Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: loftki

loftki

gruby śrut o średnicy powyżej 4,5 mm używany do polowania na wilki

Loftki to gruby śrut o średnicy powyżej 4,5 mm, który jest używany do polowania na wilki. Jest to rodzaj amunicji, który jest szczególnie skuteczny w zabijaniu dużych zwierząt, takich jak wilki. Loftki są wykonane z twardego metalu i mają dużą siłę penetracji, co pozwala im przebić skórę i kości dzikich zwierząt. Loftki są również bardzo skuteczne w zabijaniu dzikich ptaków.

Loftki są często używane przez myśliwych do polowania na wilki. Są one w stanie przebić skórę i kości wilka, co pozwala myśliwemu zabić go bezpiecznie i skutecznie. Loftki są również bardzo skuteczne w zabijaniu innych dużych dzikich zwierząt, takich jak niedźwiedzie i jelenie.

Loftki są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, a ich cena może się różnić w zależności od producenta i modelu. Myśliwi muszą upewnić się, że używają odpowiedniego rodzaju amunicji do polowania na wilki lub inne duże dzikie zwierzęta. Loftki są bardzo skuteczną formą amunicji do polowania na wilki i inne duże dzikie zwierzęta.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj loftki w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę L

zobacz pełną listę haseł

linia oddziałowa

niezadrzewiony pas o szerokości 6-8 metrów, dzielący las na jednostki zwane oddziałami.

linia

szereg myśliwych, ustawionych w równych odstępach od siebie podczas polowania zbiorowego (z naganką lub psami).

lot tokowy

lot odbywany przez samce ptaków w okresie godowym w poszukiwaniu samicy (np. wiosenne ciągi słonek - obloty).

liszka, liszka, lisica

samica lisa.

Lebeau

belgijska strzelba produkowana od XIX w.

lisiurka

używana od XVI w. czapka zrobiona z lisa, z opuszczanymi na uszy klapami.

lefoszówka

pierwsza odtylcowa strzelba myśliwska wyprodukowana w 1832 r. przez C. Lel'aucheux. Iglica była wbudowana w tylną część łuski. Zaletą lefoszówki było szybkie ładowanie, wadą (...)

licówka

stara doświadczona lama, przewodniczka jeleniej chmary (lub danieli). Bardzo czujna pilnuje bezpieczeństwa całej chmary.

latacz

w sokolnicłwie ptak łowczy ułożony tak, aby podczas polowania przelatywał nad stadem kuropatw powodując ich dotrzymanie i umożliwienie myśliwemu dojścia na odległość skutecznego (...)

legawiec

pies myśliwski wystawiający zwierzynę. Dawniej 1egawiec wystawiał zwierzynę kładąc się na ziemi (stąd nazwa). Do 1egawców należą triery, pointer, wyżły i gryfon.