Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: liściarka

liściarka

młode pędy drzew i krzewów liściastych zebrane wraz z liśćmi w maju lub czerwcu; wysuszone i nasolone stanowią doskonałą karmi dla zwierzyny w czasie zimy.

Liściarka to zbiór młodych pędów drzew i krzewów liściastych zebranych wraz z liśćmi. Najczęściej zbiera się je w maju lub czerwcu, aby były one jak najbardziej świeże. Po zebraniu liściarki należy ją wysuszyć i nasolić, aby zachować jej świeżość. Wysuszona i nasolona liściarka stanowi doskonałą karmę dla zwierzyny w czasie zimy, kiedy naturalne źródła pożywienia są ograniczone.

Liściarka jest bogata w witaminy i minerały, które są niezbędne dla zdrowia zwierzyny. Stanowi istotny element diety zwierząt łownych, przyczyniając się do ich przetrwania w okresie trudnej dostępności pożywienia zimą.

Ponadto liściarka może być wykorzystywana do celów dekoracyjnych, tworząc naturalny wygląd na łowisku lub jego otoczeniu. Może również pełnić rolę naturalnego schronienia dla drobnych ssaków i ptaków oraz ochraniać łowisko przed drapieżnikami czy warunkami atmosferycznymi.

Stosowanie liściarki na terenie łowiska stanowi istotny element zarządzania populacją zwierzyny, zapewniając im dostęp do pożywienia oraz sprzyjając utrzymaniu naturalnego siedliska.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj liściarka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę L

zobacz pełną listę haseł

liszka, liszka, lisica

samica lisa.

lizawka, lizawka, solnik

urządzenie łowieckie służące do podawania soli zwierzynie grubej. Przeważnie ma ono kształt korytka lub słupka.

lawerak

seter angielski, najmniej z seterów używany do polowań. Wysokość 50-55 cm, maść biała nakrapiana (także w czarne lub brązowe łaty). Pracuje górnym wiatrem, szczególnie użyteczny w (...)

lochanie

inaczej huczka.

lekko

rozkaz dla psa myśliwskiego, aby delikatnie trzymał aport.

Lefaucheux Casmir

francuski rusznikarz, twórca pierwszej odtylcowej strzelby myśliwskiej w 1832 r.

lodówka, lodówka (Clangula hy emails L.)

ptak łowny z rzędu blaszkodziobych należący do grążyc. Zamieszkuje brzegi mórz podbiegunowych. W Polsce późną jesienią i zimą spotykana na przelotach.

Lebeau

belgijska strzelba produkowana od XIX w.

lewka

lewa lufa strzelby myśliwskiej.

linia

szereg myśliwych, ustawionych w równych odstępach od siebie podczas polowania zbiorowego (z naganką lub psami).