Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: legawiec

legawiec

pies myśliwski wystawiający zwierzynę. Dawniej 1egawiec wystawiał zwierzynę kładąc się na ziemi (stąd nazwa). Do 1egawców należą triery, pointer, wyżły i gryfon.

Legawiec to pies myśliwski, który wystawia zwierzynę. Wystawianie zwierzyny polega na tym, że pies wyczuwa obecność zwierzyny i wskazuje jej miejsce, aby myśliwi mogli ją upolować. Legawce są bardzo przydatne dla myśliwych, ponieważ ułatwiają im znalezienie zwierzyny.

Legawce są również bardzo inteligentne i potrafią wykonywać skomplikowane polecenia. Są one szkolone do wykrywania i wskazywania obecności zwierzyny, a także do innych czynności, takich jak tropienie i łapanie. Legawce są również bardzo odpowiedzialne i potrafią pracować samodzielnie bez nadzoru myśliwego.

Do legawców należą triery, pointer, wyżły i gryfon. Każdy z tych psów ma swoje unikalne cechy i umiejętności, które sprawiają, że są one idealnymi psami do wystawiania zwierzyny. Legawce są bardzo przywiązane do swoich właścicieli i chętnie pracują dla nich. Są one również bardzo lojalne wobec swoich panów i chętnie wykonują polecenia.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj legawiec w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę L

zobacz pełną listę haseł

lustro

biała plama na barkach głuszca i cietrzewia (zob. talerz).

lufa

główna część broni palnej nadająca pociskowi kierunek lotu i prędkość początkową. W broni śrutowej jest wewnątrz gładka; składa się z części zamkowej, komory nabojowej, (...)

lampy

oczy wilka.

locha, locha, samura

samica dzika (od trzeciego roku życia).

linia oddziałowa

niezadrzewiony pas o szerokości 6-8 metrów, dzielący las na jednostki zwane oddziałami.

legawiec

pies myśliwski wystawiający zwierzynę. Dawniej 1egawiec wystawiał zwierzynę kładąc się na ziemi (stąd nazwa). Do 1egawców należą triery, pointer, wyżły i gryfon.

lustro, lusterko

jasna sierść na pośladkach u zwierzyny płowej, u nasady ogona, talerz

lizawka, lizawka, solnik

urządzenie łowieckie służące do podawania soli zwierzynie grubej. Przeważnie ma ono kształt korytka lub słupka.

liszka, liszka, lisica

samica lisa.

legowisko

1) miejsce odpoczynku zwierzyny;
2) miejsce odpoczynku psa, specjalnie przygotowane