Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: licówka

licówka

stara doświadczona lama, przewodniczka jeleniej chmary (lub danieli). Bardzo czujna pilnuje bezpieczeństwa całej chmary.

Licówka to stara, doświadczona lama, która pełni funkcję przewodniczki jeleniej chmary. Jest to zwierzę bardzo czujne i ostrożne, które dba o bezpieczeństwo całej chmary. Zazwyczaj licówka jest starsza od pozostałych lama i ma większe doświadczenie w życiu.

Licówka ma bardzo ważną rolę w życiu jeleni. Jest ona odpowiedzialna za bezpieczeństwo całej chmary i zapewnia jej poczucie bezpieczeństwa. Gdy chmara jest w niebezpieczeństwie, licówka szybko reaguje i wzywa pozostałe lamy do ucieczki. Dzięki temu chmara może uniknąć niebezpieczeństwa.

Licówka również odgrywa ważną rolę w szukaniu pożywienia dla całej chmary. Jest ona bardzo dobrze zorientowana w terenie i potrafi znaleźć miejsca, gdzie można znaleźć pożywienie dla całej grupy. Dzięki temu chmara może utrzymać się przy życiu i mieć dostatecznie dużo energii do przebycia dalszych tras.

Licówka to ważny element środowiska jeleni i pełni bardzo ważną rolę w utrzymaniu bezpieczeństwa i dobrobytu całej chmary. Jest to staruszek, który posiada dużo doświadczenia i wiedzy na temat otoczenia, co czyni go idealnym przewodnikiem dla jeleni.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj licówka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę L

zobacz pełną listę haseł

Lebeau

belgijska strzelba produkowana od XIX w.

lekko

rozkaz dla psa myśliwskiego, aby delikatnie trzymał aport.

locha, locha, samura

samica dzika (od trzeciego roku życia).

Lefaucheux Casmir

francuski rusznikarz, twórca pierwszej odtylcowej strzelby myśliwskiej w 1832 r.

liszka, liszka, lisica

samica lisa.

lewka

lewa lufa strzelby myśliwskiej.

licówka

stara doświadczona lama, przewodniczka jeleniej chmary (lub danieli). Bardzo czujna pilnuje bezpieczeństwa całej chmary.

lustro

biała plama na barkach głuszca i cietrzewia (zob. talerz).

linijka

lekki czterokołowy pojazd konny służący, od drugiej połowy XIX w. do dziś, do polowań z podjazdu.

loftka

śrut o średnicy powyżej 4,5 mm; może być używany tylko do polowań na wilki.