Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: loty

loty

skrzydła ptaków.

Loty to zdolność ptaków do unoszenia się w powietrzu. Ptaki mają skrzydła, które są wyposażone w pióra, dzięki czemu mogą latać. Loty są jednym z najbardziej widocznych i imponujących zachowań ptaków. Loty są używane do przemieszczania się, polowania, migracji i innych celów.

Skrzydła ptaków są bardzo złożone i składają się z różnych części. Składają się one z piór, kości i mięśni. Pióra służą do tworzenia powierzchni nośnej, która pozwala ptakom unosić się w powietrzu. Kości skrzydeł służą do utrzymywania struktury skrzydeł i mięśnie służą do poruszania skrzydłami.

Loty ptaków są bardzo zaawansowane i wymagają dużej precyzji i koordynacji. Ptaki muszą wiedzieć, jak poruszać skrzydłami, aby osiągnąć optymalną wydajność lotu. Muszą również wiedzieć, jak dostosować swoje loty do warunków atmosferycznych, takich jak silny wiatr lub deszcz. Loty ptaków są niezbitym dowodem na ich inteligencję i zdolności adaptacyjne.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj loty w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę L

zobacz pełną listę haseł

loftka

śrut o średnicy powyżej 4,5 mm; może być używany tylko do polowań na wilki.

lis, lis (Vulpes vulpes L.)

gatunek z rodziny psów. Długość ciała 60-90 cm, ogona 30-50 cm, ciężar 5-13 kg. Ubarwienie żółtorude, spód ciała i wewnętrzna strona nóg białawe, czubki uszu i dolne partie nóg (...)

lisiurka

używana od XVI w. czapka zrobiona z lisa, z opuszczanymi na uszy klapami.

Lebeau

belgijska strzelba produkowana od XIX w.

licówka

stara doświadczona lama, przewodniczka jeleniej chmary (lub danieli). Bardzo czujna pilnuje bezpieczeństwa całej chmary.

lira

ogon cietrzewia, piękne trofeum z tego ptaka.

latarnia

łeb wilka.

lepażówka

francuska strzelba kapiszonowa, a później odtylcowa, produkowana w XIX w. w fabryce Lepage'a.

lodówka, lodówka (Clangula hy emails L.)

ptak łowny z rzędu blaszkodziobych należący do grążyc. Zamieszkuje brzegi mórz podbiegunowych. W Polsce późną jesienią i zimą spotykana na przelotach.

lotki

najdłuższe i najsztywniejsze pióra w skrzydłach ptaków, zwiększają powierzchnię lotną skrzydła.