Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: legawiec

legawiec

pies myśliwski wystawiający zwierzynę. Dawniej 1egawiec wystawiał zwierzynę kładąc się na ziemi (stąd nazwa). Do 1egawców należą triery, pointer, wyżły i gryfon.

Legawiec to pies myśliwski, który wystawia zwierzynę. Wystawianie zwierzyny polega na tym, że pies wyczuwa obecność zwierzyny i wskazuje jej miejsce, aby myśliwi mogli ją upolować. Legawce są bardzo przydatne dla myśliwych, ponieważ ułatwiają im znalezienie zwierzyny.

Legawce są również bardzo inteligentne i potrafią wykonywać skomplikowane polecenia. Są one szkolone do wykrywania i wskazywania obecności zwierzyny, a także do innych czynności, takich jak tropienie i łapanie. Legawce są również bardzo odpowiedzialne i potrafią pracować samodzielnie bez nadzoru myśliwego.

Do legawców należą triery, pointer, wyżły oraz gryfon. Każdy z tych psów ma swoje unikalne cechy i umiejętności, które sprawiają, że są one idealnymi psami do wystawiania zwierzyny. Legawce są bardzo przywiązane do swoich właścicieli i chętnie pracują dla nich. Są one również bardzo lojalne wobec swoich panów i chętnie wykonują polecenia.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj legawiec w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę L

zobacz pełną listę haseł

liszka, liszka, lisica

samica lisa.

lawerak

seter angielski, najmniej z seterów używany do polowań. Wysokość 50-55 cm, maść biała nakrapiana (także w czarne lub brązowe łaty). Pracuje górnym wiatrem, szczególnie użyteczny w (...)

las

zespół biologiczny (układ ekologiczny), w którym właściwe dla niego: szata roślinna (głównie drzewiasta), zwierzęta i czynniki przyrody nieożywionej są wzajemnie uzależnione.

luneta

optyczny przyrząd celowniczy, umożliwiający myśliwemu oddanie precyzyjnego strzału na odległość do 200 m (nie należy strzelać dalej niż 150 m). Lunety myśliwskie mogą mieć różne (...)

linia

szereg myśliwych, ustawionych w równych odstępach od siebie podczas polowania zbiorowego (z naganką lub psami).

lis, lis (Vulpes vulpes L.)

gatunek z rodziny psów. Długość ciała 60-90 cm, ogona 30-50 cm, ciężar 5-13 kg. Ubarwienie żółtorude, spód ciała i wewnętrzna strona nóg białawe, czubki uszu i dolne partie nóg (...)

lefoszówka

pierwsza odtylcowa strzelba myśliwska wyprodukowana w 1832 r. przez C. Lel'aucheux. Iglica była wbudowana w tylną część łuski. Zaletą lefoszówki było szybkie ładowanie, wadą (...)

lewka

lewa lufa strzelby myśliwskiej.

latarnia

łeb wilka.

lornetka

przyrząd optyczny ułatwiający oglądanie zwierzyny, znajdującej się w dużej odległości od myśliwego. Jest konieczna przy wykonywaniu odstrzałów selekcyjnych. Każda lornetka posiada (...)