Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: lotki

lotki

najdłuższe i najsztywniejsze pióra w skrzydłach ptaków, zwiększają powierzchnię lotną skrzydła.

Lotki to najdłuższe i najsztywniejsze pióra w skrzydłach ptaków, które zwiększają powierzchnię lotną skrzydła. Lotki są zazwyczaj dłuższe od innych piór skrzydeł i są umieszczone na końcu skrzydeł. Są one wykonane z bardzo trwałego materiału, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Lotki są również bardzo lekkie, co pozwala ptakom na swobodne poruszanie się w powietrzu.

Lotki mają również funkcję aerodynamiczną. Ich długość i sztywność pozwalają ptakom na lepsze sterowanie podczas lotu, a także na zwiększenie prędkości lotu. Lotki są również używane do manewrowania w powietrzu, co pozwala ptakom na unikanie przeszkód lub wykonywanie akrobacji lotniczych.

Lotki są również używane do ozdabiania upierzenia ptaka. Wielu gatunków ptaków ma pióra lotek o różnych kolorach i kształtach, co dodaje im uroku i ozdabia ich upierzenie. Lotki są również używane do oznaczania terytoriów lub partnera łowieckiego przez ptaki.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj lotki w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę L

zobacz pełną listę haseł

lotki

najdłuższe i najsztywniejsze pióra w skrzydłach ptaków, zwiększają powierzchnię lotną skrzydła.

locha, locha, samura

samica dzika (od trzeciego roku życia).

lochanie

inaczej huczka.

Lebeau

belgijska strzelba produkowana od XIX w.

linia

szereg myśliwych, ustawionych w równych odstępach od siebie podczas polowania zbiorowego (z naganką lub psami).

linia oddziałowa

niezadrzewiony pas o szerokości 6-8 metrów, dzielący las na jednostki zwane oddziałami.

licówka

stara doświadczona lama, przewodniczka jeleniej chmary (lub danieli). Bardzo czujna pilnuje bezpieczeństwa całej chmary.

lot tokowy

lot odbywany przez samce ptaków w okresie godowym w poszukiwaniu samicy (np. wiosenne ciągi słonek - obloty).

liściarka

młode pędy drzew i krzewów liściastych zebrane wraz z liśćmi w maju lub czerwcu; wysuszone i nasolone stanowią doskonałą karmi dla zwierzyny w czasie zimy.

lufa

główna część broni palnej nadająca pociskowi kierunek lotu i prędkość początkową. W broni śrutowej jest wewnątrz gładka; składa się z części zamkowej, komory nabojowej, (...)