Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: legowisko

legowisko

1) miejsce odpoczynku zwierzyny;
2) miejsce odpoczynku psa, specjalnie przygotowane

Legowisko to miejsce, w którym zwierzęta mogą odpocząć i schronić się przed zimnem, deszczem lub innymi warunkami atmosferycznymi. Zazwyczaj jest to miejsce wygodne, ciepłe i bezpieczne. Legowiska są szczególnie ważne dla dzikich zwierząt, ponieważ pozwalają im one na odpoczynek i regenerację sił po długim dniu polowania. Mogą one również chronić zwierzęta przed drapieżnikami.

Legowisko może być również specjalnie przygotowane dla psów. Może to być materac lub koc, który jest umieszczony w bezpiecznym miejscu, takim jak łazienka lub sypialnia. Legowisko powinno być wygodne i ciepłe, aby pies mógł się w nim wygodnie położyć i odpocząć. Ważne jest również, aby legowisko było wystarczająco duże, aby pies mógł się swobodnie obracać i rozciągać.

Legowiska są ważnym elementem środowiska zwierzęcego i mogą pomóc zwierzętom w utrzymaniu ich dobrego stanu zdrowia. Dlatego też ważne jest, aby legowiska były odpowiednio przygotowane i utrzymywane w czystości.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj legowisko w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę L

zobacz pełną listę haseł

lęg

potomstwo ptasie z jednego zniesienia.

lira

ogon cietrzewia, piękne trofeum z tego ptaka.

lufa

główna część broni palnej nadająca pociskowi kierunek lotu i prędkość początkową. W broni śrutowej jest wewnątrz gładka; składa się z części zamkowej, komory nabojowej, (...)

lepażówka

francuska strzelba kapiszonowa, a później odtylcowa, produkowana w XIX w. w fabryce Lepage'a.

locha, locha, samura

samica dzika (od trzeciego roku życia).

lekko

rozkaz dla psa myśliwskiego, aby delikatnie trzymał aport.

legawiec

pies myśliwski wystawiający zwierzynę. Dawniej 1egawiec wystawiał zwierzynę kładąc się na ziemi (stąd nazwa). Do 1egawców należą triery, pointer, wyżły i gryfon.

lankastrówka

nazwa broni odtylcowej pochodząca od nazwiska jej wytwórcy, londyńskiego Charlcsa W. Lancastera. W 1852 r. udoskonalił on lefoszówkę. wprowadzając nabój z centralną spłoonką.

licówka

stara doświadczona lama, przewodniczka jeleniej chmary (lub danieli). Bardzo czujna pilnuje bezpieczeństwa całej chmary.

lotny

o młodych ptakach umiejących już latać.