Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: jednorurka

jednorurka

śrutowa broń myśliwska o jednej lufie.

Jednorurka to rodzaj broni myśliwskiej, która składa się z jednej lufy. Jest to typ śrutowej broni palnej, która wykorzystuje amunicję śrutową. Jednorurki są często używane do polowań na ptaki i inne małe zwierzęta. Mogą być wykorzystywane do strzelania zarówno z krótkich, jak i długich odległości.

Jednorurki są dostępne w różnych rozmiarach i kalibrach, co pozwala myśliwym na dopasowanie broni do ich potrzeb. Większość jednorurek ma lufy o długości od 18 do 30 cali, a kalibry od .410 do 12-gauge. Broń ta może być wyposażona w różne rodzaje celowników, takie jak celowniki optyczne lub celowniki laserowe.

Jednorurki są bardzo popularne wśród myśliwych ze względu na swoją niewielką wagę i łatwość użytkowania. Są one również bardzo skuteczne przy strzelaniu do małych celów, takich jak ptaki lub inne drobne zwierzęta. Jednorurki są czasami uważane za mniej bezpieczną broń niż inne rodzaje broni myśliwskiej ze względu na ich mniejszy rozmiar i mniejszy magazynek amunicji.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj jednorurka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę J

zobacz pełną listę haseł

jucha

farba niedźwiedzia.

jednorurka

śrutowa broń myśliwska o jednej lufie.

jastrzębiarstwo

przeciwstawiane często sokolnictwu polowanie z jastrzębiami jako ptakami łowczymi.

jazgot

ujadanie wilków lub psów.

jałówka

tamka ssaka, która nic miała jeszcze potomstwa.

jeleń sika, jeleń sika (Cervus nippon Temmick)

gatunek z rodziny jeleniowatych. Długość ciała 125-150 cm, wysokość 72-100 cm, dł. ogona 22-26 cm, ciężar samców 40-45 kg. Ubarwienie w lecie rudawe z delikatnymi białawymi plamkami, (...)

jagnię

młody muflon.

jenot, jenot (Nyctereutes procyonides Gray)

gatunek z rodziny psów, pochodzący z Mandżurii i Japonii. Introdukowany w europejskiej części ZSRR rozprzestrzenił się poza granice. Do Polski dotarł w 1955 r. Długość ciała 65- 80 cm, (...)

jednostka jelenia

jednostka przeliczeniowa, którą stosujemy przy obliczaniu prawidłowej obsady łowiska jeleniowatymi: 1 jeleń = 2 daniele = sarny.

jeleniarz

myśliwy zamiłowany w polowaniu na jelenie.