Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: jelenina

jelenina

dziczyzna z jeleni

Jelenina to rodzaj dziczyzny, która pochodzi z jeleni. Jelenie są dużymi, pięknymi zwierzętami, które żyją w lasach Europy i Azji. Jelenie są często mylone z innymi gatunkami dzikich zwierząt, takimi jak sarny i daniele. Jelenie mają charakterystyczne, wygięte rogi, które służą im do obrony przed drapieżnikami.

Jelenina jest bardzo cenionym mięsem, ponieważ ma delikatny smak i jest bardzo soczysta. Mięso jest bogate w białko i witaminy, a także ma niski poziom tłuszczu. Jest to idealne mięso dla osób dbających o zdrowie i odchudzanie. Jelenina jest często używana do przygotowania dań gulaszu lub pieczeni. Można również użyć jej do przygotowania steków lub kotletów mielonych.

Jelenina jest również czasami używana do produkcji skór i futra. Skóry są czyszczone i barwione, aby stały się trwałe i odporne na wilgoć. Futro jest uważane za luksusowe i może być używane do produkcji odzieży lub akcesoriów modowych.

Jelenina jest popularnym produktem łowieckim w Europie i Azji. Łowcy polują na te piękne zwierzęta, aby zdobyć mięso i skóry. Należy pamiętać, że polowanie na jeleni musi być prowadzone w sposób odpowiedzialny, aby chronić te piękne zwierzaki przed wyginięciem.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj jelenina w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę J

zobacz pełną listę haseł

język spustowy

część mechanizmu spustowego broni w kształcie dźwigni, którą naciskamy palcem chcąc oddać strzał

jednostka jelenia

jednostka przeliczeniowa, którą stosujemy przy obliczaniu prawidłowej obsady łowiska jeleniowatymi: 1 jeleń = 2 daniele = sarny.

janczarka

dawna strzelba myśliwska pochodzenia wschodniego o długiej lufie i zakrzywionej kolbie.

jasła

drabina, za którą kładzie się karmę dla zwierzyny płowej.

język łowiecki

fachowe słownictwo myśliwskie powstałe na przestrzeni wieków i ciągle żywe wśród myśliwych. Polski język łowiecki został szczegółowo opracowany przez Stanisława Hoppego, autora (...)

jednorożec

samiec zwierzyny płowej, mający jako poroże tylko jedną tykę, wyrastającą z centralnie położonego jednego możdżenia.

jeleniarz

myśliwy zamiłowany w polowaniu na jelenie.

jeleń sika, jeleń sika (Cervus nippon Temmick)

gatunek z rodziny jeleniowatych. Długość ciała 125-150 cm, wysokość 72-100 cm, dł. ogona 22-26 cm, ciężar samców 40-45 kg. Ubarwienie w lecie rudawe z delikatnymi białawymi plamkami, (...)

jaźwiec

inaczej borsuk.

jastrzębiowate, jastrzębiowate (Accipitridae)

rodzina ptaków drapieżnych obejmująca 205 gatunków, z których w Polsce występuje 25. Wszystkie znajdują się pod ochroną.