Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: jastrzębnik

jastrzębnik

myśliwy, specjalizujący się w polowaniu z ułożonym jastrzębiem.

Jastrzębnik to myśliwy, który specjalizuje się w polowaniu z ułożonym jastrzębiem. Jastrzębie są ptakami drapieżnymi, które są używane do polowania na inne ptaki i zwierzęta. Jastrzębnik musi być dobrze wyszkolony w hodowli i ułożeniu jastrzębia, aby mógł skutecznie polować.

Hodowla jastrzębia wymaga czasu i cierpliwości, ponieważ jest to proces długotrwały i skomplikowany. Jastrzębnik musi nauczyć się, jak odpowiednio karmić i ćwiczyć swojego jastrzębia, aby był on gotowy do polowania. Musi również nauczyć się, jak odpowiednio go ułożyć i przygotować do lotu.

Kiedy jastrzębnik i jego jastrząb są gotowe do polowania, myśliwy może wypuścić swojego ptaka na ofiarę. Jastrząb może być wypuszczony z ręki lub z platformy, aby mógł skutecznie polować na ofiarę. Po złapaniu ofiary myśliwy musi odpowiednio przygotować swojego ptaka do powrotu do domu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj jastrzębnik w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę J

zobacz pełną listę haseł

jałówka

tamka ssaka, która nic miała jeszcze potomstwa.

jednorurka

śrutowa broń myśliwska o jednej lufie.

jednorożec

samiec zwierzyny płowej, mający jako poroże tylko jedną tykę, wyrastającą z centralnie położonego jednego możdżenia.

jeleniowate, jeleniowate (Cervidae)

rodzina ssaków z rzędu parzystokopytnych obejmująca około 40 gatunków. W Polsce występują: jeleń szlachetny, jeleń sika, sarna, łoś i daniel. Samce jeleniowatych (a u reniferów i (...)

jastrzębiarstwo

przeciwstawiane często sokolnictwu polowanie z jastrzębiami jako ptakami łowczymi.

jasła

drabina, za którą kładzie się karmę dla zwierzyny płowej.

jenot, jenot (Nyctereutes procyonides Gray)

gatunek z rodziny psów, pochodzący z Mandżurii i Japonii. Introdukowany w europejskiej części ZSRR rozprzestrzenił się poza granice. Do Polski dotarł w 1955 r. Długość ciała 65- 80 cm, (...)

jaźwiec

inaczej borsuk.

jałowa

samica, która nie może mieć potomstwa.

jastrząb gołębiarz, jastrząb gołębiarz (Accipiter gentilis L.)

ptak drapie&ty z rodziny jastrzębiowatych, długość ciała samca 53-55 cm, samicy 60-63 cm, rozpiętość skrzydeł odpowiednio 101-103 cm oraz 116-120 cm. Upierzenie brązowe lub (...)