Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: lochanie

lochanie

inaczej huczka.

Lochanie to okres godowy u dzików, który zaczyna się pod koniec listopada i trwa ok. 6 tygodni. Inaczej nazywany jest huczką. W tym czasie samce dzików wydają charakterystyczne odgłosy, zwane huczeniem, aby przyciągnąć samice. Samce szukają samic wokół swojego terytorium i starają się je przekonać do połączenia się z nimi.

Podczas lochania samce dzików są bardzo aktywne i wydają głośne odgłosy, aby przyciągnąć samice. Odgłosy te są bardzo charakterystyczne i mogą być usłyszane na duże odległości. Samce również stosują inne metody, takie jak pokazywanie swojej siły i zdolności do obrony terytorium, aby przekonać samice do połączenia się z nimi.

Po zakończeniu lochania samce i samice łowiectwa rozchodzą się i wracają do swoich terytoriów. Samce czekają na kolejny sezon godowy, a samice skupiają się na opiece nad młodymi dzikami. Lochanie jest ważnym elementem cyklu życia dzików i ma ogromny wpływ na populacje tych zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj lochanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę L

zobacz pełną listę haseł

lewka

lewa lufa strzelby myśliwskiej.

lekko

rozkaz dla psa myśliwskiego, aby delikatnie trzymał aport.

liściarka

młode pędy drzew i krzewów liściastych zebrane wraz z liśćmi w maju lub czerwcu; wysuszone i nasolone stanowią doskonałą karmi dla zwierzyny w czasie zimy.

lankastrówka

nazwa broni odtylcowej pochodząca od nazwiska jej wytwórcy, londyńskiego Charlcsa W. Lancastera. W 1852 r. udoskonalił on lefoszówkę. wprowadzając nabój z centralną spłoonką.

linia

szereg myśliwych, ustawionych w równych odstępach od siebie podczas polowania zbiorowego (z naganką lub psami).

luneta

optyczny przyrząd celowniczy, umożliwiający myśliwemu oddanie precyzyjnego strzału na odległość do 200 m (nie należy strzelać dalej niż 150 m). Lunety myśliwskie mogą mieć różne (...)

legawiec

pies myśliwski wystawiający zwierzynę. Dawniej 1egawiec wystawiał zwierzynę kładąc się na ziemi (stąd nazwa). Do 1egawców należą triery, pointer, wyżły i gryfon.

lęg

potomstwo ptasie z jednego zniesienia.

lepażówka

francuska strzelba kapiszonowa, a później odtylcowa, produkowana w XIX w. w fabryce Lepage'a.

locha, locha, samura

samica dzika (od trzeciego roku życia).