Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: liściarka

liściarka

młode pędy drzew i krzewów liściastych zebrane wraz z liśćmi w maju lub czerwcu; wysuszone i nasolone stanowią doskonałą karmi dla zwierzyny w czasie zimy.

Liściarka to zbiór młodych pędów drzew i krzewów liściastych zebranych wraz z liśćmi. Najczęściej zbiera się je w maju lub czerwcu, aby były one jak najbardziej świeże. Po zebraniu liściarki należy ją wysuszyć i nasolić, aby zachować jej świeżość. Wysuszona i nasolona liściarka stanowi doskonałą karmę dla zwierzyny w czasie zimy, kiedy naturalne źródła pożywienia są ograniczone.

Liściarka jest bogata w witaminy i minerały, które są niezbędne dla zdrowia zwierzyny. Stanowi istotny element diety zwierząt łownych, przyczyniając się do ich przetrwania w okresie trudnej dostępności pożywienia zimą.

Ponadto liściarka może być wykorzystywana do celów dekoracyjnych, tworząc naturalny wygląd na łowisku lub jego otoczeniu. Może również pełnić rolę naturalnego schronienia dla drobnych ssaków i ptaków oraz ochraniać łowisko przed drapieżnikami czy warunkami atmosferycznymi.

Stosowanie liściarki na terenie łowiska stanowi istotny element zarządzania populacją zwierzyny, zapewniając im dostęp do pożywienia oraz sprzyjając utrzymaniu naturalnego siedliska.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj liściarka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę L

zobacz pełną listę haseł

latarnia

łeb wilka.

las

zespół biologiczny (układ ekologiczny), w którym właściwe dla niego: szata roślinna (głównie drzewiasta), zwierzęta i czynniki przyrody nieożywionej są wzajemnie uzależnione.

lizawka, lizawka, solnik

urządzenie łowieckie służące do podawania soli zwierzynie grubej. Przeważnie ma ono kształt korytka lub słupka.

loty

skrzydła ptaków.

lawerak

seter angielski, najmniej z seterów używany do polowań. Wysokość 50-55 cm, maść biała nakrapiana (także w czarne lub brązowe łaty). Pracuje górnym wiatrem, szczególnie użyteczny w (...)

lustro

biała plama na barkach głuszca i cietrzewia (zob. talerz).

Lefaucheux Casmir

francuski rusznikarz, twórca pierwszej odtylcowej strzelby myśliwskiej w 1832 r.

lochanie

inaczej huczka.

lefoszówka

pierwsza odtylcowa strzelba myśliwska wyprodukowana w 1832 r. przez C. Lel'aucheux. Iglica była wbudowana w tylną część łuski. Zaletą lefoszówki było szybkie ładowanie, wadą (...)

lusterko

plamy na skrzydłach kaczek, np. granatowoniebieskie u krzyżówki.