Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: loftki

loftki

gruby śrut o średnicy powyżej 4,5 mm używany do polowania na wilki

Loftki to gruby śrut o średnicy powyżej 4,5 mm, który jest używany do polowania na wilki. Jest to rodzaj amunicji, który jest szczególnie skuteczny w zabijaniu dużych zwierząt, takich jak wilki. Loftki są wykonane z twardego metalu i mają dużą siłę penetracji, co pozwala im przebić skórę i kości dzikich zwierząt. Loftki są również bardzo skuteczne w zabijaniu dzikich ptaków.

Loftki są często używane przez myśliwych do polowania na wilki. Są one w stanie przebić skórę i kości wilka, co pozwala myśliwemu zabić go bezpiecznie i skutecznie. Loftki są również bardzo skuteczne w zabijaniu innych dużych dzikich zwierząt, takich jak niedźwiedzie i jelenie.

Loftki są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, a ich cena może się różnić w zależności od producenta i modelu. Myśliwi muszą upewnić się, że używają odpowiedniego rodzaju amunicji do polowania na wilki lub inne duże dzikie zwierzęta. Loftki są bardzo skuteczną formą amunicji do polowania na wilki i inne duże dzikie zwierzęta.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj loftki w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę L

zobacz pełną listę haseł

Lebeau

belgijska strzelba produkowana od XIX w.

lornetka

przyrząd optyczny ułatwiający oglądanie zwierzyny, znajdującej się w dużej odległości od myśliwego. Jest konieczna przy wykonywaniu odstrzałów selekcyjnych. Każda lornetka posiada (...)

locha, locha, samura

samica dzika (od trzeciego roku życia).

lawerak

seter angielski, najmniej z seterów używany do polowań. Wysokość 50-55 cm, maść biała nakrapiana (także w czarne lub brązowe łaty). Pracuje górnym wiatrem, szczególnie użyteczny w (...)

lewka

lewa lufa strzelby myśliwskiej.

liściarka

młode pędy drzew i krzewów liściastych zebrane wraz z liśćmi w maju lub czerwcu; wysuszone i nasolone stanowią doskonałą karmi dla zwierzyny w czasie zimy.

luneta

optyczny przyrząd celowniczy, umożliwiający myśliwemu oddanie precyzyjnego strzału na odległość do 200 m (nie należy strzelać dalej niż 150 m). Lunety myśliwskie mogą mieć różne (...)

leżeć

o zwierzynie: przebywać w legowisku.

lochanie

inaczej huczka.

latarnia

łeb wilka.