Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: liniak

liniak

ssak w okresie linienia i ptak w czasie pierzenia.

Liniak jest ssakiem z rodziny ptaków, który w okresie linienia ma charakterystyczne pióra na głowie, szyi i grzbiecie. Jego pióra są bardzo długie i gęste, tworząc charakterystyczny wygląd. Liniak ma również długie, silne nogi i ostre szpony, które umożliwiają mu wspinanie się po drzewach i skałach. Jego długi ogon jest zazwyczaj biały lub szary.

W okresie pierzenia liniak zmienia swoje pióra na krótsze i jaśniejsze. Jego pióra stają się bardziej miękkie i delikatne, a jego ogon staje się bardziej kolorowy. Liniak może mieć różne odcienie brązu, szarości lub czerni. W tym okresie liniak może być łatwo rozpoznawalny po swoim charakterystycznym wyglądzie.

Liniaki są aktywne zarówno w dzień, jak iw nocy. Są to ptaki polujące, które żywią się owadami, małymi gryzoniami i innymi drobnymi zwierzętami. Liniaki mogą być również widoczne w porze deszczowej, ponieważ ich pióra są dobrze chronione przed wilgocią.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj liniak w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę L

zobacz pełną listę haseł

Lefaucheux Casmir

francuski rusznikarz, twórca pierwszej odtylcowej strzelby myśliwskiej w 1832 r.

lis, lis (Vulpes vulpes L.)

gatunek z rodziny psów. Długość ciała 60-90 cm, ogona 30-50 cm, ciężar 5-13 kg. Ubarwienie żółtorude, spód ciała i wewnętrzna strona nóg białawe, czubki uszu i dolne partie nóg (...)

lęg

potomstwo ptasie z jednego zniesienia.

leżeć

o zwierzynie: przebywać w legowisku.

Lebeau

belgijska strzelba produkowana od XIX w.

lefoszówka

pierwsza odtylcowa strzelba myśliwska wyprodukowana w 1832 r. przez C. Lel'aucheux. Iglica była wbudowana w tylną część łuski. Zaletą lefoszówki było szybkie ładowanie, wadą (...)

lotki

najdłuższe i najsztywniejsze pióra w skrzydłach ptaków, zwiększają powierzchnię lotną skrzydła.

latarnia

łeb wilka.

linia

szereg myśliwych, ustawionych w równych odstępach od siebie podczas polowania zbiorowego (z naganką lub psami).

liniak

ssak w okresie linienia i ptak w czasie pierzenia.