Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: locha

locha, locha, samura

samica dzika (od trzeciego roku życia).

Locha to samica dzika, która zaczyna być określana jako taka od trzeciego roku życia. Jest to okres, w którym samica dzika osiąga dojrzałość płciową i może zacząć rodzić młode. W tym czasie samica dzika ma charakterystyczne cechy, które pozwalają jej odróżnić od samca. Przede wszystkim ma większe rogi niż samce, a także bardziej wyrazisty pysk i szersze biodra.

Locha jest ważnym elementem ekosystemu, ponieważ jej młode są ważnym źródłem pożywienia dla innych zwierząt. Samice dzików są również ważne dla populacji, ponieważ są głównymi nauczycielami młodych dzików i uczą ich tego, czego potrzebują do przetrwania w środowisku naturalnym.

Lochy są również ważne dla myśliwych, ponieważ są one celem polowań. Myśliwi starają się polować na lochy, aby zmniejszyć populację dzikich zwierząt i zapobiec nadmiernemu rozprzestrzenianiu się chorób i pasożytów. Polowanie na lochy jest również ważne ze względu na ich mięso, które jest uważane za smaczną i pożywną potrawę.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj locha w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę L

zobacz pełną listę haseł

linia

szereg myśliwych, ustawionych w równych odstępach od siebie podczas polowania zbiorowego (z naganką lub psami).

legowisko

1) miejsce odpoczynku zwierzyny;
2) miejsce odpoczynku psa, specjalnie przygotowane

lotki

najdłuższe i najsztywniejsze pióra w skrzydłach ptaków, zwiększają powierzchnię lotną skrzydła.

lustro, lusterko

jasna sierść na pośladkach u zwierzyny płowej, u nasady ogona, talerz

las

zespół biologiczny (układ ekologiczny), w którym właściwe dla niego: szata roślinna (głównie drzewiasta), zwierzęta i czynniki przyrody nieożywionej są wzajemnie uzależnione.

liszka, liszka, lisica

samica lisa.

luneta

optyczny przyrząd celowniczy, umożliwiający myśliwemu oddanie precyzyjnego strzału na odległość do 200 m (nie należy strzelać dalej niż 150 m). Lunety myśliwskie mogą mieć różne (...)

lot tokowy

lot odbywany przez samce ptaków w okresie godowym w poszukiwaniu samicy (np. wiosenne ciągi słonek - obloty).

loftka

śrut o średnicy powyżej 4,5 mm; może być używany tylko do polowań na wilki.

lawerak

seter angielski, najmniej z seterów używany do polowań. Wysokość 50-55 cm, maść biała nakrapiana (także w czarne lub brązowe łaty). Pracuje górnym wiatrem, szczególnie użyteczny w (...)