Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: loty

loty

skrzydła ptaków.

Loty to zdolność ptaków do unoszenia się w powietrzu. Ptaki posiadają skrzydła, które umożliwiają im lot poprzez generowanie siły nośnej podczas ruchu powietrzem. Loty są nieodłącznym elementem życia ptaków, umożliwiając im polowanie, przemieszczanie się, migracje oraz inne czynności związane z przetrwaniem i rozrodem. Skrzydła ptaków składają się z piór, kości oraz mięśni, tworząc strukturę umożliwiającą lot. Pióra stanowią powierzchnię nośną, odpowiedzialną za unoszenie ptaka w powietrzu, natomiast kości i mięśnie umożliwiają poruszanie skrzydłami w celu kontroli lotu.

Loty ptaków wymagają precyzji oraz koordynacji, a także zdolności adaptacyjnych do warunków atmosferycznych. Ptaki muszą posiadać umiejętność dostosowania swojego lotu do zmian w warunkach atmosferycznych, takich jak silny wiatr czy opady deszczu. Loty są jednym z najbardziej imponujących zachowań obserwowanych u ptaków i stanowią niezbity dowód na ich inteligencję oraz zdolności przystosowawcze.

Skrzydła ptaków są niezwykle zaawansowanymi strukturami anatomicznymi, które ewoluowały w efektywny sposób umożliwiający lot przez miliony lat. Ich specjalizacja pozwoliła ptakom na kolonizację różnorodnych środowisk oraz wykorzystanie lotu jako istotnego narzędzia przetrwania i rozwoju gatunku.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj loty w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę L

zobacz pełną listę haseł

legowisko

1) miejsce odpoczynku zwierzyny;
2) miejsce odpoczynku psa, specjalnie przygotowane

linia celowania

linia prosta łącząca oko myśliwego, przyrządy celownicze i cel (zob. celowanie).

lizawka, lizawka, solnik

urządzenie łowieckie służące do podawania soli zwierzynie grubej. Przeważnie ma ono kształt korytka lub słupka.

lewka

lewa lufa strzelby myśliwskiej.

latarnia

łeb wilka.

linia

szereg myśliwych, ustawionych w równych odstępach od siebie podczas polowania zbiorowego (z naganką lub psami).

Lebeau

belgijska strzelba produkowana od XIX w.

lotny

o młodych ptakach umiejących już latać.

lampy

oczy wilka.

lodówka, lodówka (Clangula hy emails L.)

ptak łowny z rzędu blaszkodziobych należący do grążyc. Zamieszkuje brzegi mórz podbiegunowych. W Polsce późną jesienią i zimą spotykana na przelotach.