Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: loftka

loftka

śrut o średnicy powyżej 4,5 mm; może być używany tylko do polowań na wilki.

Loftka to rodzaj śrutu, który jest szczególnie przeznaczony do polowań na wilki. Jego średnica wynosi powyżej 4,5 mm, co oznacza, że jest ona znacznie większa niż w przypadku innych rodzajów śrutu. Loftka jest bardzo skuteczna w zabijaniu wilków, ponieważ jej duża średnica powoduje, że ma ona dużą siłę penetracji i może przebić skórę i kości wilka. Dzięki temu można zapewnić skuteczną i bezbolesną śmierć zwierzęcia.

Loftka jest również bardzo trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Jest wykonana z wysokiej jakości stali, która jest odporna na korozję i działanie czynników atmosferycznych. Oznacza to, że można jej używać przez długi czas bez obawy o jej uszkodzenie lub utratę skuteczności.

Loftka jest szeroko stosowana w polowaniach na wilki i inne duże drapieżniki. Jest to bardzo skuteczny rodzaj broni, który pozwala myśliwym zapewnić bezbolesne i efektywne zabicie ofiary. Ponadto loftka jest trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne, co oznacza, że można jej używać przez długi czas bez obawy o jej uszkodzenie lub utratę skuteczności.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj loftka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę L

zobacz pełną listę haseł

lekko

rozkaz dla psa myśliwskiego, aby delikatnie trzymał aport.

loty

skrzydła ptaków.

lęg

potomstwo ptasie z jednego zniesienia.

lisiurka

używana od XVI w. czapka zrobiona z lisa, z opuszczanymi na uszy klapami.

latarnia

łeb wilka.

lewka

lewa lufa strzelby myśliwskiej.

lodówka, lodówka (Clangula hy emails L.)

ptak łowny z rzędu blaszkodziobych należący do grążyc. Zamieszkuje brzegi mórz podbiegunowych. W Polsce późną jesienią i zimą spotykana na przelotach.

luneta

optyczny przyrząd celowniczy, umożliwiający myśliwemu oddanie precyzyjnego strzału na odległość do 200 m (nie należy strzelać dalej niż 150 m). Lunety myśliwskie mogą mieć różne (...)

lotki

najdłuższe i najsztywniejsze pióra w skrzydłach ptaków, zwiększają powierzchnię lotną skrzydła.

loftki

gruby śrut o średnicy powyżej 4,5 mm używany do polowania na wilki