Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: jeleniarz

jeleniarz

myśliwy zamiłowany w polowaniu na jelenie.

Jeleniarz to myśliwy, który specjalizuje się w polowaniu na jelenie. Jest to jeden z najbardziej popularnych rodzajów myślistwa, ponieważ jelenie są jednymi z najbardziej pożądanych zwierząt łownych. Jeleniarze muszą posiadać szeroką wiedzę na temat jeleni i ich zwyczajów, aby móc skutecznie je polować. Muszą również wykazać się umiejętnościami strzeleckimi i być dobrze przygotowani do polowania.

Jeleniarze muszą być dobrze przygotowani do polowania, ponieważ jelenie są bardzo czujne i trudne do złapania. Muszą wiedzieć, gdzie szukać jeleni i jak je namierzyć. Muszą również wiedzieć, jak skutecznie strzelić do celu i jak uniknąć spłoszenia zwierzyny. Jeleniarze muszą również posiadać odpowiedni sprzęt, taki jak lornetka, karabin lub łuk, aby móc skutecznie polować na jelenie.

Jeleniarstwo to trudne hobby, ale dla tych, którzy je uprawiają, może być bardzo satysfakcjonujące. Polowanie na jelenie dostarcza myśliwym wielu emocji i może być źródłem dumy dla tych, którzy udało im się upolować te piękne zwierzaki.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj jeleniarz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę J

zobacz pełną listę haseł

jeleniowate, jeleniowate (Cervidae)

rodzina ssaków z rzędu parzystokopytnych obejmująca około 40 gatunków. W Polsce występują: jeleń szlachetny, jeleń sika, sarna, łoś i daniel. Samce jeleniowatych (a u reniferów i (...)

jamki

chodniki wydrążone przez cietrzewie w głębokim śniegu podczas silnych mrozów.

jednorurka

śrutowa broń myśliwska o jednej lufie.

jelenina

dziczyzna z jeleni

jastrzębiarstwo

przeciwstawiane często sokolnictwu polowanie z jastrzębiami jako ptakami łowczymi.

jenot, jenot (Nyctereutes procyonides Gray)

gatunek z rodziny psów, pochodzący z Mandżurii i Japonii. Introdukowany w europejskiej części ZSRR rozprzestrzenił się poza granice. Do Polski dotarł w 1955 r. Długość ciała 65- 80 cm, (...)

jucha

farba niedźwiedzia.

jaźwiec

inaczej borsuk.

język łowiecki

fachowe słownictwo myśliwskie powstałe na przestrzeni wieków i ciągle żywe wśród myśliwych. Polski język łowiecki został szczegółowo opracowany przez Stanisława Hoppego, autora (...)

jelonek

młody jeleń.