Definicja hasła: loty
- loty
skrzydła ptaków.
Loty to zdolność ptaków do unoszenia się w powietrzu. Ptaki mają skrzydła, które są wyposażone w pióra, dzięki czemu mogą latać. Loty są jednym z najbardziej widocznych i imponujących zachowań ptaków. Loty są używane do przemieszczania się, polowania, migracji i innych celów.
Skrzydła ptaków są bardzo złożone i składają się z różnych części. Składają się one z piór, kości i mięśni. Pióra służą do tworzenia powierzchni nośnej, która pozwala ptakom unosić się w powietrzu. Kości skrzydeł służą do utrzymywania struktury skrzydeł i mięśnie służą do poruszania skrzydłami.
Loty ptaków są bardzo zaawansowane i wymagają dużej precyzji i koordynacji. Ptaki muszą wiedzieć, jak poruszać skrzydłami, aby osiągnąć optymalną wydajność lotu. Muszą również wiedzieć, jak dostosować swoje loty do warunków atmosferycznych, takich jak silny wiatr lub deszcz. Loty ptaków są niezbitym dowodem na ich inteligencję i zdolności adaptacyjne.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj loty w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę L
- legawiec
pies myśliwski wystawiający zwierzynę. Dawniej 1egawiec wystawiał zwierzynę kładąc się na ziemi (stąd nazwa). Do 1egawców należą triery, pointer, wyżły i gryfon.
- lira
ogon cietrzewia, piękne trofeum z tego ptaka.
- loftki
gruby śrut o średnicy powyżej 4,5 mm używany do polowania na wilki
- legowisko
1) miejsce odpoczynku zwierzyny;
2) miejsce odpoczynku psa, specjalnie przygotowane
- loszka
młoda samica dzika (drugi rok życia).
- liszka, liszka, lisica
samica lisa.
- luneta
optyczny przyrząd celowniczy, umożliwiający myśliwemu oddanie precyzyjnego strzału na odległość do 200 m (nie należy strzelać dalej niż 150 m). Lunety myśliwskie mogą mieć różne (...)
- lizawka, lizawka, solnik
urządzenie łowieckie służące do podawania soli zwierzynie grubej. Przeważnie ma ono kształt korytka lub słupka.
- linienie
intensywne wypadanie włosów u zwierząt w rytmicznych odstępach czasowych (zazwyczaj rocznych).
- linia celowania
linia prosta łącząca oko myśliwego, przyrządy celownicze i cel (zob. celowanie).