Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: Lebeau

Lebeau

belgijska strzelba produkowana od XIX w.

Lebeau to belgijska strzelba, której produkcję rozpoczęto w XIX wieku. Była to popularna strzelba łowiecka, której renomę budowała wysoka jakość wykonania oraz skuteczność w polowaniach. Była ona też eksportowana do wielu krajów, co przyczyniło się do jej rozpoznawalności na całym świecie. Lebeau była znana z precyzji i niezawodności, co czyniło ją ulubionym narzędziem wielu myśliwych.

Charakteryzowała się ona eleganckim wykończeniem oraz wysokim standardem wykonania, co sprawiało, że była pożądanym i cenionym elementem kolekcji broni myśliwskiej. Z biegiem lat, wiele egzemplarzy Lebeau zyskało status rarytasu ze względu na swoją historyczną wartość oraz specyficzne cechy konstrukcyjne.

Strzelba Lebeau była ważnym elementem kultury myśliwskiej i stanowiła niezwykle istotny symbol tradycji łowieckiej. Jej znaczenie oraz wartość historyczna przyczyniły się do ugruntowania jej pozycji jako jednego z ikonicznych przedmiotów związanych z łowiectwem.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj Lebeau w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę L

zobacz pełną listę haseł

legawiec

pies myśliwski wystawiający zwierzynę. Dawniej 1egawiec wystawiał zwierzynę kładąc się na ziemi (stąd nazwa). Do 1egawców należą triery, pointer, wyżły i gryfon.

liściarka

młode pędy drzew i krzewów liściastych zebrane wraz z liśćmi w maju lub czerwcu; wysuszone i nasolone stanowią doskonałą karmi dla zwierzyny w czasie zimy.

linia oddziałowa

niezadrzewiony pas o szerokości 6-8 metrów, dzielący las na jednostki zwane oddziałami.

locha, locha, samura

samica dzika (od trzeciego roku życia).

latacz

w sokolnicłwie ptak łowczy ułożony tak, aby podczas polowania przelatywał nad stadem kuropatw powodując ich dotrzymanie i umożliwienie myśliwemu dojścia na odległość skutecznego (...)

loszka

młoda samica dzika (drugi rok życia).

lot tokowy

lot odbywany przez samce ptaków w okresie godowym w poszukiwaniu samicy (np. wiosenne ciągi słonek - obloty).

lochanie

inaczej huczka.

linienie

intensywne wypadanie włosów u zwierząt w rytmicznych odstępach czasowych (zazwyczaj rocznych).

lewka

lewa lufa strzelby myśliwskiej.