Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: loty

loty

skrzydła ptaków.

Loty to zdolność ptaków do unoszenia się w powietrzu. Ptaki posiadają skrzydła, które umożliwiają im lot poprzez generowanie siły nośnej podczas ruchu powietrzem. Loty są nieodłącznym elementem życia ptaków, umożliwiając im polowanie, przemieszczanie się, migracje oraz inne czynności związane z przetrwaniem i rozrodem. Skrzydła ptaków składają się z piór, kości oraz mięśni, tworząc strukturę umożliwiającą lot. Pióra stanowią powierzchnię nośną, odpowiedzialną za unoszenie ptaka w powietrzu, natomiast kości i mięśnie umożliwiają poruszanie skrzydłami w celu kontroli lotu.

Loty ptaków wymagają precyzji oraz koordynacji, a także zdolności adaptacyjnych do warunków atmosferycznych. Ptaki muszą posiadać umiejętność dostosowania swojego lotu do zmian w warunkach atmosferycznych, takich jak silny wiatr czy opady deszczu. Loty są jednym z najbardziej imponujących zachowań obserwowanych u ptaków i stanowią niezbity dowód na ich inteligencję oraz zdolności przystosowawcze.

Skrzydła ptaków są niezwykle zaawansowanymi strukturami anatomicznymi, które ewoluowały w efektywny sposób umożliwiający lot przez miliony lat. Ich specjalizacja pozwoliła ptakom na kolonizację różnorodnych środowisk oraz wykorzystanie lotu jako istotnego narzędzia przetrwania i rozwoju gatunku.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj loty w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę L

zobacz pełną listę haseł

lis, lis (Vulpes vulpes L.)

gatunek z rodziny psów. Długość ciała 60-90 cm, ogona 30-50 cm, ciężar 5-13 kg. Ubarwienie żółtorude, spód ciała i wewnętrzna strona nóg białawe, czubki uszu i dolne partie nóg (...)

lodówka, lodówka (Clangula hy emails L.)

ptak łowny z rzędu blaszkodziobych należący do grążyc. Zamieszkuje brzegi mórz podbiegunowych. W Polsce późną jesienią i zimą spotykana na przelotach.

linienie

intensywne wypadanie włosów u zwierząt w rytmicznych odstępach czasowych (zazwyczaj rocznych).

lustro, lusterko

jasna sierść na pośladkach u zwierzyny płowej, u nasady ogona, talerz

liniak

ssak w okresie linienia i ptak w czasie pierzenia.

lot tokowy

lot odbywany przez samce ptaków w okresie godowym w poszukiwaniu samicy (np. wiosenne ciągi słonek - obloty).

lankastrówka

nazwa broni odtylcowej pochodząca od nazwiska jej wytwórcy, londyńskiego Charlcsa W. Lancastera. W 1852 r. udoskonalił on lefoszówkę. wprowadzając nabój z centralną spłoonką.

lusterko

plamy na skrzydłach kaczek, np. granatowoniebieskie u krzyżówki.

loty

skrzydła ptaków.

Lebeau

belgijska strzelba produkowana od XIX w.