Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: legowisko

legowisko

1) miejsce odpoczynku zwierzyny;
2) miejsce odpoczynku psa, specjalnie przygotowane

Legowisko to miejsce, w którym zwierzęta mogą odpocząć i schronić się przed zimnem, deszczem lub innymi warunkami atmosferycznymi. Zazwyczaj jest to miejsce wygodne, ciepłe i bezpieczne. Legowiska są szczególnie ważne dla dzikich zwierząt, ponieważ pozwalają im one na odpoczynek i regenerację sił po długim dniu polowania. Mogą one również chronić zwierzęta przed drapieżnikami.

Legowisko może być również specjalnie przygotowane dla psów. Może to być materac lub koc, który jest umieszczony w bezpiecznym miejscu, takim jak łazienka lub sypialnia. Legowisko powinno być wygodne i ciepłe, aby pies mógł się w nim wygodnie położyć i odpocząć. Ważne jest również, aby legowisko było wystarczająco duże, aby pies mógł się swobodnie obracać i rozciągać.

Legowiska są ważnym elementem środowiska zwierzęcego i mogą pomóc zwierzętom w utrzymaniu ich dobrego stanu zdrowia. Dlatego też ważne jest, aby legowiska były odpowiednio przygotowane i utrzymywane w czystości.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj legowisko w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę L

zobacz pełną listę haseł

las

zespół biologiczny (układ ekologiczny), w którym właściwe dla niego: szata roślinna (głównie drzewiasta), zwierzęta i czynniki przyrody nieożywionej są wzajemnie uzależnione.

linijka

lekki czterokołowy pojazd konny służący, od drugiej połowy XIX w. do dziś, do polowań z podjazdu.

lot tokowy

lot odbywany przez samce ptaków w okresie godowym w poszukiwaniu samicy (np. wiosenne ciągi słonek - obloty).

linia oddziałowa

niezadrzewiony pas o szerokości 6-8 metrów, dzielący las na jednostki zwane oddziałami.

luneta

optyczny przyrząd celowniczy, umożliwiający myśliwemu oddanie precyzyjnego strzału na odległość do 200 m (nie należy strzelać dalej niż 150 m). Lunety myśliwskie mogą mieć różne (...)

Lebeau

belgijska strzelba produkowana od XIX w.

licówka

stara doświadczona lama, przewodniczka jeleniej chmary (lub danieli). Bardzo czujna pilnuje bezpieczeństwa całej chmary.

lewka

lewa lufa strzelby myśliwskiej.

lawerak

seter angielski, najmniej z seterów używany do polowań. Wysokość 50-55 cm, maść biała nakrapiana (także w czarne lub brązowe łaty). Pracuje górnym wiatrem, szczególnie użyteczny w (...)

Lefaucheux Casmir

francuski rusznikarz, twórca pierwszej odtylcowej strzelby myśliwskiej w 1832 r.