Definicja hasła: lochanie
- lochanie
inaczej huczka.
Lochanie to okres godowy u dzików, który zaczyna się pod koniec listopada i trwa ok. 6 tygodni. Inaczej nazywany jest huczką. W tym czasie samce dzików wydają charakterystyczne odgłosy, zwane huczeniem, aby przyciągnąć samice. Samce szukają samic wokół swojego terytorium i starają się je przekonać do połączenia się z nimi.
Podczas lochania samce dzików są bardzo aktywne i wydają głośne odgłosy, aby przyciągnąć samice. Odgłosy te są bardzo charakterystyczne i mogą być usłyszane na duże odległości. Samce również stosują inne metody, takie jak pokazywanie swojej siły i zdolności do obrony terytorium, aby przekonać samice do połączenia się z nimi.
Po zakończeniu lochania samce i samice łowiectwa rozchodzą się i wracają do swoich terytoriów. Samce czekają na kolejny sezon godowy, a samice skupiają się na opiece nad młodymi dzikami. Lochanie jest ważnym elementem cyklu życia dzików i ma ogromny wpływ na populacje tych zwierząt.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj lochanie w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę L
- lewka
lewa lufa strzelby myśliwskiej.
- lekko
rozkaz dla psa myśliwskiego, aby delikatnie trzymał aport.
- liściarka
młode pędy drzew i krzewów liściastych zebrane wraz z liśćmi w maju lub czerwcu; wysuszone i nasolone stanowią doskonałą karmi dla zwierzyny w czasie zimy.
- lankastrówka
nazwa broni odtylcowej pochodząca od nazwiska jej wytwórcy, londyńskiego Charlcsa W. Lancastera. W 1852 r. udoskonalił on lefoszówkę. wprowadzając nabój z centralną spłoonką.
- linia
szereg myśliwych, ustawionych w równych odstępach od siebie podczas polowania zbiorowego (z naganką lub psami).
- luneta
optyczny przyrząd celowniczy, umożliwiający myśliwemu oddanie precyzyjnego strzału na odległość do 200 m (nie należy strzelać dalej niż 150 m). Lunety myśliwskie mogą mieć różne (...)
- legawiec
pies myśliwski wystawiający zwierzynę. Dawniej 1egawiec wystawiał zwierzynę kładąc się na ziemi (stąd nazwa). Do 1egawców należą triery, pointer, wyżły i gryfon.
- lęg
potomstwo ptasie z jednego zniesienia.
- lepażówka
francuska strzelba kapiszonowa, a później odtylcowa, produkowana w XIX w. w fabryce Lepage'a.
- locha, locha, samura
samica dzika (od trzeciego roku życia).