Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: liściarka

liściarka

młode pędy drzew i krzewów liściastych zebrane wraz z liśćmi w maju lub czerwcu; wysuszone i nasolone stanowią doskonałą karmi dla zwierzyny w czasie zimy.

Liściarka to zbiór młodych pędów drzew i krzewów liściastych zebranych wraz z liśćmi. Zazwyczaj zbiera się je w maju lub czerwcu, kiedy są one najbardziej świeże. Po zebraniu liściarki należy ją wysuszyć i nasolić, aby zachować jej świeżość. Wysuszona i nasolona liściarka stanowi doskonałą karmę dla zwierzyny w czasie zimy. Jest to bardzo ważne, ponieważ w tym okresie trudno jest dostarczyć zwierzynie odpowiedniej ilości pożywienia. Liściarka jest bogata w witaminy i minerały, które są niezbędne do utrzymania zdrowia zwierzyny.

Liściarka może być również używana do celów dekoracyjnych. Można ją układać na łowisku lub wokół niego, aby stworzyć naturalny wygląd. Można również układać liściarkę na łowisku, aby chronić je przed ptakami drapieżnymi lub innymi drapieżnikami. Liściarka może również służyć jako naturalne schronienie dla drobnych ssaków i ptaków.

Liściarka jest bardzo ważnym elementem łowiectwa i może być uzupełnieniem każdego łowiska. Jest to doskonałe rozwiązanie dla myszy, szczurów i innych małych gryzoni oraz ptaków, które potrzebują schronienia przed drapieżnikami lub warunkami atmosferycznymi. Liściarka może również stanowić doskonałe pożywienie dla zwierzyny w czasie zimy, co czyni ją niezbędną częscią każdego łowiska.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj liściarka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę L

zobacz pełną listę haseł

liszka, liszka, lisica

samica lisa.

linia celowania

linia prosta łącząca oko myśliwego, przyrządy celownicze i cel (zob. celowanie).

lis, lis (Vulpes vulpes L.)

gatunek z rodziny psów. Długość ciała 60-90 cm, ogona 30-50 cm, ciężar 5-13 kg. Ubarwienie żółtorude, spód ciała i wewnętrzna strona nóg białawe, czubki uszu i dolne partie nóg (...)

lampy

oczy wilka.

linia oddziałowa

niezadrzewiony pas o szerokości 6-8 metrów, dzielący las na jednostki zwane oddziałami.

lodówka, lodówka (Clangula hy emails L.)

ptak łowny z rzędu blaszkodziobych należący do grążyc. Zamieszkuje brzegi mórz podbiegunowych. W Polsce późną jesienią i zimą spotykana na przelotach.

las

zespół biologiczny (układ ekologiczny), w którym właściwe dla niego: szata roślinna (głównie drzewiasta), zwierzęta i czynniki przyrody nieożywionej są wzajemnie uzależnione.

linijka

lekki czterokołowy pojazd konny służący, od drugiej połowy XIX w. do dziś, do polowań z podjazdu.

lira

ogon cietrzewia, piękne trofeum z tego ptaka.

lewka

lewa lufa strzelby myśliwskiej.