Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: liściarka

liściarka

młode pędy drzew i krzewów liściastych zebrane wraz z liśćmi w maju lub czerwcu; wysuszone i nasolone stanowią doskonałą karmi dla zwierzyny w czasie zimy.

Liściarka to zbiór młodych pędów drzew i krzewów liściastych zebranych wraz z liśćmi. Zazwyczaj zbiera się je w maju lub czerwcu, kiedy są one najbardziej świeże. Po zebraniu liściarki należy ją wysuszyć i nasolić, aby zachować jej świeżość. Wysuszona i nasolona liściarka stanowi doskonałą karmę dla zwierzyny w czasie zimy. Jest to bardzo ważne, ponieważ w tym okresie trudno jest dostarczyć zwierzynie odpowiedniej ilości pożywienia. Liściarka jest bogata w witaminy i minerały, które są niezbędne do utrzymania zdrowia zwierzyny.

Liściarka może być również używana do celów dekoracyjnych. Można ją układać na łowisku lub wokół niego, aby stworzyć naturalny wygląd. Można również układać liściarkę na łowisku, aby chronić je przed ptakami drapieżnymi lub innymi drapieżnikami. Liściarka może również służyć jako naturalne schronienie dla drobnych ssaków i ptaków.

Liściarka jest bardzo ważnym elementem łowiectwa i może być uzupełnieniem każdego łowiska. Jest to doskonałe rozwiązanie dla myszy, szczurów i innych małych gryzoni oraz ptaków, które potrzebują schronienia przed drapieżnikami lub warunkami atmosferycznymi. Liściarka może również stanowić doskonałe pożywienie dla zwierzyny w czasie zimy, co czyni ją niezbędną częscią każdego łowiska.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj liściarka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę L

zobacz pełną listę haseł

lepażówka

francuska strzelba kapiszonowa, a później odtylcowa, produkowana w XIX w. w fabryce Lepage'a.

locha, locha, samura

samica dzika (od trzeciego roku życia).

lotny

o młodych ptakach umiejących już latać.

lustro

biała plama na barkach głuszca i cietrzewia (zob. talerz).

lankastrówka

nazwa broni odtylcowej pochodząca od nazwiska jej wytwórcy, londyńskiego Charlcsa W. Lancastera. W 1852 r. udoskonalił on lefoszówkę. wprowadzając nabój z centralną spłoonką.

latacz

w sokolnicłwie ptak łowczy ułożony tak, aby podczas polowania przelatywał nad stadem kuropatw powodując ich dotrzymanie i umożliwienie myśliwemu dojścia na odległość skutecznego (...)

licówka

stara doświadczona lama, przewodniczka jeleniej chmary (lub danieli). Bardzo czujna pilnuje bezpieczeństwa całej chmary.

legowisko

1) miejsce odpoczynku zwierzyny;
2) miejsce odpoczynku psa, specjalnie przygotowane

lęgowy, lęgowy, gniazdowy

o ptakach, które gnieżdżą się na danym terenie.

lustro, lusterko

jasna sierść na pośladkach u zwierzyny płowej, u nasady ogona, talerz