Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: jeleniarz

jeleniarz

myśliwy zamiłowany w polowaniu na jelenie.

Jeleniarz to myśliwy, który specjalizuje się w polowaniu na jelenie. Jest to jeden z najbardziej popularnych rodzajów myślistwa, ponieważ jelenie są jednymi z najbardziej pożądanych zwierząt łownych. Jeleniarze muszą posiadać szeroką wiedzę na temat jeleni i ich zwyczajów, aby móc skutecznie je polować. Muszą również wykazać się umiejętnościami strzeleckimi i być dobrze przygotowani do polowania.

Jeleniarze muszą być dobrze przygotowani do polowania, ponieważ jelenie są bardzo czujne i trudne do złapania. Muszą wiedzieć, gdzie szukać jeleni i jak je namierzyć. Muszą również wiedzieć, jak skutecznie strzelić do celu i jak uniknąć spłoszenia zwierzyny. Jeleniarze muszą również posiadać odpowiedni sprzęt, taki jak lornetka, karabin lub łuk, aby móc skutecznie polować na jelenie.

Jeleniarstwo to trudne hobby, ale dla tych, którzy je uprawiają, może być bardzo satysfakcjonujące. Polowanie na jelenie dostarcza myśliwym wielu emocji i może być źródłem dumy dla tych, którzy udało im się upolować te piękne zwierzaki.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj jeleniarz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę J

zobacz pełną listę haseł

jednorożec

samiec zwierzyny płowej, mający jako poroże tylko jedną tykę, wyrastającą z centralnie położonego jednego możdżenia.

jastrzębiec

dawna nazwa samołówki do chwytania ptaków drapieżnych.

jenot, jenot (Nyctereutes procyonides Gray)

gatunek z rodziny psów, pochodzący z Mandżurii i Japonii. Introdukowany w europejskiej części ZSRR rozprzestrzenił się poza granice. Do Polski dotarł w 1955 r. Długość ciała 65- 80 cm, (...)

jastrzębiowate, jastrzębiowate (Accipitridae)

rodzina ptaków drapieżnych obejmująca 205 gatunków, z których w Polsce występuje 25. Wszystkie znajdują się pod ochroną.

jazgot

ujadanie wilków lub psów.

jastrzębnik

myśliwy, specjalizujący się w polowaniu z ułożonym jastrzębiem.

jucha

farba niedźwiedzia.

język spustowy

część mechanizmu spustowego broni w kształcie dźwigni, którą naciskamy palcem chcąc oddać strzał

język łowiecki

fachowe słownictwo myśliwskie powstałe na przestrzeni wieków i ciągle żywe wśród myśliwych. Polski język łowiecki został szczegółowo opracowany przez Stanisława Hoppego, autora (...)

jeleniarz

myśliwy zamiłowany w polowaniu na jelenie.