Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: licówka

licówka

stara doświadczona lama, przewodniczka jeleniej chmary (lub danieli). Bardzo czujna pilnuje bezpieczeństwa całej chmary.

Licówka to stara, doświadczona lama, która pełni funkcję przewodniczki jeleniej chmary. Jest to zwierzę bardzo czujne i ostrożne, które dba o bezpieczeństwo całej chmary. Zazwyczaj licówka jest starsza od pozostałych lama i ma większe doświadczenie w życiu.

Licówka ma bardzo ważną rolę w życiu jeleni. Jest ona odpowiedzialna za bezpieczeństwo całej chmary i zapewnia jej poczucie bezpieczeństwa. Gdy chmara jest w niebezpieczeństwie, licówka szybko reaguje i wzywa pozostałe lamy do ucieczki. Dzięki temu chmara może uniknąć niebezpieczeństwa.

Licówka również odgrywa ważną rolę w szukaniu pożywienia dla całej chmary. Jest ona bardzo dobrze zorientowana w terenie i potrafi znaleźć miejsca, gdzie można znaleźć pożywienie dla całej grupy. Dzięki temu chmara może utrzymać się przy życiu i mieć dostatecznie dużo energii do przebycia dalszych tras.

Licówka to ważny element środowiska jeleni i pełni bardzo ważną rolę w utrzymaniu bezpieczeństwa i dobrobytu całej chmary. Jest to staruszek, który posiada dużo doświadczenia i wiedzy na temat otoczenia, co czyni go idealnym przewodnikiem dla jeleni.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj licówka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę L

zobacz pełną listę haseł

luneta

optyczny przyrząd celowniczy, umożliwiający myśliwemu oddanie precyzyjnego strzału na odległość do 200 m (nie należy strzelać dalej niż 150 m). Lunety myśliwskie mogą mieć różne (...)

loty

skrzydła ptaków.

lekko

rozkaz dla psa myśliwskiego, aby delikatnie trzymał aport.

lisiurka

używana od XVI w. czapka zrobiona z lisa, z opuszczanymi na uszy klapami.

latacz

w sokolnicłwie ptak łowczy ułożony tak, aby podczas polowania przelatywał nad stadem kuropatw powodując ich dotrzymanie i umożliwienie myśliwemu dojścia na odległość skutecznego (...)

legawiec

pies myśliwski wystawiający zwierzynę. Dawniej 1egawiec wystawiał zwierzynę kładąc się na ziemi (stąd nazwa). Do 1egawców należą triery, pointer, wyżły i gryfon.

lufa

główna część broni palnej nadająca pociskowi kierunek lotu i prędkość początkową. W broni śrutowej jest wewnątrz gładka; składa się z części zamkowej, komory nabojowej, (...)

lot tokowy

lot odbywany przez samce ptaków w okresie godowym w poszukiwaniu samicy (np. wiosenne ciągi słonek - obloty).

linia oddziałowa

niezadrzewiony pas o szerokości 6-8 metrów, dzielący las na jednostki zwane oddziałami.

lis, lis (Vulpes vulpes L.)

gatunek z rodziny psów. Długość ciała 60-90 cm, ogona 30-50 cm, ciężar 5-13 kg. Ubarwienie żółtorude, spód ciała i wewnętrzna strona nóg białawe, czubki uszu i dolne partie nóg (...)