną rolę zarówno podczas polowań, jak i treningów strzeleckich, dlatego jego właściwe zaprojektowanie oraz konserwacja mają kluczowe znaczenie dla efektywności oraz bezpieczeństwa użytkowania broni palnej.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj język spustowy w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę J
- jeleń sika, jeleń sika (Cervus nippon Temmick)
gatunek z rodziny jeleniowatych. Długość ciała 125-150 cm, wysokość 72-100 cm, dł. ogona 22-26 cm, ciężar samców 40-45 kg. Ubarwienie w lecie rudawe z delikatnymi białawymi plamkami, (...)
- jednostka jelenia
jednostka przeliczeniowa, którą stosujemy przy obliczaniu prawidłowej obsady łowiska jeleniowatymi: 1 jeleń = 2 daniele = sarny.
- jarząbek, jarząbek (Tetrastes bonasia L.)
ptak z rodziny głuszców rzędu kuraków. Najmniejszy krajowy kurak leśny; upierzenie jasnobrązowe upstrzone. Kogut ma czubek na głowie i czarne podgardle, ogon krótki. Długość ciała 36-45 (...)
- jenot, jenot (Nyctereutes procyonides Gray)
gatunek z rodziny psów, pochodzący z Mandżurii i Japonii. Introdukowany w europejskiej części ZSRR rozprzestrzenił się poza granice. Do Polski dotarł w 1955 r. Długość ciała 65- 80 cm, (...)
- jednorurka
śrutowa broń myśliwska o jednej lufie.
- janczarka
dawna strzelba myśliwska pochodzenia wschodniego o długiej lufie i zakrzywionej kolbie.
- jazgot
ujadanie wilków lub psów.
- jagdterier
niemiecki terier myśliwski, używany jako dzikarz i norowiec. Ma twardą, szorstką sierść, przylegającą do skóry. Maść czarna, podpalana na pysku, łapach, piersi i podogoniu. Wysokość (...)
- jałówka
tamka ssaka, która nic miała jeszcze potomstwa.
- jeleniarz
myśliwy zamiłowany w polowaniu na jelenie.