Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: jednorurka

jednorurka

śrutowa broń myśliwska o jednej lufie.

Jednorurka to rodzaj broni myśliwskiej, która składa się z jednej lufy. Jest to typ śrutowej broni palnej, która wykorzystuje amunicję śrutową. Jednorurki są często używane do polowań na ptaki i inne małe zwierzęta. Mogą być wykorzystywane do strzelania zarówno z krótkich, jak i długich odległości.

Jednorurki są dostępne w różnych rozmiarach i kalibrach, co pozwala myśliwym na dopasowanie broni do ich potrzeb. Większość jednorurek ma lufy o długości od 18 do 30 cali, a kalibry od .410 do 12-gauge. Broń ta może być wyposażona w różne rodzaje celowników, takie jak celowniki optyczne lub celowniki laserowe.

Jednorurki są bardzo popularne wśród myśliwych ze względu na swoją niewielką wagę i łatwość użytkowania. Są one również bardzo skuteczne przy strzelaniu do małych celów, takich jak ptaki lub inne drobne zwierzęta. Jednorurki są czasami uważane za mniej bezpieczną broń niż inne rodzaje broni myśliwskiej ze względu na ich mniejszy rozmiar i mniejszy magazynek amunicji.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj jednorurka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę J

zobacz pełną listę haseł

jednorurka

śrutowa broń myśliwska o jednej lufie.

jeleń szlachetny, jeleń szlachetny (Cervus elaphus L.)

ssak z rodziny jeleniowatych. Długość ciała 165-250 cm, wysokość 120-150 cm, dł. ogona 12-15 cm, ciężar byka do 250 kg, łani do 150 kg. Wierzch ciała latem od jasnorudego do (...)

jazgot

ujadanie wilków lub psów.

jałowa

samica, która nie może mieć potomstwa.

jednorożec

samiec zwierzyny płowej, mający jako poroże tylko jedną tykę, wyrastającą z centralnie położonego jednego możdżenia.

jastrzębiarstwo

przeciwstawiane często sokolnictwu polowanie z jastrzębiami jako ptakami łowczymi.

język spustowy

część mechanizmu spustowego broni w kształcie dźwigni, którą naciskamy palcem chcąc oddać strzał

jamniki

niewielkie psy na krótkich łapach, lecz o długim, silnym tułowiu. Przednie łapy przystosowane do kopania w norach. Ogon długi, maść od jasnabrązowej do czarnej. Sierść, w zależności od (...)

jarząbek, jarząbek (Tetrastes bonasia L.)

ptak z rodziny głuszców rzędu kuraków. Najmniejszy krajowy kurak leśny; upierzenie jasnobrązowe upstrzone. Kogut ma czubek na głowie i czarne podgardle, ogon krótki. Długość ciała 36-45 (...)

jucha

farba niedźwiedzia.