Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: Lebeau

Lebeau

belgijska strzelba produkowana od XIX w.

Lebeau to belgijska strzelba, której produkcję rozpoczęto w XIX wieku. Była to popularna strzelba łowiecka, której renomę budowała wysoka jakość wykonania oraz skuteczność w polowaniach. Była ona też eksportowana do wielu krajów, co przyczyniło się do jej rozpoznawalności na całym świecie. Lebeau była znana z precyzji i niezawodności, co czyniło ją ulubionym narzędziem wielu myśliwych.

Charakteryzowała się ona eleganckim wykończeniem oraz wysokim standardem wykonania, co sprawiało, że była pożądanym i cenionym elementem kolekcji broni myśliwskiej. Z biegiem lat, wiele egzemplarzy Lebeau zyskało status rarytasu ze względu na swoją historyczną wartość oraz specyficzne cechy konstrukcyjne.

Strzelba Lebeau była ważnym elementem kultury myśliwskiej i stanowiła niezwykle istotny symbol tradycji łowieckiej. Jej znaczenie oraz wartość historyczna przyczyniły się do ugruntowania jej pozycji jako jednego z ikonicznych przedmiotów związanych z łowiectwem.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj Lebeau w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę L

zobacz pełną listę haseł

linienie

intensywne wypadanie włosów u zwierząt w rytmicznych odstępach czasowych (zazwyczaj rocznych).

linia

szereg myśliwych, ustawionych w równych odstępach od siebie podczas polowania zbiorowego (z naganką lub psami).

lawerak

seter angielski, najmniej z seterów używany do polowań. Wysokość 50-55 cm, maść biała nakrapiana (także w czarne lub brązowe łaty). Pracuje górnym wiatrem, szczególnie użyteczny w (...)

legawiec

pies myśliwski wystawiający zwierzynę. Dawniej 1egawiec wystawiał zwierzynę kładąc się na ziemi (stąd nazwa). Do 1egawców należą triery, pointer, wyżły i gryfon.

lotny

o młodych ptakach umiejących już latać.

Lebeau

belgijska strzelba produkowana od XIX w.

lizawka, lizawka, solnik

urządzenie łowieckie służące do podawania soli zwierzynie grubej. Przeważnie ma ono kształt korytka lub słupka.

lęgowy, lęgowy, gniazdowy

o ptakach, które gnieżdżą się na danym terenie.

lornetka

przyrząd optyczny ułatwiający oglądanie zwierzyny, znajdującej się w dużej odległości od myśliwego. Jest konieczna przy wykonywaniu odstrzałów selekcyjnych. Każda lornetka posiada (...)

lusterko

plamy na skrzydłach kaczek, np. granatowoniebieskie u krzyżówki.