Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: liszka

liszka, liszka, lisica

samica lisa.

Liszka to samica lisa, która jest mniejsza od samca. Ma długie, smukłe ciało i długą szyję. Ma krótkie, grube nogi i małe uszy. Jej oczy są duże i mają ciemny kolor. Ma bardzo silne zmysły węchu i słuchu, które jej pomagają w polowaniu.

Liszki są zazwyczaj samotnikami, ale czasami tworzą małe grupy do polowania. Polują głównie na małe zwierzęta, takie jak myszy, norniki i ptaki. Mogą również polować na większe zwierzęta, takie jak dziki i jelenie. Mogą również jeść owoce i warzywa.

Liszki są aktywne głównie w nocy lub wczesnym rankiem lub późnym popołudniem. Siedliska liszek obejmują las, łąkę lub inne miejsca z dużymi ilościami trawy i krzewów. Zazwyczaj budują swoje norowiska w krzakach lub pod ziemią.

Liszki są ważnymi czynnikami ekologicznymi w środowisku naturalnym, ponieważ regulują populacje innych zwierząt poprzez polowanie na nie. Są również ważne dla łowców, ponieważ służą jako cel polowań myśliwskich.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj liszka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę L

zobacz pełną listę haseł

lotny

o młodych ptakach umiejących już latać.

licówka

stara doświadczona lama, przewodniczka jeleniej chmary (lub danieli). Bardzo czujna pilnuje bezpieczeństwa całej chmary.

loty

skrzydła ptaków.

latarnia

łeb wilka.

liniak

ssak w okresie linienia i ptak w czasie pierzenia.

lekko

rozkaz dla psa myśliwskiego, aby delikatnie trzymał aport.

linijka

lekki czterokołowy pojazd konny służący, od drugiej połowy XIX w. do dziś, do polowań z podjazdu.

lira

ogon cietrzewia, piękne trofeum z tego ptaka.

lewka

lewa lufa strzelby myśliwskiej.

lis, lis (Vulpes vulpes L.)

gatunek z rodziny psów. Długość ciała 60-90 cm, ogona 30-50 cm, ciężar 5-13 kg. Ubarwienie żółtorude, spód ciała i wewnętrzna strona nóg białawe, czubki uszu i dolne partie nóg (...)