Definicja hasła: liściarka
- liściarka
młode pędy drzew i krzewów liściastych zebrane wraz z liśćmi w maju lub czerwcu; wysuszone i nasolone stanowią doskonałą karmi dla zwierzyny w czasie zimy.
Liściarka to zbiór młodych pędów drzew i krzewów liściastych zebranych wraz z liśćmi. Najczęściej zbiera się je w maju lub czerwcu, aby były one jak najbardziej świeże. Po zebraniu liściarki należy ją wysuszyć i nasolić, aby zachować jej świeżość. Wysuszona i nasolona liściarka stanowi doskonałą karmę dla zwierzyny w czasie zimy, kiedy naturalne źródła pożywienia są ograniczone.
Liściarka jest bogata w witaminy i minerały, które są niezbędne dla zdrowia zwierzyny. Stanowi istotny element diety zwierząt łownych, przyczyniając się do ich przetrwania w okresie trudnej dostępności pożywienia zimą.
Ponadto liściarka może być wykorzystywana do celów dekoracyjnych, tworząc naturalny wygląd na łowisku lub jego otoczeniu. Może również pełnić rolę naturalnego schronienia dla drobnych ssaków i ptaków oraz ochraniać łowisko przed drapieżnikami czy warunkami atmosferycznymi.
Stosowanie liściarki na terenie łowiska stanowi istotny element zarządzania populacją zwierzyny, zapewniając im dostęp do pożywienia oraz sprzyjając utrzymaniu naturalnego siedliska.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj liściarka w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę L
- luneta
optyczny przyrząd celowniczy, umożliwiający myśliwemu oddanie precyzyjnego strzału na odległość do 200 m (nie należy strzelać dalej niż 150 m). Lunety myśliwskie mogą mieć różne (...)
- lewka
lewa lufa strzelby myśliwskiej.
- lepażówka
francuska strzelba kapiszonowa, a później odtylcowa, produkowana w XIX w. w fabryce Lepage'a.
- loszka
młoda samica dzika (drugi rok życia).
- latacz
w sokolnicłwie ptak łowczy ułożony tak, aby podczas polowania przelatywał nad stadem kuropatw powodując ich dotrzymanie i umożliwienie myśliwemu dojścia na odległość skutecznego (...)
- loftka
śrut o średnicy powyżej 4,5 mm; może być używany tylko do polowań na wilki.
- lot tokowy
lot odbywany przez samce ptaków w okresie godowym w poszukiwaniu samicy (np. wiosenne ciągi słonek - obloty).
- lotny
o młodych ptakach umiejących już latać.
- linia celowania
linia prosta łącząca oko myśliwego, przyrządy celownicze i cel (zob. celowanie).
- lefoszówka
pierwsza odtylcowa strzelba myśliwska wyprodukowana w 1832 r. przez C. Lel'aucheux. Iglica była wbudowana w tylną część łuski. Zaletą lefoszówki było szybkie ładowanie, wadą (...)