Definicja hasła: linijka
- linijka
lekki czterokołowy pojazd konny służący, od drugiej połowy XIX w. do dziś, do polowań z podjazdu.
Linijka to lekki czterokołowy pojazd konny, który służy do polowań z podjazdu. Jest to jeden z najstarszych typów pojazdów łowieckich, który po raz pierwszy pojawił się w drugiej połowie XIX wieku. Linijka składa się z dwóch osi, na których zamontowane są cztery koła. Pojazd jest napędzany przez dwa lub trzy konie, które są uwiązane do linijki. Konie są wyposażone w specjalne uprzęże, aby umożliwić im swobodne poruszanie się.
Linijka ma bardzo lekką konstrukcję, co pozwala jej na szybkie i łatwe manewrowanie. Jest ona również wyposażona w specjalne hamulce, aby umożliwić łowcom precyzyjne i bezpieczne prowadzenie polowań. Linijka jest również wyposażona w specjalny daszek, aby chronić łowców przed deszczem lub słońcem.
Linijka jest nadal popularnym pojazdem łowieckim i jest używana do dziś. Jest to doskonałe narzędzie do polowań z podjazdu, ponieważ pozwala łowcom na szybkie i precyzyjne manewrowanie oraz na bezpieczne prowadzenie polowań.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj linijka w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę L
- lotny
o młodych ptakach umiejących już latać.
- lankastrówka
nazwa broni odtylcowej pochodząca od nazwiska jej wytwórcy, londyńskiego Charlcsa W. Lancastera. W 1852 r. udoskonalił on lefoszówkę. wprowadzając nabój z centralną spłoonką.
- latarnia
łeb wilka.
- las
zespół biologiczny (układ ekologiczny), w którym właściwe dla niego: szata roślinna (głównie drzewiasta), zwierzęta i czynniki przyrody nieożywionej są wzajemnie uzależnione.
- lęg
potomstwo ptasie z jednego zniesienia.
- lira
ogon cietrzewia, piękne trofeum z tego ptaka.
- lustro, lusterko
jasna sierść na pośladkach u zwierzyny płowej, u nasady ogona, talerz
- lisiurka
używana od XVI w. czapka zrobiona z lisa, z opuszczanymi na uszy klapami.
- lizawka, lizawka, solnik
urządzenie łowieckie służące do podawania soli zwierzynie grubej. Przeważnie ma ono kształt korytka lub słupka.
- liściarka
młode pędy drzew i krzewów liściastych zebrane wraz z liśćmi w maju lub czerwcu; wysuszone i nasolone stanowią doskonałą karmi dla zwierzyny w czasie zimy.