Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: jastrzębnik

jastrzębnik

myśliwy, specjalizujący się w polowaniu z ułożonym jastrzębiem.

Jastrzębnik to myśliwy, który specjalizuje się w polowaniu z ułożonym jastrzębiem. Jastrzębie są ptakami drapieżnymi, które są używane do polowania na inne ptaki i zwierzęta. Jastrzębnik musi być dobrze wyszkolony w hodowli i ułożeniu jastrzębia, aby mógł skutecznie polować.

Hodowla jastrzębia wymaga czasu i cierpliwości, ponieważ jest to proces długotrwały i skomplikowany. Jastrzębnik musi nauczyć się, jak odpowiednio karmić i ćwiczyć swojego jastrzębia, aby był on gotowy do polowania. Musi również nauczyć się, jak odpowiednio go ułożyć i przygotować do lotu.

Kiedy jastrzębnik i jego jastrząb są gotowe do polowania, myśliwy może wypuścić swojego ptaka na ofiarę. Jastrząb może być wypuszczony z ręki lub z platformy, aby mógł skutecznie polować na ofiarę. Po złapaniu ofiary myśliwy musi odpowiednio przygotować swojego ptaka do powrotu do domu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj jastrzębnik w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę J

zobacz pełną listę haseł

jednorurka

śrutowa broń myśliwska o jednej lufie.

jeleń szlachetny, jeleń szlachetny (Cervus elaphus L.)

ssak z rodziny jeleniowatych. Długość ciała 165-250 cm, wysokość 120-150 cm, dł. ogona 12-15 cm, ciężar byka do 250 kg, łani do 150 kg. Wierzch ciała latem od jasnorudego do (...)

jagdterier

niemiecki terier myśliwski, używany jako dzikarz i norowiec. Ma twardą, szorstką sierść, przylegającą do skóry. Maść czarna, podpalana na pysku, łapach, piersi i podogoniu. Wysokość (...)

jałówka

tamka ssaka, która nic miała jeszcze potomstwa.

jaźwiec

inaczej borsuk.

jastrzębiarstwo

przeciwstawiane często sokolnictwu polowanie z jastrzębiami jako ptakami łowczymi.

język łowiecki

fachowe słownictwo myśliwskie powstałe na przestrzeni wieków i ciągle żywe wśród myśliwych. Polski język łowiecki został szczegółowo opracowany przez Stanisława Hoppego, autora (...)

jagnię

młody muflon.

jastrzębiowate, jastrzębiowate (Accipitridae)

rodzina ptaków drapieżnych obejmująca 205 gatunków, z których w Polsce występuje 25. Wszystkie znajdują się pod ochroną.

jednorożec

samiec zwierzyny płowej, mający jako poroże tylko jedną tykę, wyrastającą z centralnie położonego jednego możdżenia.