Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: loftka

loftka

śrut o średnicy powyżej 4,5 mm; może być używany tylko do polowań na wilki.

Loftka to rodzaj śrutu, który jest szczególnie przeznaczony do polowań na wilki. Jego średnica wynosi powyżej 4,5 mm, co oznacza, że jest ona znacznie większa niż w przypadku innych rodzajów śrutu. Loftka jest bardzo skuteczna w zabijaniu wilków, ponieważ jej duża średnica powoduje, że ma ona dużą siłę penetracji i może przebić skórę i kości wilka. Dzięki temu można zapewnić skuteczną i bezbolesną śmierć zwierzęcia.

Loftka jest również bardzo trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Jest wykonana z wysokiej jakości stali, która jest odporna na korozję i działanie czynników atmosferycznych. Oznacza to, że można jej używać przez długi czas bez obawy o jej uszkodzenie lub utratę skuteczności.

Loftka jest szeroko stosowana w polowaniach na wilki i inne duże drapieżniki. Jest to bardzo skuteczny rodzaj broni, który pozwala myśliwym zapewnić bezbolesne i efektywne zabicie ofiary. Ponadto loftka jest trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne, co oznacza, że można jej używać przez długi czas bez obawy o jej uszkodzenie lub utratę skuteczności.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj loftka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę L

zobacz pełną listę haseł

latarnia

łeb wilka.

lisiurka

używana od XVI w. czapka zrobiona z lisa, z opuszczanymi na uszy klapami.

lepażówka

francuska strzelba kapiszonowa, a później odtylcowa, produkowana w XIX w. w fabryce Lepage'a.

lęg

potomstwo ptasie z jednego zniesienia.

legawiec

pies myśliwski wystawiający zwierzynę. Dawniej 1egawiec wystawiał zwierzynę kładąc się na ziemi (stąd nazwa). Do 1egawców należą triery, pointer, wyżły i gryfon.

las

zespół biologiczny (układ ekologiczny), w którym właściwe dla niego: szata roślinna (głównie drzewiasta), zwierzęta i czynniki przyrody nieożywionej są wzajemnie uzależnione.

linia

szereg myśliwych, ustawionych w równych odstępach od siebie podczas polowania zbiorowego (z naganką lub psami).

loszka

młoda samica dzika (drugi rok życia).

loftki

gruby śrut o średnicy powyżej 4,5 mm używany do polowania na wilki

liszka, liszka, lisica

samica lisa.