Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: loftka

loftka

śrut o średnicy powyżej 4,5 mm; może być używany tylko do polowań na wilki.

Loftka to rodzaj śrutu używanego w polowaniach na wilki, charakteryzujący się średnicą powyżej 4,5 mm. Dzięki swojej dużej średnicy loftka jest bardziej skuteczna w penetracji skóry i kości wilka, co pozwala zapewnić bezbolesne i efektywne zabicie zwierzęcia. Wykonana z wysokiej jakości stali, loftka cechuje się odpornością na korozję i działanie czynników atmosferycznych, co sprawia, że może być używana przez długi czas bez obawy o utratę skuteczności. Loftka znajduje szerokie zastosowanie w łowie na wilki oraz inne duże drapieżniki ze względu na swoją trwałość i skuteczność.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj loftka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę L

zobacz pełną listę haseł

lira

ogon cietrzewia, piękne trofeum z tego ptaka.

lawerak

seter angielski, najmniej z seterów używany do polowań. Wysokość 50-55 cm, maść biała nakrapiana (także w czarne lub brązowe łaty). Pracuje górnym wiatrem, szczególnie użyteczny w (...)

lęg

potomstwo ptasie z jednego zniesienia.

legawiec

pies myśliwski wystawiający zwierzynę. Dawniej 1egawiec wystawiał zwierzynę kładąc się na ziemi (stąd nazwa). Do 1egawców należą triery, pointer, wyżły i gryfon.

lekko

rozkaz dla psa myśliwskiego, aby delikatnie trzymał aport.

legowisko

1) miejsce odpoczynku zwierzyny;
2) miejsce odpoczynku psa, specjalnie przygotowane

liszka, liszka, lisica

samica lisa.

las

zespół biologiczny (układ ekologiczny), w którym właściwe dla niego: szata roślinna (głównie drzewiasta), zwierzęta i czynniki przyrody nieożywionej są wzajemnie uzależnione.

lotny

o młodych ptakach umiejących już latać.

loty

skrzydła ptaków.